Susitikimai su gimtąja kalba

Susitikimai su gimtąja kalba (0)

2018-03-21

Tarptautinė gimtosios kalbos diena Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje kasmet įgauna naują atspalvį – šiemet į šventę atvyko ir Jurbarkų darželio-mokyklos vaikučiai ir pedagogai. 

Priešmokyklinio ugdymo grupių vaikučiai su pasididžiavimu perteikė lietuvių kalbininkų, rašytojų mintis apie gimtąją kalbą, diskutavo, kas puošia mūsų šalį, kuo graži lietuvių kalba, prisiminė mįsles, greitakalbes, patarles, išaukštinančias mūsų gimtąją šalį.

Vaikai išsakė ir savo linkėjimus Lietuvai: kad paukščiai čiulbėtų, kad vairuotojai saugiai vairuotų, kad visi išmoktų Lietuvos himną, kad negriūtų Lietuvos pilys...

Susitikimo džiaugsmą vaikučiai pajuto bendrame rate šokdami lietuvių liaudies ratelius „Sėjo sesutė žalias rūteles“, „Dobilas“. Vaikus pakylėjo ne tik muzika, prasmingi žodžiai, bet ir gražūs drabužėliai – abiejų ugdymo įstaigų priešmokyklinukai buvo pasipuošę fondo „Švieskime vaikus“ dovanotais tautiniais kostiumais.

Vaikai rinko gražiausius lietuviškus žodžius, tarp kurių buvo: šeima, darželis, Lietuva, pilis, mama, kalba, vaikai, mokykla ir kt.

Puoselėjame vaikų meilę gimtajam žodžiui ir knygai, todėl nelikome abejingi ir Knygnešio dienai. Rytmetyje „Dėkoju knygnešiui“ vaikučiai sužinojo, kodėl ši diena ypač svarbi kiekvienam lietuviui, mylinčiam savo gimtąjį žodį ir branginančiam lietuvišką knygelę. Jie domėjosi, kaip buvo išsaugotos lietuviškos knygelės spaudos draudimo metais, kaip atrodė „vargo mokyklos“, kokį sunkų darbą atliko knygnešiai. Ugdytiniai sužinojo, kur buvo spausdinamos lietuviškos knygos, kaip knygnešiai jas nešė, vežė paslėpę vežimuose, naktimis plukdė valtimis. Ir suprato, koks gražus žodis „knygnešys“.

Prasmingos dienos, skirtos susitikimams su gimtuoju žodžiu, „Ąžuoliuko“ mokykloje dar nesibaigia. Esame respublikinio projekto „Kasmetinė K. Donelaičio kūrybos savaitė“ dalyviai. Jau penktąjį kartą priešmokyklinukai pavasarį pasitiks donelaitiškai – klausysis „Jau saulelė atkopdama...“ ir patys mėgins kurti eiles, atsiliepdami į minėto projekto koordinatorių pasiūlymą.

Pasidžiaugti gimtąja kalba pakvietėme ir Lietuvos ugdymo įstaigas, kurios, kaip ir mūsų mokykla, dalyvauja nacionaliniame projekte „Dovana Lietuvai“, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Logopedė Gražina Glinskienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook