Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Pasakų diena Seredžiuje

Pasakų diena Seredžiuje (0)

2011-12-23

Pasakas mėgsta visi vaikai, o Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos pradinukai jas ne tik skaito, bet ir patys kuria.

Nėra vaiko, kuris nemėgtų pasakų. Todėl gruodžio 2 d. visos pamokos Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams vyko viena tema „Vaikai kuria pasakas“.

Norėjau, kad ši diena tiek mokytojams, tiek vaikams būtų tarsi šventė. Tačiau šventėms ruošiamasi iš anksto. Mokiniai visą savaitę kūrė pasakas, darė atvirukus ir rašė kalėdinius sveikinimus savo mylimiems pasakų veikėjams ir ruošė pasakų personažų kostiumus.
Šventės rytą mokykloje buvo triukšmingiau ir linksmiau nei įprasta. Vaikai vilkėjo savo kostiumus ir pasakojo, iš kokių jie pasakų. Per pirmą pamoką mokiniai skaitė savo pasakas ir klausėsi draugų, išrinko pačias įdomiausias. Po to visi piešė iliustracijas savo mėgstamiausioms pasakoms.
Antrąją pamoką pradinukams vedė anglų kalbos mokytoja Irena Štyk. Ji vaikus pakvietė žiūrėti žinomą pasaką „Pelenė“, tik anglų kalba. Visi žiūrėjo išpūtę akis ir ištempę ausis – mat stengėsi viską suprasti. Po filmo bibliotekininkė Vilma Kučinskienė vaikams parodė ir papasakojo, kokios pasakos „gyvena“ mūsų mokykloje, skatino kuo daugiau jų perskaityti.
 Salėje surengėme vaikų piešinių bei atvirukų parodą ir išrinkome gražiausius. Įdomiausias pasakas skaitė antrokai Agnė Bartuševičiūtė, Skaistė Dockaitė ir Svajūnas Paknys, trečiokės Laura Kemzūraitė, Gabija Lukošiūtė ir Laura Burneckaitė, ketvirtokai Joris Benjaminas Rimkevičius ir Laura Laukaitytė, o staiga susirgusios ketvirtokės Karinos Klimaševskajos pasaką perskaitė jos draugė Selverina Lukauskaitė. Šauniausių pasakų, piešinių ir atvirukų autoriai apdovanoti.
Tuomet prasidėjo linksmiausia popietė „Raganos mokykla“. Apsirengusi savo mėgstamiausio pasakų personažo – raganos kostiumu, vaikus pakviečiau žaisti – kurti savo pasaką. Manoji ragana papasakojo pasakų, sakmių, mokė vaidinti, burti, žaisti įvairius žaidimus. Ragana vaikus mokė tolerancijos, draugiškumo, savitvardos, skatino bendrauti ir bendradarbiauti. Popietės pabaigoje visi pradinukai, įsikibę į raganos šluotą, prisiekė stengtis gerai mokytis, būti draugiški, daryti tik gerus darbus, kuriuos atlikę dės akmenėlius į raganų motinos padovanotą gerų darbų maišelį. Po priesaikos visi tapo jaunaisiais raganiais ir raganaitėmis ir gavo dovanų po simbolinę šluotą.
Pasakų diena buvo linksma, kūrybiška ir visi vaikai įsiminė pagrindinį raganos burtažodį, iš stebuklingų varno plunksnų sudėliotą sakinį: „Geras žodis gydo, o blogas – žeidžia“.

Jūratė Žilevičienė,
3 klasės mokytoja« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook