Teatrų šventėje – magiški žodžiai ir velniškos išdaigos

Teatrų šventėje – magiški žodžiai ir velniškos išdaigos (0)

2009-12-24

Lapkričio 26 dieną Gausantiškių Antano Valaičio pagrindinėje mokykloje vyko teatrų šventė „Vaidiname kartu". Ją jau ne pirmą kartą organizavo Baltraitiškių bendruomenės namų administratorė Vilma Šumnauskienė.

Dėl „dėdės gripo" neįvyko Jurbarko kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė" spektaklis „Pabaisa balionėlyje arba baubokiškos istorijos", tačiau režisierė Birutė Šneiderienė pažadėjo mūsų mokykloje jį parodyti pavasarį. Dėl tos pačios priežasties neįvyko ir Baltraitiškių vaikų dramos būrelio spektakliukas. Kadangi jie - artimi mūsų kaimynai, spektaklį tikrai pamatysime.
Tačiau visus pradžiugino aktorės ir rašytojos Doloresos Kazragytės viešnagė. Aktorė bendravo su mokiniais, pasakojo apie savo profesiją. Visi buvo sužavėti, kai aktorė visokiausiais balsais pasakojo linksmas istorijas, pradinukai kartu atliko įvairias užduotis, plojo rankomis ir šnabždėjo magiškus žodžius.
Svečius sveikino mūsų mokyklos šokio teatras. Po salę skraidė slibinukas Žiežirbius, pabėgęs iš lėlių teatro spintos ir panorėjęs dalyvauti vaikų teatrų šventėje. Aštuntokai Milena Šiaulytė, Sandra Butkutė, Greta Būdaitė, Ernestas Dabašinskas ir Laima Dubinskaitė parodė Aldonos Liepienės spektaklį „Velniuko išdaigos", kurį padėjo paruošti mokytoja Jovita Mišeikienė.
Po spektaklio šventės organizatorė V. Šumnauskienė visus pakvietė pasivaišinti kugeliu ir tortu, pabendrauti ir pasišnekučiuoti prie arbatos puodelio.

Laima Dubinskaitė
8 klasės mokinė
***
Jau 14 metų mūsų mokykloje veikia lėlių teatras. Jame vaidina 5-8 klasių mokiniai. Vaikai eksperimentuoja, kuria spektaklius, ieško naujų teatro meno formų, siedami lėlės ir žmogaus plastikos elementus. Teatras vaidina ne tik savo mokykloje, bet ir kaimo bibliotekoje, Baltraitiškių bendruomenės namuose, Veliuonos vaikų darželyje.
Pirmasis trumpas vaidinimas „Varliuko draugai", kuriam patys kūrėme scenarijų, siuvome pirmąsias lėles, parodytas 1995 metais net kelis kartus - pradinukams, per sporto šventę, per tėvų susirinkimą.
Per keturiolika teatro metų suvaidinti spektakliukai „Raganos miltai", „Stebuklingoji radasta", „Avinėlis beragėlis", „Lapės gyvenimas ir mirtis", „Kuoka, tvok", „Bičiuliai", „Kiškis drąsuolis" ir kiti. Pasiūta apie 60 lėlių. Organizuotos lėlių parodėlės ne tik mokykloje, bet ir Veliuonos vaikų darželyje ir Veliuonos kultūros centre P. Cvirkos šimtmečio proga. Lėlės - dažnos pagalbininkės įvairiuose mokyklos renginiuose, lietuvių kalbos pamokose, literatūrinėse popietėse, knygos šventėse. Spektakliuose vaikai groja pianinu, dūdelėmis, skudučiais, šoka ir dainuoja.
Šiuo metu statome spektakliuką „Oželis", kuriame vaidina penktos klasės mokiniai. Pavasarį juo pradžiuginsime mažuosius žiūrovus ne tik savo mokykloje, bet ir išvykę į gastroles. Lėlių teatras mokiniams - maži kūrybiniai darbeliai, fantazijos ir džiaugsmo pasaulis, mokytojui - per pasaką artimiausias kelias į vaikų protus ir širdis.

Jovita Mišeikienė
Gausantiškių Antano Valaičio pagrindinės mokyklos lėlių teatro vadovė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook