Savaitė Lietuvai ir gimtinei pažinti

Savaitė Lietuvai ir gimtinei pažinti (0)

2015-05-23

Etnokultūrinė savaitė „Regiono tapatybės ženklai kalboje, buityje, papročiuose“ vyko Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinėje mokykloje.

Lietuvių kalbos kabinetas buvo pavadintas „Gimtosios kalbos pastoge“. Penktokai ir šeštokai lenktyniavo, kas pasakys daugiau mįslių ir patarlių. Septintokai ir aštuntokai domėjosi buities reikmenimis, kurie turėjo keistus, dabar jau nebevartojamus pavadinimus, dairėsi po senąsias sodybas, klausinėjo savo artimųjų ir kaimynų, ką galėtų reikšti aprangą ir apavą įvardijantys žodžiai.
„Antrąją savaitės dieną ragavome visų Lietuvos regionų valgių. Virėme šiupinį ir kepėme bulvinius blynus. Mums padėjo technologijų mokytoja Lina Veličkienė. Į mokyklos valgyklą pakvietėme mokytojus ir mokinius. Visi buvo labai patenkinti ir mus gyrė už skanius patiekalus“, – pasakojo šeštokė Gabija Lukošiūtė.
Jurgines mokykla šventė direktoriaus Petro Baršausko ir mokytojos Margaritos Baršauskienės sodyboje. „Mus pasitiko tautiniais rūbais pasipuošę šeimininkai ir jau atvykę svečiai iš Klausučių, Veliuonos bei Raudonės. Karvės ramiai ganėsi pievoje, mes, piemenukai, jas smagiai apraliavome, o šeimininkai pasmilkė verbele, pašlakstė šventintu vandeniu. Daug visokių papročių sužinojome ir pamatėme. Kiekviena mokykla turėjo ką parodyti. Skambėjo liaudies dainos, muzika, sukosi šokėjai. Po pasirodymų ragavome labai skanios direktoriaus keptos kiaušinienės, pasmaližiavome saldumynų, pabendravome. Buvo labai smagu“, – pasakojo Laura Laukaitytė.
 Geografijos mokytoja Kristina Džiaugienė ir istorikas Rolanas Rulevičius mokinius pakvietė į žygį po Seredžiaus apylinkes. „Šiais keliais ir takeliais ėjome ne pirmą kartą, tačiau eiti su mokytojais – visai kas kita. Nukeliavome net iki Padubysio kryžkelėje 1989 metais atstatyto kryžiaus. Anksčiau čia stovėjo paprastas medinis kryžius, žymėjęs trijų kelių susikirtimo vietą. Būtų nugriuvęs, jeigu iniciatyvos nebūtų ėmusis padubysiškė Antanina Iliuvienė. Serediškių Sąjūdžio grupė pasikvietė liaudies meistrą J. Grabauską, kuris išdrožė koplytstulpį. Grįždami aplankėme kompozitoriaus Stasio Šimkaus gimtinę Motiškiuose. Netoli paminklinio akmens radome... lobį! Tai buvo maišelis saldainių“, – pasakojo penktokas Jonas Lekavičius.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook