Trasoje už dvylikamečio nugaros lieka vyresni varžovai

Trasoje už dvylikamečio nugaros lieka vyresni varžovai (2)

2020-06-08

Jaunajam lenktynininkui perprasti automobilių sporto paslaptis daug padeda tėtis Nerijus Gurklys, daugkartinis legendinių bekelės lenktynių „Ladoga“ čempionas. Asmeninio archyvo nuotr.

Nugalėtojų pakyla arba per žingsnelį nuo jos. Tokiose pozicijose nuolat galima išvysti ralikroso ir autokroso varžybose važiuojantį jurbarkietį Rytį Gurklį. Dvylikamečio sėkmės paslaptis – nusiteikimas, nes pergales lemia ne besaikis akseleratoriaus spaudimas, o stabilus važiavimas ir tiksliai apskaičiuoti manevrai. Dar atkaklumas, užsispyrimas baigti tai, ką pradėjai.

Rytis tiksliai negalėtų įvardyti kada ir kaip atsirado ryšys su technika ir noras lenktyniauti. Tačiau abejonių nekyla, kad potraukį technikai perėmė iš savo tėčio – Nerijaus Gurklio.

Ryčio tėtis yra puikiai žinomas bekelės ir kitokių rūšių automobilių sporto gerbėjams. Bene svariausias N. Gurklio pasiekimas – daugkartinis legendinių bekelės lenktynių „Ladoga“ čempiono vardas.

Šios varžybos dažnai prilyginamos Dakaro raliui, tik vyksta ne greitose bekelės trasose, o Rusijos klampynėse.

„Tėtis visada buvo prie technikos, tai ir aš buvau. Nuo mažens važiuodavau su juo į įvairias lenktynes. Paskui ir pats ėmiau vairuoti – keturračius, kartingą, kitokią techniką. Taip ir prasidėjo, o prieš porą metų pradėjau dalyvauti ralikroso ir autokroso varžybose“, – pasakojo Rytis.

Pirmosiose lenktynėse Automobilių sporto federacija Ryčiui dalyvauti leido išimties tvarka.

Reglamentas numato, kad „Junior“ klasėje jauniausi lenktynininkai gali būti vienuolikmečiai. Išimtys daromos tik tiems, kas turi pakankamai patirties ir įgūdžių.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba užsisakę elektroninę versiją« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook