Pasveikino bendraamžius užsienyje

Pasveikino bendraamžius užsienyje (0)

2018-02-21

Klausučių Stasio Santvaro pagrindinės mokyklos mokiniai su Vasario 16-ąja pasveikino savo bendraamžius užsienyje. Išsiųsti 36 sveikinimo laiškai į lietuvių mokyklas skirtingose šalyse ir žemynuose. 

Mokyklinį projektą „Nešk, paukšteli, laiškelį į kitą šalį“ sugalvojusi lietuvių kalbos mokytoja Edita Venckienė norėjo mokinius sudominti laiškų rašymu. Žinoma, rašyti laišką toli gyvenančiam tautiečiui įdomiau, negu pasveikinti šalia esantį. Vaikai susidomėjo. Projekte dalyvavo 6-9 klasių mokiniai.

„Kiekviena klasė daugiau dėmesio skyrė tam, ko mokosi lietuvių kalbos pamokose: mažesni – pasakojimui ir aprašymui, didesni – samprotavimui. Kadangi vasario mėnesį daug diskutavome pamokose apie valstybę, emigraciją, Lietuvos istoriją, pareigas savo šaliai, laiškus vaikai rašė labai noriai. Pirmiausia visi kūrė savo asmeninius tekstus, paskui juos jungėme į klasės laišką“, – pasakojo mokytoja.

Sveikinimo laiškuose bendraamžiams, besimokantiems užsienyje, lietuviškose mokyklose, klausutiškiai dalijosi mintimis apie Lietuvą, jos ateitį ir sveikino tautiečius su valstybės gimtadieniu.

Užsienyje esančių mokyklų, kuriose mokomasi lietuvių kalbos arba lietuvių kalba, mokiniai ir mokytoja kartu ieškojo internete. Iš viso išsiuntė 36 laiškus. Visus vokus patys vaikai papuošė valstybės simbolika.

Mokinių laiškai iškeliavo į JAV, Kanadą, Venesuelą, Lenkiją, Baltarusiją, Rusiją, Norvegiją, Airiją, Latviją, Ispaniją, Italiją, Armėniją, Azerbaidžianą ir Kiniją.

Vaikai neprašė jiems atsakyti – tai tik sveikinimo laiškai, bet vieną kitą atsakymą tikisi gauti.

Iš šeštokų laiško

Šis vasaris mūsų valstybei ypatingas, norime pasveikinti Jus su mūsų visų švente. Vasario 16-ąją puošime savo šalį trispalvėmis vėliavomis ir didžiuosimės, jog esame laisvos tautos, išsaugojusios kalbą, papročius ir savigarbą, vaikai.

Sveikiname visus Jūsų mokyklos mokinius, mokytojus, tėvelius ir senelius mūsų valstybės gimtadienio proga. Juk nesvarbu, kur gyvename. Svarbu, ką jaučiame, iš kur atėjome ir kokia kalba mūsų širdys plaka. Tejungia ši diena visus lietuvius visame pasaulyje.

Iš septintokų laiško

Žiemą Klausučiuose labai gražu. Viltė tada trumpina kelią į mokyklą keliaudama tvenkinio ledu, o berniukai rengia sniego karą. Aišku, būtų gerai, kad „nemaudytų“ mergaičių sniege...

Mes mylime savo kraštą. Aišku, galėtų dažniau šviesti saulė. Tačiau gera kalbėti savo senelių kalba, didžiuotis savo tauta, kuri gynė Lietuvos teisę būti nepriklausoma, atsilaikė prieš daugybę išbandymų. Šią Vasario 16-ąją, žiūrėdami į plazdančias trispalves, prisiminkime, kad esame viena tauta. Nesvarbu, kur gyvename: Lietuvoje, Kanadoje, Rusijoje ar Airijoje, mes ir Jūs esame lietuvių tautos ateitis.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook