Šimtas kilogramų gilių – zoologijos sodo gyvūnams

Šimtas kilogramų gilių – zoologijos sodo gyvūnams (0)

2016-10-22

Lietuvos zoologijos sodas jau devintus metus organizavo akciją „Gilė“. Jos metu skatinama rinkti giles ir atnešti jas zoologijos sodo gyventojams. Šiais metais akcijoje dalyvavo net 176 organizacijos, šeimos bei mokymo įstaigos. Pirmąkart prie akcijos prisidėjome ir mes, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos jaunieji miško bičiuliai. 

Visą savaitę rinkome giles prie mokyklos, nešėme iš namų – surinkome beveik šimtą kilogramų. O iš viso zoologijos sodo gyventojams buvo surinkta beveik 13 tonų gilių. Jomis žvėreliai galės mėgautis iki pat vėlyvo pavasario. 
Ąžuolų gilės yra ypač naudingas ir kaloringas gyvūnų maisto papildas. Gilėse yra aukštos kokybės baltymų, įvairių vitaminų bei mineralų. Jomis paįvairinamas stumbrų, zebrų, antilopių, ožkų, begemotų, tapyrų ir kitų kanopinių žinduolių, beždžionių, graužikų ir kai kurių paukščių racionas. 
Visi rinkusieji giles spalio 13 d. buvo pakviesti nemokamai apsilankyti zoologijos sode Kaune, akcijos „Gilė“ baigiamajame renginyje.
Visi dalyviai gavo padėkas, o po to galėjome aplankyti gyvūnėlius. Nepamiršome jiems iš namų pasiimti lauktuvių. Nors lankytojams šerti gyvūnų negalima, viską palikome specialioje dėžėje. 
Zoologijos sode mums vyko įvairiausių pamokėlių. Sužinojome daug naujo ir įdomaus apie gyvūnus. Taip pat apsilankėme ir Kauno botanikos sode bei oranžerijoje. O ten vyko egzotinių drugelių parodos atidarymas. Tai nepakartojama! Matėme, kaip inkubatoriuje auginami drugelių vikšrai. 
Tai buvo nuostabios gamtos pamokos, juo labiau kai pats viską pamatai gyvai.
Skaistė Andrikytė, Gerda Bakšytė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook