Pempės dieną sulaukėme svečių!

Pempės dieną sulaukėme svečių! (0)

2017-04-22

Juodaičių pagrindinės mokyklos pradinukai kartu su bendraamžiais iš kitų mokyklų linksmai šventė Pempės dieną. 

Parskridusi pempė praneša apie pavasarį. „Gyvi! Gyvi!“ – ji kiekvieną rytą sveikina ir labina kelionėje. Kovo 19-ąją švenčiama Pempės diena sutampa su šv. Juozapo vardo diena. Ir nors tai gavėnios laikotarpis, šią dieną galima šokti, dainuoti, linksmintis. 
Siekis puoselėti jaunojoje kartoje savo tautos tradicijas paskatino surengti mažiausiems mokyklos ugdytiniams ir pradinių klasių mokiniams linksmą pavasario šventę. Pasilabinti, pasidžiaugti atėjusiu pavasariu, atbundančia gamta per Pempines kartu su Juodaičių pagrindinės mokyklos mokiniais sugužėjo, suvažiavo vaikų iš kaimyninių mokyklų: iš Seredžiaus – etninės kultūros būrelis „Dubysėlė“ (vadovė Dalė Vasilauskienė), iš Raudonės – vaikų ansamblis „Aguonėlė“ (vadovė Elena Martinaitienė), iš Veliuonos – etninės kultūros būrelis „Veliuonėlė“ (vadovė Daiva Jurevičienė), o iš Klausučių – „Upelė“ (vadovė Vilma Baltutienė). 
Visi vaikai šventei ruošėsi, mokėsi dainų ir šokių, žaidimų, eilių, paukščių pamėgdžiojimų.  Draugėn suėję vieni kitiems rodė, ką išmoko, o paskui smagiai žaidė ir vaišinosi gardžiais blynais. 
Pavasarį pasitikome puoselėdami senąsias tradicijas, linkėdami vieni kitiems šilumos ir pastabumo atgimstančiai gamtai. Atsisveikinant palinkėjome vieni kitiems „Iki kitų susitikimų!“
Violeta Andrikaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook