Mokykloje smagu? Taaaip!

Mokykloje smagu? Taaaip! (0)

2010-04-26

Balandžio 15-osios rytą būriai linksmų vaikų, plūstančių į Vytauto Didžiojo vidurinę mokyklą, ir mane nešte nunešė į aktų salę, kurioje vyko respublikinė dainų ir šokių šventė „Mokykloje smagu". Iš linksmo vaikų šurmulio ir plačių šypsenų supratau, kad klydau, pamanęs, jog pavasarį mieliau žaisti kieme - mokykloje irgi labai smagu!

Mokyklos aktų salė ūžė kaip bičių avilys. Scenoje - skardžiabalsis ir ryškiaspalvis 300 dainininkų choras, salėje - antra tiek šokėjėlių, mokytojų, mamyčių ir tėčių. Į VI dainų ir šokių šventę suvažiavo darželinukai ir pradinukai iš Smalininkų, Veliuonos, Raudonės, Šimkaičių, Viešvilės, Skirsnemunės, Vytėnų, Girdžių, Rotulių, Jurbarkų, iš Jurbarko „Ąžuoliuko" ir „Nykštuko", iš Naujamiesčio vidurinės. Žinoma, būrys šeimininkų - Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos dainininkų ir šokėjų, taip pat svečių iš Gelgaudiškio ir Vilkyškių.
Mokytoja Monika Buitkuvienė paskelbė šventės pradžią ir salę užliejo Vytauto Didžiojo mokyklos chorų atliekama „Mokyklos daina". Direktorius Viljamas Bakšys linkėjo, kad mokykloje visada būtų smagu, o Švietimo skyriaus vyr. specialistė Zita Tytmonienė skelbė, kad pavasaris prasideda, kai vaikai susirenka dainuoti ir šokti.
Na, ir prasidėjo vienas už kitą gražesni vaikų kolektyvų pasirodymai! Kai svečiai iš Gelgaudiškio - tautinių šokių kolektyvas „Liocukas", kuriam vadovauja Edita Balčiūnienė, pasveikino smagiąja „Kepurine", o veliuoniškių choras „Varpelis", vadovaujamas Birutės Gustaitienės, uždainavo „Žalią dainelę", pro langus įspindo saulė, o susirinkusiųjų veidai pražydo šypsenomis.
„Ąžuoliuko" darželio-mokyklos „Boružiukai" šokti pasikvietė vilką, kiškį ir meškiuką, o kartu su vaikais šoko ir jų vadovės Elena Urbanavičiutė ir Inga Krikštanienė. „Musmiriukų" grupės šokėjėliai, gražiai išmokyti vadovių Jūratės Kucinienės ir Laimutės Karosienės, visų šventės dalyvių širdeles pripildė gerumo, o Viešvilės pagrindinės mokyklos pradinukų choras, kuriam vadovauja Irena Petkevičienė, dainuodami „sudaigino" želmenėlius. Kuo ne pavasaris! Kaip paukšteliai sučiulbo Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos fleitininkai, gražiai groti išmokyti savo mokytojos Dalės Jonušauskienės.
Lopšelio-darželio „Nykštukas" šokių būrelis „Ritmas" ir jo vadovė Evelina Bastytė linksmai „raitė ūsą". O Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos ketvirtokai į šventę atsivedė... šunį. Neišsigąskit, jis nelojo - „Mano šuo" vadinosi šiuolaikinio šokio grupės „Žmogeliukai" šokis. „Žmogeliukus" ne tik rašyti ir skaityti, bet ir šokti nuo pat pirmos klasės moko Lolita Žukauskienė. Jurbarkų darželio-mokyklos mokytojos Aušros Ališauskienės šokėjėliams taip smagu, kad „Du gaidelius" jie keliskart kartojo nuo pradžių, o paskui užleido sceną svečiams - Vilkyškių pagrindinės mokyklos mokiniams, kuriuos gražių šokių moko Rūta Plikusienė. Net ir nešokantiems kojos kilnojosi - buvo smagu. „Mokykloje smagu!" - dainavo jungtinis šventės choras, diriguojamas Ingos Andreikevičienės. Gražiai skambėjo šimtabalsio choro „Diktantas" - visai nesudėtingas, kai plačiais mostais jį „diktavo" Dalė Jonušauskienė. Naujamiesčio vidurinės mokyklos berniukai dainavo savo mokyklos himną. Šaunius Naujamiesčio dainorėlius į chorą subūrė mokytoja Dalė Janušaitienė. Evelinos Bastytės vadovaujama „Iliuzija" irgi iš Naujamiesčio mokyklos kvietė visus šokti drauge.
Smalininkų (vad. Irena Petkevičienė), Raudonės (vad. Rita Dovidaitytė) ir Jurbarkų darželio-mokyklos (vad. Alvyda Latožienė) choristų dainelės skambėjo kaip nuoširdžiausias ačiū mokytojoms, kurios išmokė vaikus gražių dainelių, linksmų šokių ir todėl mokykloje smagu.
Šypsenomis ir plojimais vaikai dėkojo šventės „Mokykloje smagu" sumanytojoms ir rengėjoms Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos mokytojoms Monikai Buitkuvienei ir Lolitai Žukauskienei, jų kolegėms - pradinių klasių mokytojoms, administracijai bei visai draugiškai mokyklos bendruomenei.
Vaikai, kad jūs žinotumėt, kaip buvo smagu! Bet kaip atrodo smagumas - nuotraukoje neparodysi, žodžiais neapsakysi. Smagiausia būna, kai pats šoki ir dainuoji - tai jau tikrai!

Smalsutis« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook