Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Smalsučių dirbtuvėlėje – kalnai norų ir idėjų

Smalsučių dirbtuvėlėje – kalnai norų ir idėjų (0)

2011-11-28

Ar žinote, kodėl Antano Sodeikos meno mokyklos Dailės skyriaus antrokai tokie linksmi? Nes jiems įdomu piešti, žaisti krepšinį ir regbį, šokti, jie domisi chemija ir technologijomis, nori groti ir vaidinti...

Juk pastebėjote, vaikai, kiek daug portretų aš turiu – kiekviename laikraštyje vis kitą. Žiūriu ir gėriuosi, negaliu išsirinkti gražiausio – visuose aš kitoks ir visi man patinka. Tikiuosi, kad jums, vaikai, irgi? Nuvykau susipažinti su dailininkais, kurie mane nupiešė – tai Antano Sodeikos meno mokyklos II klasės mokiniai ir jų mokytoja Inesa Bosaitė. Pasirodo, tie piešiantys vaikai domisi ne tik daile, bet ir daugybe kitų visai kitokių dalykų – tikra smalsučių dirbtuvėlė!

Vyko pamoka ir palinkę prie popieriaus lapų mažieji dailininkai piešė klouną. Koks sutapimas! Juk jiems dovanų atnešiau bilietus į cirką, kurio, žinoma, nebūna be tų linksmuolių išdaigininkų! Vaikams patinka cirkas, bet ir dar daugybė dalykų juos domina.
Jurgitai smalsu pas močiutę pagroti pianinu – norėtų išmokti puikiai groti šiuo dideliu instrumentu. Gabijai patinka šokti, taip pat – ir Deinai, ji mokykloje lanko šokių būrelį.
Edvinas norėtų būti dziudo treneriu. O kas yra dziudo? Ir kas dziudo, ir kas – karatė, paaiškinti suskubo Aidas, nes yra lankęs šių sporto šakų treniruotes. „Lankydamas dziudo išmokau saugiai pargriūti“, – sakė Aidas. Pasirodo, dziudo treniruotes lanko kone pusė šios dailininkų klasės vaikų, vadinasi, jie moka saugiai pargriūti. Bet aš vis tiek manau, kad geriau negriuvinėti...
Beveik visi antrokai sakė, kad jiems smalsu skaityti knygas. Bet tik ne Rokui. Rokas knygų nemėgsta, jam smalsu futbolas, patinka žiūrėti rungtynes, bet dar labiau – stadione gainioti kamuolį. Patinka futbolas ir Erikui, bet jam smalsu ir krepšinis – sunku apsispręsti, kas labiau. O Matas žaidžia regbį. „Panašu į amerikietišką futbolą, bet nereikia taip stumdytis“, – paaiškina jis. Gerai, kad nereikia, juk kai nesistumdai, vadinasi – draugauji.
Klaudija mėgsta žaisti kvadratą, bet vienas to žaidimo nežaisi. Puiku! Klaudija turi daugybę draugų!
Barbora mėgsta vaidinti ir tai daro dramos būrelyje. Jai smalsu persikūnyti į visokiausius personažus. Kartą Barbora vaidino saulę – šviesti buvo smagu ir įdomu.
Darius domisi technologijomis ir netgi sugeba sutaisyti kokį sugedusį prietaisą. Jam smalsu, kaip veikia įvairūs įrengimai. Technologijų būna visokių – Aidui smalsu maisto gaminimo technologija.
Irmantas savo smalsumo objektą įvardijo nedažnai vartojamu žodžiu – skobti. Ar žinote, vaikai, ką tas žodis reiškia? Irmantas ne tik žino, bet ir pats mėgsta skobti – jis iš medžio yra išskobęs rūpintojėlį! Gal ir to žodžio negirdėjote? Būkite smalsūs! O Irmanto išskobtas rūpintojėlis, kaip tvirtino jį matę draugai, labai gražus.
Paskutiniame suole labai susikaupęs ir mažai dalyvaudamas pokalbyje piešė Dovydas. Panašu, kad jo didžiausias smalsavimo objektas šiuo metu – dailė, nes į Jurbarką mokytis piešti jis triskart per savaitę atvažiuoja net iš Sudargo.
Kristina – vyriausia antrokų dailės klasėje, todėl ir jos pomėgiai itin rimti – ji domisi biologija ir chemija.
Dailininkų klasėje pilna pieštukų, teptukų, dažų ir – kalnai norų ir idėjų. Piešiantiems vaikams viskas smalsu. Tai man patinka!

Smalsutis« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook