Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Sidabriniai obuoliukai – už gražiausias iliustracijas

Sidabriniai obuoliukai – už gražiausias iliustracijas (0)

2009-09-24

Minint rašytojo Petro Cvirkos 100-ąsias gimimo metines, Veliuonos krašto muziejuje buvo įteikti apdovanojimai - „Sidabro obuoliukai" - už gražiausias rašytojo apsakymų iliustracijas.

Veliuonoje ant kalno, Vakselių dvare, kur dabar įsikūręs muziejus, Petro Cvirkos vaikystės metais buvo mokykla. Į ją iš gimtojo Klangių kaimo kasryt atkulniuodavo būsimasis rašytojas. Veliuonos krašto muziejuje, klasėje, kurioje mokėsi rašytojas, keletą mėnesių buvo apsigyvenę jo knygelių personažai, kuriuos nupiešė Gausantiškių Antano Valaičio ir Raudonės pagrindinių bei Veliuonos Antano ir Jono Juškų vidurinės mokyklų mokiniai. Šalia piešinių jaukiai įsitaisė ir Gausantiškių mokyklos lėlių teatro „Pasakėlė" lėlės.
Piešinių konkursą surengti sugalvojo keramikė ir muziejaus vadovė Angelė Orlovskytė, pastebėjusi, kad vaikai mėgsta skaityti P. Cvirkos kūrinėlius, o apsilankę muziejuje būtinai nori pasėdėti jo suole - tokiame ilgame, mediniame, su duobute rašalinei ir plunksnakočiui.
Vaikų piešinius vertino komisija - dailės mokytoja Izabella Nilsson, kultūros centro direktorė Irma Svetlauskienė ir konkurso sumanytoja Angelė Orlovskytė - ir muziejaus lankytojai, apžiūrėję, reiškę savo nuomonę ir išrinkę gražiausius.
A. Orlovskytės keramikos dirbtuvėje „prinoko" trys „Sidabro obuoliukai" konkurso nugalėtojams. Pirmąją vietą laimėjo Mantrimas Stanaitis iš Raudonės pagrindinės mokyklos. Jo nupiešti rainiukai, iliustracija to paties pavadinimo P. Cvirkos apsakymui, visiems labiausiai patiko. Kiti du obuoliukai atiteko veliuoniškiams - Aurimui Gerulaičiui už iliustraciją apsakymui „Varno mirtis" ir Austėjai Ordinatei, kuri perskaitė ir nupiešė „Vaikų karą".
Apdovanojimai vaikams buvo įteikti tą pačią dieną, kai paminėti rašytojo P. Cvirkos jubiliejų į Veliuoną buvo suvažiavę daug rašytojų, literatūros mokslininkų, aktorių ir skaitytojų. Mažieji konkurso dalyviai - irgi skaitytojai, juk kad nupieštum, pirmiausia reikia perskaityti.
Skaitykite, vaikai, P. Cvirkos apsakymėlius ir pieškite jums labiausiai patikusius personažus, nes keramikė A. Orlovskytė pažadėjo, kad sidabrinių obuoliukų ir kitąmet prinoks.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook