Pradinukai konferencijoje pristatė gimtinę

Pradinukai konferencijoje pristatė gimtinę (0)

2018-03-21

Kovo 7-ąją į Eržvilko gimnaziją rinkosi rajono pradinių klasių mokiniai, kuriems svarbūs gimtieji namai, jie degė nekantrumu papasakoti apie savo kaimus ir miestelius. Konferencijos pavadinimas „Čia – mūsų namai“ skamba labai patriotiškai, todėl visiems buvo įdomu paklausyti. 

Svečių sugužėjo gausiai net iš keturių mokyklų, o Eržvilko gimnazijos dalyvavo visi pradinukai.

Viešvilės pagrindinės mokyklos mokinukai pasakojo apie savo miestelį – unikalų Mažosios Lietuvos kampelį. Jie supažindino su šio krašto gamta, įdomiai pristatė senuosius pastatus, papasakojo apie vandens reikšmę miestelio gyvenime.

Svečiai iš Veliuonos nekantravo pasidžiaugti savo piliakalniais. Pravažiuodami pro šalį matome šiuos kalnus, tačiau legendas pradinukai išgirdo pirmą kartą. Konferencijos dalyviai sužinojo apie Ražarnių kelią, Gedimino, Ramybės kalno kilmę, Veliuonos dvarą ir bažnyčią. Labiausiai visus sujaudino pasakojimas apie paslaptingą raitelį.

Kaip potvyniai alindavo Seredžiaus apylinkes, pasakojo šio miestelio daugiafunkcio centro pradinukai. Jie akylai stebi įvairiausius gamtoje vykstančius reiškinius. Jie – tikri tyrinėtojai. Klausytojai sužinojo serediškių svajonę – savo akimis pamatyti šių metų ledonešį!

Jurbarkų darželio-mokyklos trečiokai sako, kad Lietuva – tai mūsų namai. Jie pristatė Lietuvos regionus: supažindino su jų ypatumais, drabužiais, tradiciniais patiekalais. Priminė žymiausius tų kraštų žmones. Puiki kelionė po Lietuvą!

Konferencijos šeimininkai eržvilkiškiai labiau domėjosi Jurbarko rajonu, kaimais, jų legendomis. Ketvirtokai trumpai apibūdino lankomiausias viso rajono vietas. Trečiokai pristatė žymius Eržvilko krašto žmones, surengė buvusių gimnazijos mokinių knygų parodėlę. Mažiausieji – pirmokai – papasakojo apie Žindaičių kaimo kilmę.

Mano antrokai išdrįso kalbėti senąja eržvilkiškių tarme. Taip pat jie didžiavosi Eržvilko krašto muzikantais – bandonininkais. Pasakojo, kaip susibūrė pirmieji muzikantai, kur jiems teko koncertuoti, kas groja iki šiol. Šį pranešimą papuošė gyva bandonijos muzika, kurią dovanojo antrokės Sofijos tėtis Dovaldas Kaukas.

Konferencijos pabaiga vyko ant išdidžiai stovinčio ir senus laikus menančio piliakalnio. Ketvirtokai ten parodė muzikinį vaidinimą „Pilies legenda“, taip papasakojo apie Eržvilko vardo kilmę.

Antrą kartą su kolege Vaidute Kazakevičiene rengėme rajoninę pradinukų konferenciją. Didžiulės padėkos nusipelno mokytojai, kurie vaikus moko mylėti gimtinę ir paruošė šiam renginiui: viešviliškės Danutė Daunorienė ir Kristina Budriuvienė, Loreta Pocienė iš Veliuonos gimnazijos, Rita Bartkaitienė iš Jurbarkų darželio-mokyklos, Liutauras Žilevičius iš Seredžiaus bei Eržvilko gimnazijos mokytojos Neringa Vizbarienė, Inga Vabalienė, Ieva Janauskaitė.

Mokytoja Ilona Skrodenienė« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook