Skambi ir spalvinga vaikystės šventė

Skambi ir spalvinga vaikystės šventė (0)

2015-06-20

Birželio 5 d. Viešvilės vaikų globos namai pirmą kartą surengė respublikinį festivalį „Noriu lėkt, noriu skrist...“

Šventė vyko Viešvilės pagrindinės mokyklos stadione. Pirmoje dalyje pasirodė jaunieji talentai iš Viešvilės ir Pagėgių vaikų globos namų, Tauragės „Šaltinėlio“, Smalininkų TVM specialiojo ugdymo skyriaus. Antrojoje dalyje skambėjo Lietuvos žvaigždžių pasirodymai. Vaikams koncertavo Lietuvos vaikinų grupė „DoDi“ ir dainininkas Sasha Song.
Festivalį pasveikino Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, dalyvavo   vaikų teisių apsaugos vyriausioji specialistė Elena Kontenienė.
Festivalio organizatorius Viešvilės vaikų globos namų socialinio užimtumo specialistas Vytenis Partikas sakė: „Socialinis projektas-festivalis „Noriu lėkt, noriu skrist...“  skirtas tėvų netekusiems vaikams, socialinės rizikos šeimų ir vaikų globos namų ugdytiniams. Projekto tikslas yra, kad vaikai pasaulį matytų ne tik juodai baltą, bet ir spalvotą, norėtų lėkti, norėtų skristi. Pasitarėme su vadovais, kad šis festivalis yra reikalingas vaikams, ir žadam jį padaryti tradiciniu, kasmetiniu. Vaikams tai didžiulė šventė. Smagu matyti besišypsančius vaikų veidus.“
„Šis renginys puikus. Vaikams labai tokių švenčių reikia, kad galėtų atskleisti savo meninę raišką, pomėgį ar hobį. Tikrai džiugu matyti vaikus draugiškai bendraujant su kitų įstaigų vaikais, tai skatina tolerantiškumą, pagarbą vienas kitam. Reikia tik daugiau suaugusių žmonių iniciatyvos ir – pirmyn!“ – kalbėjo Viešvilės vaikų globos namų laikinai einanti direktoriaus pareigas Jūratė Bastienė.
„Daug kas nežino, bet buvo laikotarpis mano gyvenime, kai pats gyvenau vaikų namuose. Žinau, ką reiškia, kai tavęs atsisako. Aš džiaugiuosi ir didžiuojuosi, kad yra žmonių, kurie organizuoja tokius renginius ir tuo pačiu parodo, kad vaikai kažkam rūpi. Jie rūpi ir man, nes aš tai išgyvenau. Tikiuosi, kad bus tokių projektų ir toliau, nes jie motyvuoja vaikus ir duoda jiems viltį. Vaikai yra mūsų ateitis, ir aš, kaip atlikėjas, noriu būti geras pavyzdys, kad galima pasiekti savo svajonių, net jei kartais gyvenime būna nelengva, net kada tu jauties išduotas ir nelaimingas. Tai, kas nutinka mūsų gyvenime, nesuteikia mums laimės – laimė priklauso nuo to, kaip mes reaguojam į tai, kas nutinka. Šis posakis padėjo man gyvenime, galbūt jis padės ir dar kažkam“, – sakė festivalio svečias  Sasha Song.
Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų batalionas vaikus vaišino kareiviška koše, o Viešvilės užkardos pasieniečiai pavėžino keturračiais.

Rasa SINKUVIENĖ« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook