Skautai moka ir laimėti, ir pralaimėti

Skautai moka ir laimėti, ir pralaimėti (0)

2016-05-18

Tikriausiai visi žinote ką nors apie skautus. O kas gyvena Jurbarko rajone, apie skautus žino nemažai, nes galbūt turi draugų skautų arba yra buvęs skautų sueigoje ar stovykloje, o gal jau nešioja ryškiaspalvį oranžinį, geltoną ar vyšninį – patyrusio skauto kaklaraištį ir apie skautus gali papasakoti iš asmeninės patirties.

Net penkiose Jurbarko rajono mokyklose aktyviai veikia skautų draugovės, kuriose nuo pirmos iki dvyliktos klasės į naudingas ir patrauklias veiklas susibūrę apie 150 vaikų ir jaunuolių.
O aš šiandien su jumis norėčiau pasidalyti įspūdžiais iš skautiškos sueigos, kuri vadinosi SkautOlimpiada ir jau antrą kartą vyko Smalininkuose. Tai tikra olimpiada, kuri prasidėjo iškilminga eisena stadione, dainuojant Lietuvos skautijos himną bei nešant deglus, kuriais buvo uždegtas aukuras. SkautOlimpinę ugnį nešė geriausi Smalininkų ,,Nemuno“ draugovės sportininkai: dvyliktokas Paulius Alekna – rajono mokyklų lauko teniso čempionas, penktokė Viltė Kazlauskaitė – daugkartinė dziudo varžybų prizininkė ir dešimtokas Jonas Žemaitaitis, už sambo pasiekimus išrinktas į geriausių rajono jaunių sportininkų dešimtuką.
Po atidarymo rikiuotės skautų laukė tikros sportinės varžybos: krepšinis 3x3, stalo tenisas, šaškės, šachmatai, kvadratas, futbolas. Visur prireikė išmanymo ir įgūdžių.
Nors laimėti buvo svarbu – juk laukė besipuikuojančios pergalių taurės bei medaliai, svarbu buvo kovoti garbingai ir žaismingai, nes varžovas – tavo sesė ar brolis skautas.
Išlieję devynis prakaitus, iššaukę pergalės ir palaikymo šūkius, vėlyvą vakarą pasipuošėme moliniais skautų nulipintais medaliais, vardiniais diplomais ir išsidalijome taures. Pirmosios vietos laimėtojais tapo gausiausiai varžybose dalyvavę smalininkiečiai, antrą vietą pelnė Viešvilės ,,Karšuvos“ draugovė, o trečia atiteko svečiams iš Šakių rajono – Lukšių ,,Ąžuolo“ draugovei.
Danguje sužibus žvaigždėms, skautai susiruošė ne miegoti, o ieškoti lobio. Jungtinės draugovių skiltys naršė po Smalininkų žymias vietas, atliko užduotis ir rinko informaciją apie paslėptą lobį. Vieni greičiau, kiti tiksliau ir geriau orientuodamiesi miegančiame mieste – lobį rado visi. Rado ir segė sau prie krūtinės, nes tai buvo sueigos emblemos, kurios skautiškas uniformas puoš iki kitos skautOlimpiados.
Po intensyvios veiklos miegas ant klasės grindų daugumai buvo saldus. O jei kam kaulus ir paskaudo, rytinėje mankštoje išsimankštino, išsijudino ir pasiruošė naujos dienos darbams.
Rytinėje programoje skambėjo skautų sukurtos eilės apie tai, ką kiekvienas turėtų žinoti ir daryti, jei nori būti sveikas ir linksmas. O smalininkiečių ,,Rožyčių“ skilties sesės Rugilė, Viltė ir Meda vedė savo pirmąją laužo programą, kurioje eilės susipynė su žaidimais, dainomis ir net dziudo kovų pasirodymu. Dėkodami už ryto laužą skautai šaukė šūkį: ,,Pirmas blynas – neprisvilęs!”
Kokia gi būtų skautų sueiga be gerojo darbelio! Kartu su Smalininkų seniūno pavaduotoja Akvile Bialoglovyte pirmieji Smalininkuose pradėjome akciją ,,Darom 2016“. Patyrę skautai Aukštagalių gatvėje balino šalia kelio augančių medžių kamienus – tai Mažosios Lietuvos kultūros paveldas, nes būtent taip senovėje buvo žymimos pakelės. O jaunesnieji skautukai pabiro po Palėkių miškelį rinkdami tai, ką paliko savęs negerbiantys ir savo krašto nemylintys lietuviai – šiukšles. Džiūgaudami sutvarkyta aplinka skautai per uždarymo rikiuotę šaukė šūkį – ,,Palėkių miškelis – švariausias kampelis!“
Medaliai išdalyti, prizai laimėti, darbai nudirbti, bendrystės džiaugsmas patirtas, jėgos išmėgintos ir sustiprintos – sueiga baigėsi, bet skautavimas tęsiasi kiekvieną dieną vadovaujantis skautų įkūrėjo Roberto Baden-Powello suformuotais įstatais ir duotu įžodžiu. Ir net jei kartais mums nesiseka būti tokiais, kokiais skautai turi būti, mes stengiamės. Nes mes davėme žodį – tarnauti Dievui, Tėvynei, artimui. Nelengvas pasižadėjimas, bet mes jauni ir tikime, kad prasmingą gyvenimą kuriame patys.

Jolita ŠTRIMIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook