Suskambo linksmos dainos – ir šypsosi gimtinė!

Suskambo linksmos dainos – ir šypsosi gimtinė! (0)

2016-02-18

„Vaikai kaip rojaus obuoliukai į kiemą pasipylė. Suskambo linksmos dainos ir šypsosi gimtinė!“, – dainavo jungtinis pradinukų choras rajoninėje pradinių klasių mokinių dainų šventėje. Tradicinę šventę organizavo Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinė mokykla, pradinio ugdymo pedagogų metodinis ratelis ir rajono savivaldybės Švietimo skyrius. Šventę vedė, dirigavo, pati dainavo ir visus dainuoti įtraukė mokytoja Monika Buitkuvienė.

Šiemet šventei atiteko dainelės „Rojaus obuoliukai“ pavadinimas. Ši dainelė skambės vasarą vyksiančioje respublikinėje moksleivių dainų šventėje, ir nors šios šventės repertuarą mokosi tik du rajono mokyklų chorai, „Rojaus obuoliukus“ traukė visi – ir dalyviai, ir žiūrovai.
Šventėje dalyvavo 10 chorų: Jurbarko Naujamiesčio, Girdžių, Smalininkų Lidijos Meškaitytės, Šimkaičių Jono Žemaičio, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinių mokyklų, Vytauto Didžiojo mokyklos – net du chorai. Dalyvavo ir Jurbarkų darželio-mokyklos bei Rotulių skyriaus chorai ir Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos choras „Varpelis“. Kiekvienas dainavo po vieną dainą ir dar keturias visi kartu – jungtinis šventės choras.
Dainuoti gali ir mėgsta dauguma vaikų, bet chore dainuoja tik tie, kuriuos suburia ir moko mokytojos. Ypatingos padėkos nusipelnė Dalė Janušaitienė, subūrusi didelį Naujamiesčio pradinukų chorą, ir Danutė Birgiolienė, mažos Rotulių mokyklos chorelio „Dainuokime ir šokime kartu“ vadovė, girdžiškių „Spinduliui“ vadovaujanti Onutė Patašienė, gausiam Smalininkų chorui dirigavusi Irena Petkevičienė, Jurbarkuose dainingus vaikus ugdanti Alvyda Latožienė, Veliuonoje – Daiva Jurevičienė, išmoningai pasirodžiusių Šimkaičių „Svirpliukų“ vadovė Renata Girdzijauskienė, taip pat – Vytauto Didžiojo mokyklos mokytoja Stanislava Januškevičienė, vadovaujanti 2a – dainuojančios klasės – chorui.
Dar didesnio iššūkio ėmėsi mokytojos Dalė Jonušauskienė ir M. Buitkuvienė. Jų vadovaujami Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos jaunučių choras ir Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos choras „Linksmas“ kartu sudainavo išmoktas sudėtingas respublikinės moksleivių dainų šventės repertuaro dainas. Matyt, vienodai didelis ir vaikų, ir vadovių noras dalyvauti didžiausioje šalies moksleivių šventėje.
Visų chorų vadovėms Švietimo skyriaus padėkas įteikė šio skyriaus vyr. specialistė Zita Tytmonienė, o vaikai dėkojo šypsenomis ir plojimais. Dainuojančius vaikus sveikino ir viso jų koncerto klausėsi Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos direktorius Viljamas Bakšys. O visas vietas salėje užsėdo mokyklos pradinukai su savo mokytojomis. Sportuojantys, piešiantys, šokantys, vaidinantys, bet choruose nedainuojantys vaikai šioje šventėje ne tik žiūrėjo ir klausėsi, bet visi ir dainavo. Skardžiais balsais traukdami „Rojaus obuoliukų“ dainelę jie į sceną palydėjo choristus ir garsiai jiems plojo.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook