Radvilė mokosi ne tik mokykloje

Radvilė mokosi ne tik mokykloje (2)

2010-11-26

Mokyklose būna daug įvairiausių, įdomiausių dalykų – švenčių, akcijų, ekskursijų, konkursų, koncertų ir varžybų. Apie tai daug laiškų „Vaikų trečiadieniui“ parašo mokiniai, ir jau žinau, kad tie įdomiausi, įvairiausi dalykai yra smagu. Bet juk mokykloje vyksta pamokos, rašomi kontroliniai darbai ir pažymiai. Seniai knietėjo išklausinėti kokį mokinuką, ar taip pat smagu ir įdomu mokytis, juk dėl to mokykla ir vadinasi mokykla. Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos šeštokė Radvilė Kuniauskaitė man papasakojo, kas yra geras mokinys ir kaip jai sekasi mokykloje.

Radvilė: Geras mokinys klauso mokytojo, įsiklauso visas užduotis, atlieka jas gerai ir gauna gerus pažymius. Smagu gauti pažymius, o ne raideles, kaip buvo pradinėse klasėse. Bet ir pažymių ne kasdien gaunu. Daugiau yra dienų kai negaunu, negu gaunu. Bet vis tiek reikia eiti į mokyklą.
Smalsutis: O ar būna taip, kad nenori eiti į mokyklą? Gal sutingsti?
Radvilė: Nenorėčiau eiti į mokyklą, kai būna kontrolinis. Ne kasdien būna, tik kai baigiam temą, bet geriau, kad kontrolinių visai nebūtų. Šią savaitę buvo matematikos. Gavau šešetuką. Nelabai gerai... Bet nelabai supratau tą temą... Tikiuosi, neišeis man šeši...
Smalsutis: Tai bijosi parodyti pažymių knygelę tėveliams. Bars tave?
Radvilė: Nebijosiu. Dažnai parodau. Jau esu gavusi ir nemažai dešimtukų šiemet, gal kokius penkis ar daugiau. Pamačiusi šešetuką mama sakys, kad reikėjo jos paprašyti ir būtų paaiškinusi man tą temą. Visada paaiškina, kai ko nesuprantu.
Smalsutis: Ar sunkus darbas – mokytis?
Radvilė: Nelabai, bet sunkus. Namų darbų ne kasdien užduoda, savaitgaliams neužduoda. Bet pirmadienį rašysim rusų – reikia išmokti žodžius ir parašyti dailyraščiu. Man patinka rusų, lietuvių, matematika, o nelabai patinka kūno kultūra, nes ten dažniausiai temos apie krepšinį, aš nelabai mėgstu krepšinį.
Smalsutis: Jei gerai mokaisi, turbūt niekam daugiau ir nebeturi laiko?
Radvilė: Turiu laiko. Einu į Ovidijaus Janavičiaus žirgyną. Jau kokius metus, bet dar nelabai gerai išmokau jodinėti, treneris man pasako pastabų. Kartą nukritau nuo žirgo, bet minkštai, pati tik pasijuokiau iš savęs.
Šiemet ruošiuosi pirmajai komunijai, ten irgi reikia mokytis. Esu skautė, ir ten reikia mokytis – įstatus, o stovykloje mokiausi kurti laužą, statyti palapinę, virti valgyti. Dar einu į ansamblį, ten mokausi dainuoti. Kartais skaitau knygas, iš jų irgi galima daug ko išmokti – nemeluoti, nedaryti pikto.
Smalsutis: Radvile, kaip manai, ar suaugusiesiems irgi reikia mokytis, ar tik vaikai turi tiek daug mokytis?
Radvilė: Turbūt reikia. Mano mama mokėsi universitete, o kartais, kai nori man paaiškinti matematiką, irgi turi pasimokyti. Tėtis remontuoja variklius, ir jam turbūt reikia pasimokyti.
Smalsutis: Linkiu Tau, Radvile, ir toliau būti gera mokine.
Radvilė: Stengsiuos. Bet kartais kokią pamoką ir užmirštu padaryti...« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook