Mišku kvepianti arbata šildo ir gydo

Mišku kvepianti arbata šildo ir gydo (0)

2017-02-18

Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos jaunieji miško bičiuliai pristatė projektą ,,Miško arbata – kvepianti, šildanti, gydanti“. Projekto veiklas pradėjome dar rudenį, o arbatų skanavome žiemą. 

Dar rudenį nusprendėme, kad reikia mūsų būreliui tokio projekto, ir pasiskirstėme užduotimis. Pasirinkome sumedėjusius miško augalus, kurie vaisius subrandina rudenį. 
Aš pasirinkau paprastąjį ąžuolą, kuris auga Veliuonos miškuose, ir rinkau giles. Iš jų padedama mamos ruošiau gilių kavą, nes gilėse yra įvairių sveikatai naudingų medžiagų. Reikėjo giles surinkti, išlukštenti, nuimti luobelę, išdžiovinti, susmulkinti – tik tada galima virti kavą. Darbas nelengvas, tačiau kava tikrai nuostabaus skonio. Per projekto pristatymą pirmiausia jos ir skanavome. Gilių kava daugeliui patiko. 
Kitas augalas – šaltalankis. Juo mūsų senoliai gydydavo daugelį ligų, todėl šio augalo vaisių prisirinkome ir mes. Tai Ugnei atitekusi užduotis. Ji papasakojo apie šaltalankio gydomąsias savybes. Sužinojome, kad jo uogos turi daug vitaminų C, A, B, o apie šių vitaminų reikšmę mes jau žinome, jie mums būtini. Šaltalankio uogų arbata gardi, ją įvertinome teigiamai. 
Augustė pristatė kadagį. Šis augalas mėgsta švarų dirvožemį ir gryną orą. Tai geriausias augalinis antibiotikas, manoma, kad tai seniausias ,,gyvas daiktas“ žemėje. Kadagio uogų arbata skleidžia aitrų aromatą. Šios arbatos skonines savybes vertinome skirtingai.
Kitas mūsų susidomėjimo sulaukęs augalas – putinas. Jį pristatė Emilija. Putino vaisiai stiprina imuninę sistemą, padeda peršalus, o tai itin svarbu žiemą, kai mus gali užklupti peršalimo ligos. Arbata gardi, uogos labai gražios, raudonos spalvos. 
Pristatymą, pasakodama apie erškėtį, pratęsė Evelina. Miškinis erškėtis turi daug vitamino C bei naudingų sveikatai mikroelementų, aktyvina fizinę bei protinę veiklą, kas mums, mokiniams, labai svarbu. Erškėčio uogos raudonos, o arbata kvapni. 
Kamilė pristatė šermukšnį, kurio gražiomis raudonomis kekėmis aplipęs medis rudenį džiugina mus. Sužinojome, kad šermukšnio uogos – puikus vaistas, jau daug šimtmečių vartojamas liaudies medicinoje. Arbata, kurią skanavome, mums pasirodė kartoka. 
Daugiausia pagyrų sulaukė aviečių arbata – skani, kvepianti, turinti daug antioksidantų. Jos uogų turėjome prisirinkę dar vasarą.
Be mūsų pristatytų, yra ir daugiau augalų, kurie pasižymi gydomosiomis savybėmis. 
Mūsų gimnazijos jaunųjų miško bičiulių būrelio vadovė mokytoja Loreta Pocienė pasiūlo įvairiausių veiklų, todėl mums visada įdomu.
Ši pamoka buvo labai naudinga, nes praturtėjome žiniomis ir paragavome mišku kvepiančių arbatų.
Toma Lukrecija Armonaitė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook