Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Šimtmečio skautai – šauni palapinių ir laužų karta

Šimtmečio skautai – šauni palapinių ir laužų karta (0)

2018-09-22

Šimtmetį švenčia Lietuvos skautija, o šimtmečio skautų galima sutikti ir Jurbarke. Naujamiesčio progimnazijos mokiniai Andrėja, Titas ir Ignas papasakojo įspūdžius iš didžiausio renginio – tautinės stovyklos, o jų vadovė Vaida Beinarienė – apie tai, kaip šimtmetį paminės Tauragės krašto skautai. 

Tautinės stovyklos, į kurias susirenka visų Lietuvoje veikiančių skautiškų organizacijų, turinčių apie 6000 narių, atstovai, rengiama kas penkerius metus. Šimtmečio stovykla buvo ypatinga dalyvių gausa ir įspūdinga – kaip ir visos skautų stovyklos. O vadinosi ji „Laužų karta“, nes palapinė ir laužas yra neatskiriama skautavimo dalis. Stovyklaudami skautai mokosi išgyventi gamtoje ir ją saugoti.

Rumšiškėse, prie Kauno marių, liepos 14–22 d. buvo iškilęs tikras palapinių miestas, kuriame tarp kelių tūkstančių skautų įsikūrė ir 22 Naujamiesčio progimnazijos mokiniai.

Gyvenimas stovykloje virte virė. Buvo išleista net speciali knygelė su programa, tačiau jei tavo knygelę netyčia permerkė lietus, pasak Igno Icikevičiaus, pats turi susigaudyti, kur ryte atsikėlus reikia eiti. Susigaudyti nesudėtinga, nes visada šalia broliai ir sesės – taip skautai vadina vieni kitus.

Skautų stovykloje niekada nebūni tik žiūrovas, todėl įspūdžių galybė, ir septintokai vardijo ryškiausius. Andrėja Rukšnaitytė stebėjosi dalyvių gausa – stovyklavo 3300 skautų iš Lietuvos ir dar 20 valstybių. Viena užduočių buvo susipažinti su kiekvienos valstybės atstovu, paprašyti užrašyti keletą savo kalbos žodžių ir pasirašyti. Galėjai užkalbinti ar tiesiog paduoti lapelį. Buvo įdomu, tačiau 20 parašų Andrėjai surinkti nepavyko.

Pastovyklėse įsikūrė po 500 skautų, jurbarkiečiai gyveno kartu su prancūzais, vokiečiais, amerikiečiais. Buvo skautų ir iš Estijos, Belgijos, Australijos ir kitų šalių, egiptiečiai visur vaikščiojo su savo tautiniais drabužiais. O susipažinti ir susidraugauti labiausiai sekėsi su tautiečiais. Draugystė tęsiasi feisbuke, o Titas Rukšnaitis lankydamas gimines Vilkaviškyje net susitiko su ten gyvenančiu nauju bičiuliu.

Ignas pasakojo apie ištvermės, jėgų, sumanumo, kolektyviškumo išbandymų trasą. Tokioje trasoje būna ir sunku, ir linksma. Tai ir pramoga, tačiau reikia vadovautis protu ir dirbti komandoje. Galima, pasak Igno, į viršūnę sliuogti virve, o galima iš virvės susikonstruoti kopėčias – taip lengviau.

„Skautavimas – puikus laisvalaikis!“ – vienu balsu tvirtino Andrėja, Ignas ir Titas, pasakojo apie laivų mūšį ir šlapią regbį – tokius žaidimus ir tvirtino, kad miegoti palapinėje – taip pat gerai kaip savo lovoje.

Skautų draugovės vadovė V. Beinarienė papildė vaikus, kad skautiškai pramogaujant įgyjama daug naujų įgūdžių, reikia protauti, rasti geriausius sprendimus, tenka įveikti daug iššūkių – nuo naktinių perkūnijų ir liūčių, kai atsibundi baloje iki... grumtynių su savimi, kai reikia susitvardyti, klausyti vyresniųjų. „Taip, taisyklių laikytis būtina“, – pritarė vaikai.

Stovyklą aplankė Lietuvos Prezidentė, o Vilniaus meras dalijo pusryčių košę. Šioje stovykloje maitinimas buvo kitoks nei kitose – gamino profesionalai, ir skautai valgė kaip restorane. Bet smagiau, pasak vaikų, kai košę ant laužo verdi pats.

Skautai nevengia nei darbo, nei pareigų. Vadovė Vaida sako, kad nėra taip, jog kažkuris vaikų nenorėtų dirbti, kuo dažnai skundžiasi tėveliai.

„Skautuose yra kažkaip kitaip. Čia visi draugiški, vienas kitam padedame, patariame. Smagiau dirbti kartu“, – sako Ignas. Kiekvieno skautiško renginio programoje yra ir gerasis darbelis. Skautų nuostata yra pasaulį po savęs palikti geresnį ir gražesnį.

Būti šimtmečio skautu, pasak Igno, Andrėjos ir Tito – džiugu, garbinga, smagu bus prisiminti, o vadovė Vaida džiaugiasi tuo, kad vaikai didžiuojasi esą skautais.

„Labai dėkojame savivaldybei, kad nuvažiuoti į renginius mums skiria autobusą nemokamai, kad meras apsilanko mūsų renginiuose, bendrauja su skautais“, – sakė skautė V. Beinarienė.

Spalį Tauragės krašto skautų sueiga vyks Veliuonoje, o balandį – visos Lietuvos skautijos šventė Jurbarke. Vaikai šių renginių labai laukia, o vadovai jiems jau ruošiasi, galvodami įdomią programą su daug veiklų ir daug įspūdžių.« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook