Šokoladas ir medaliai – už gražų šokį

Šokoladas ir medaliai – už gražų šokį (0)

2016-06-18

Pirmąjį birželio savaitgalį Palangoje vykusio šokių festivalio-konkurso „Ant bangos“ komisija puikiai įvertino Kristės Donauskienės vadovaujamą Jurbarko šiuolaikinio šokio studiją „Dona“ – visų trijų grupių šokėjams skyrė prizines vietas. Smagu pradėti atostogas, kai praėjusio sezono darbas įvertintas medaliais, šokoladu ir maudynėmis jūroje.

Aukščiausią įvertinimą pelnė mažųjų grupė – pop šokių kategorijoje pirmą vietą. „Drąsūs labai! – mažylius gyrė vadovė K. Donauskienė. – Juk jie tik darželinukai, tai pirmasis jiems konkursas, o kai kurie šoka tik pirmus metus. Mažiausiam – tik dveji su puse metų!“
Choreografė pasakojo, kad būna ir taip, kad repeticijose visi šoka, o kai reikia į sceną, kažkuris išsigąsta, neišdrįsta ir neina. „Mažiukams taip dar galima, bet didesniems – ne“, – sakė vadovė.
Tačiau nei didžiulė Palangos koncertų salės scena, nei komisija mažųjų šokėjų neišgąsdino, jie puikiai sušoko šokį su kamuoliais, ir še tau – aukso medaliai! Bet kai šešiametės Urtės Marenholcaitės paklausiau, ką gavo dovanų už pirmą vietą konkurse, ji sakė – šokoladą! Ši dovana jau suvalgyta, o namie dar turinti ir labai gražų medalį.
Urtė dvejus metus lankė šokius. Ji sakė: laaabai seniai. Į repeticijas ją palydi mamytė ir močiutė, o šokti moko vadovė – ji parodo, ką reikia daryti su rankytėmis ir kojytėmis. Nors šokti labai smagu, smagu ir atostogauti. Urtė planuoja dėlioti dėliones, žaisti su Barbėmis ir meškiukais, ir su broliuku Ugniumi. Ir nuvažiuoti prie jūros, pasipliuškenti sūriame jos vandenėlyje.
Šiuolaikinio šokio kategorijoje II vietą užėmė mergaičių grupė, kurioje šoka 16 pradinukių. „Jos šoka jau penktus metus, turi ir koncertų, ir konkursų patirties. Labai stiprios šokėjos!“ – įvertina vadovė Kristė ir pasakoja nesitikėjusi, kad mergaitės įveiks „Ugnies šėlsmą“ – tam šokiui reikia ypač daug energijos. O mergaitės įrodė, kad gali!
Visus šokius „Donos“ šokėjams vadovė kuria pati.
„Repeticijose reikia daug prakaito išlieti, prieš konkursą reikia repetuoti kasdien, bet nenusibosta“, – sakė „Ugnies šėlsmą“ įveikusi viena šokėjų – Orijana Noreikaitė. Papasakoti apie šokius ir konkursą ji atėjo pasipuošusi medaliu, kurį laimėjo Palangoje.
„Jau senokai šokius lankau – tėtis pasiūlė, pamatęs per televizorių, kiek daug vaikų šoka“, – sako Orijana. Dar ji mėgsta pažaisti rankinį, bet jei reikėtų rinktis – pasirinktų šokius.
Konkursas Palangoje „Donos“ šokėjoms buvo paskutinis šį sezoną. Prasidėjo atostogos! Ir prasidėjo gerai. „Buvome ir prie jūros! Ir išsimaudėme. Vanduo buvo šaltas, bet kai lakstėme po vandenį, šalta nebuvo“, – puikia atostogų pradžia džiūgavo Orijana.
Savo vasarą šokėja leis namie ir pas močiutes. Viena gyvena Jurbarke, kita Raudonėnuose. „Pas šitą močiutę atvažiuoja Anglijoje gyvenanti mano pusseserė. Mes visos einame pasivaikščioti. Raudonėnuose nėra daug gatvių vaikščioti, bet galima pabėgioti po laukus – ir su pussesere, ir su močiute. Mums nesmagu ramiai sėdėti“,– atostogų kaime malonumais dalijosi Orijana.
Tik vadovei K. Donauskienei dar ne atostogos. „Mano vasara užimta – birželį dar numatyta daug koncertų su „Donos“ vyresniųjų grupe – gimnazistėmis, kurios konkurse „Ant bangos“ irgi sėkmingai dalyvavo, užėmė trečią vietą. Liepos pradžioje su tomis merginomis vyksime į moksleivių dainų šventę. Tik po jos – kelios savaitės atostogų su šeima“, – pasakojo choreografė Kristė.
Jos šeima – vyras ir sūnūs Nojus ir Kajus – irgi mėgsta šokti, tad per atostogas bus jei ne šokių, tai bent jau smagaus šokinėjimo per bangas!« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook