Trys kūrybiškos vadžgiriškių dienos

Trys kūrybiškos vadžgiriškių dienos (0)

2016-08-27

Noriu pasidalyti vasaros įspūdžiais. Šiemet Vadžgirio vaikai vėl stovyklavo Vertimuose – jau ketvirtus metus. Tik anksčiau tą darėme už savo lėšas ir pagal savo galimybes, o šiemet mums labai pasisekė, nes gavome finansavimą iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektui „Kūrybos inkubatorius“, taip pat kaimo turizmo sodybos „Dvaras Bebirva“ paramą.

Stovyklavo 20 vaikų iš Vadžgirio, Vertimų, Jurbarko ir Kauno. Gamtos prieglobstyje gyvenome tris paras, ir kūrybos buvo visiems į valias. Darėme įspūdingai dideles gėles – tai dekoracijos Vadžgirio miestelio šventėms. Mergaitės darė gėlių žiedus, o vaikinukai atliko vyriškus darbus padedant suaugusiesiems – tašė ir tvirtino gėlių stovus, gręžė grąžtais.
Su vyresnėmis mergaitėmis siuvome lininius dovanų maišelius, juos dekoravome gamtinėmis detalėmis, kurių pririnko mažesni vaikai. Taip pat gaminome akmeninius magnetukus.
Vos atvažiavę vaikai pasipuošė namelius, susigalvojo jų pavadinimus ir išradingai pasigamino komandų vėliavas. Žaidėme komandinius žaidimus, kurių tikslas – bendrauti ir bendradarbiauti. Viskas klostėsi puikiai, vyresnieji stovyklautojai labai rūpinosi mažesniaisiais.
Vaikai kūrė ir šoko savo sukurtus šokius, o vakarais įsitaisę ant sėdmaišių, kurių turėjome galimybę įsigyti iš šio projekto lėšų, žiūrėdavome animacinius ir kitokius filmus.
O kokia gi būtų vasaros stovykla be vandens pramogų! Mes ne tik maudėmės, bet ir patys susikonstravę plaustus plaukėme Mituvos upe, o mažieji stovyklautojai buvo plukdomi valtele.
Paskutinę dieną mus aplankė jurbarkietė Sandra Mielkaitytė su savo „Kūrybinėmis dirbtuvėlėmis“. Buvo puikus paskutinis vakaras – Sandra vaikams suruošė daug atrakcionų ir visi iki vieno buvo pamaloninti savo pačių sukurtais prizais bei stalo žaidimais. Ne tik žaidėme, bet ir puošėmės: Sandra vaikų veidus išmargino įvairiaspalviais piešiniais!
O vakaro pabaigoje buvo skanėstas! Susėdę pievoje dalijomės stovyklos įspūdžiais ir mėgavomės tortu, ant kurio buvo parašyta „Kūrybos inkubatorius“.
Žinoma, ir mobili biblioteka stovykloje buvo – ji visada kartu su mumis, nes koks gi stovyklavimas be skaitymo! Skaityti galima ir reikia visur ir visada, Vadžgirio vaikai tą mėgsta.
Kaip ir kiekvienais metais išsiskiriant visi klausė: ar kitą vasarą vėl bus stovykla? Pažadėjau vaikams su sąlyga, jei skaitys knygutes. Bandysim vėl tęsti „Kūrybos inkubatorių“.
Labai džiaugiuosi, kad vaikai, ypač iš socialinės rizikos šeimų, vasarą gali kur nors išvažiuoti ir pasidžiaugti atostogų malonumais. Ir man labai smagu išvažiuoti su vaikais, kartu su jais kurti, žaisti, svajoti ir nors trumpam sugrįžti į vaikystės pasaulį, tapti vaiku ir jų draugu.
Galima surasti įvairiausių būdų skatinti vaikus skaityti ir bendrauti, todėl noriu padėkoti Jurbarko viešosios bibliotekos direktorei Nijolei Masiulienei, kuri visada pritaria mano ir mažųjų Vadžgirio bibliotekos skaitytojų idėjoms, kad ir kokios beprotiškos jos būtų.
Labai ačiū „Dvaro Bebirva“ šeimininkėms Sigutei Parnarauskienei ir Rytei Galbuogienei – jos surengė labdaros renginį ir surinko lėšų vaikų pusryčiams ir vakarienei, ačiū ir ūkininkams, kurie aukojo. Dėkoju ir visiems savo draugams, kurie padėjo, kad vaikų svajonės išsipildytų.

Erika Žievienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook