Balsavimas

Ar pritariate radaro įrengimui mieste?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Meškiukas Nini atvyko iš Italijos

Meškiukas Nini atvyko iš Italijos (0)

2018-01-27

Mažieji smalininkiečiai, priešmokyklinės „Ežiukų“ grupės vaikai, turi nepaprastą svečią – pas juos atvyko meškiukas Nini. Meškiuką iš Italijos pakvietė „ežiukų“ mokytoja Žaneta Gribauskienė, ir jis atvyko su tarptautinio eTwinning projekto „Keliaujantis meškiukas“ bilietu.

Į Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos „Ežiukų“ grupę Nini atkeliavo paštu, didelėje dėžėje, o vaikai iš džiaugsmo ir nuostabos šypsojosi ir kalbino jį ne tik lietuviškai. Nors keturiolika „ežiukų“ dar tik rengiasi būti pirmokais, svetingai priimti svečią jie jau moka.

Tarptautiniame projekte „Keliaujantis meškiukas“ Smalininkų priešmokyklinukai dalyvauja kartu su Ispanijos, Italijos ir Lenkijos vaikais. Projekto talismanas – meškiukas, ir kiekviena šalis turi savo meškiuką. Meškiukai keliauja lankydami visus projekto dalyvius ir kiekvienas supažindina vaikus su savo šalimi.

Projekto kalba – anglų, taigi ir „ežiukai“ jau pramoko šios kalbos žodžių, internete bendrauja su projekto partneriais, susipažįsta su jų veiklomis ir parodo, ką patys veikia.

Smalininkiečius pirmiausia aplankė Nini iš Italijos ir kuriam laikui įsikūrė „Ežiukų“ grupėje. O lietuviškas meškiukas, kurį „ežiukai“ pavadino Jonu ir papuošė tautiniais drabužėliais, jau svečiuojasi Lenkijoje. Apkeliavę visas šalis, meškiukai birželį, prieš vasaros atostogas, sugrįš namo.

„Kol pas mus svečiuosis Nini, su vaikais kalbėsimės apie Italijos ir kitų šalių tautinius rūbus, spalvas, žaislus. Sulaukę meškiukų iš Lenkijos ir Ispanijos, kalbėsimės apie tų kraštų maistą, žmonių pomėgius, šeimas. Vaikams šis projektas padeda pažinti pasaulį, o jų džiaugsmo neįmanoma papasakoti“, – sakė Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės pedagogė Žaneta Gribauskienė. Iš svečių šalių atkeliavę meškiukai pabuvos ir „Ežiukų“ grupės vaikų namuose, atneš džiaugsmo į jų šeimas.

Vaikų tėveliai buvo įtraukti ir į projektą „Rudens mandala“, kurį sumanė „Ežiukų“ grupės pedagogė Ž. Gribauskienė. Projekte dalyvavo apie 200 darželių iš 50 Lietuvos miestų ir miestelių. Mandalas iš rudens gėrybių kūrė vaikai, jų tėveliai ir pedagogai.

Mokytojai Žanetai projektai – ne naujiena. „eTwinning projektuose dalyvauju treti metai. Pasirenku tokius, kurie pirmiausia būtų įdomūs ir naudingi vaikams, jie tobulėja, o kartu su vaikais – ir aš“, – teigia mokytoja. Projektine veikla smalininkietę sudomino Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Snieguolė Mažeikienė, kuri yra programos eTwinning ambasadorė Tauragės regione.

Pernai mokytojos Ž. Gribauskienės įgyvendintas projektas „Tegul prasideda žaidimai“ buvo apdovanotas Nacionaliniu kokybės ženkleliu ir Europos kokybės ženkleliu. Tai garbingas eTwinning projekto įvertinimas.

Lietuvos šimtmetį „Ežiukų“ grupė švęs kartu su bendraamžiais iš dešimties Europos valstybių. Praėjusių metų lapkritį startavęs tarptautinis projektas „Tegul saulė Lietuvoj tamsumas prašalina“ finišą pasieks Vasario 16-ąją. Mokytoja Žaneta su priešmokyklinukais gamina saules – tai dovana Lietuvai su gimtadieniu. Visi projekto dalyviai – ir užsieniečiai – mokosi giedoti Lietuvos himną. „Užsienio šalių partneriams mūsų himnas padės suprasti Lietuvos vertybes“, – sako mokytoja Žaneta, palnuojanti naujus tarptautinius projektus.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook