Stumbriukei Gilei – muzikinė dovana

Stumbriukei Gilei – muzikinė dovana (0)

2016-09-24

Pašilių stumbryne, kuris yra Panevėžio rajone, surengta vienintelės šių metų jauniklės vardynos. Panevėžio miškų urėdija, kaip visada, sugalvoti vardą prašė Lietuvos vaikų. Konkursą laimėjo antrokė iš Veliuonos Toma Lukrecija Armonaitė, ir stumbriukė pavadinta jos sugalvotu vardu – Gilė.

Konkurso „Išrink stumbriukei vardą“ nugalėtoja, Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos antrokė Toma Lukrecija Armonaitė į šventę Pašilių stumbryne atvažiavo lydima savo mokytojos Loretos Pocienės bei klasės draugų. Vienintelei šiemet atvestai stumbrų jauniklei vardus galvojo ir konkurse dalyvavo visi Veliuonos antrokai, bet laimėtojas vienas, ir ja tapo Toma Lukrecija, o stumbriukė buvo pavadinta jos sugalvotu Gilės vardu.
Nugalėtoją sveikino Panevėžio miškų urėdas Valdas Kaubrė ir įteikė Tomai Lukrecijai diplomą bei prisiminimo dovanėlę.
Su dovanomis į šventę vyko ir veliuoniškiai – stumbriukei Gilei jie paruošė gražų muzikinį sveikinimą. Antrokai padainavo tautosakininko Antano Juškos mylimiausią dainą „Būk sveikas, linksmas!“
Gilę sveikino ir iš kitų mokyklų atvažiavę vaikai – kas šoko rokenrolą, o kas atvežė didžiulį daržovių tortą!
 Paskui visi vaikai pavėsinėje pažintiniame miško take gėrė arbatą su girininku Jonu Leika, klausėsi vaizdingų jo pasakojimų, dalyvavo nuotaikingoje viktorinoje.
Iš stebėjimo bokštelio vaikai matė ir stumbrus – tokia proga pasitaiko ne kasdien, o tik nuvykus į Pašilių stumbryną.
Ir tai dar ne viskas – Gilės vardynų šventės svečiams buvo surengta saugaus eismo pamokėlė, visi dovanų gavo atšvaitų. Nusifotografavę su policijos draugu Amsiu vaikai ėmėsi kūrybos darbų. Panevėžiečių jaunųjų miško bičiulių būrelis „Miško meistreliai“, vadovaujamas mokytojo Romo Kupčinsko, pakvietė kurti žemės meno skulptūrą. Vaikai didžiuliame apskritime dėliojo akmenis, medžių žievę, gudobelių, šermukšnių uogas, giles, nendres. Niekas nestovėjo nuošalėje – visi kūrė.
Dar po akimirkos, stumbrynui skęstant muilo burbulų pūgoje, miškų urėdas padėkojo visiems susirinkusiems ir visiems, nuoširdžiai prisidėjusiems rengiant šią nuostabią šventę. O veliuoniškiai dėkoja Jurbarko miškų urėdijai, kad galėjo šventėje dalyvauti.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook