Mokyklos dovana geriausiems – pažintis su Vilniumi

Mokyklos dovana geriausiems – pažintis su Vilniumi (0)

2016-06-18

Pažangiausius mokinius Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras kasmet apdovanoja ekskursija. Šiemet vykome į Vilnių.

Smagiai nusiteikę išvykome. Vieni važiuodami klausėsi muzikos, kiti kalbėjosi, treti žaidė arba miegojo. Užsnūdau ir aš. Mane pažadino triukšmas, mat draugai sujudo iš tolo pamatę Vilniaus televizijos bokštą.
Pirmoji stotelė – gražusis Bernardinų sodas. Apžiūrėjome vienuolių sodų ekspoziciją, susipažinome su vaistiniais, maistiniais ir arbatiniais augalais, pabuvojome alpinariume. Pasivaikščiojome palei Vilnelę. Pasigrožėjome istorinėse vietose įrengtais fontanais, tvenkiniu, Belvederio kalneliu. Norėjosi Bernardinų sode pasilikti ilgiau, bet čia – tik ekskursijos pradžia.
Skubėjome į Valdovų rūmus. Susipažinome su muziejaus ekspozicijomis, pasivaikščiojome po rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas. Apžiūrėjome nuo senų laikų išlikusius mūrus ir Vilniaus centre archeologų aptiktus radinius. Lietuvių karių ginklus galėjome ir paliesti, užsidėti tikslią senovinių šarvų kopiją. Pasigrožėjome atkurtomis Lietuvos valdovų menėmis, sužinojome, kaip sunku išsaugoti iš žemės iškastus medinius daiktus.
Nors kepinant vidurdienio saulei buvo nelengva eiti senu grindiniu, sėkmingai užkopėme į Gedimino pilies kalną ir pamatėme nuostabią miesto panoramą: vingiuojanti Neris, apsupta daugybės dangoraižių, sraunioji Vilnelė, plukdanti savo vandenis pro aukštą Trijų kryžių kalną, bažnyčių iškilūs bokštai. Tolumoje buvo matyti ir televizijos bokštas. Šlaituose nelikę medžių ir krūmų, tad kalnas tikrai pateisina savo senąjį pavadinimą – juk buvo vadinamas Plikuoju.
Nusileidę nuo kalno grožėjomės gotikos stebuklu – Šv. Onos bažnyčia bei renesansine Vilniaus katedra. Kas dar nebuvo pavargę, pasivaikščiojo S. Daukanto aikštėje, apžiūrėjo Prezidentūros pastatą, pakeliavo po Vilniaus universiteto kiemelius, paklaidžiojo gražiai restauruotais senojo universiteto koridoriais.
Ši kelionė dar kartą patvirtino žinią, kad Vilnius – tai miestas, turintis didingą praeitį. Buvo labai smagu nors ir trumpai prisiliesti prie jo istorijos.

Laura Laukaitytė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook