Tų margučių gražumėlis!

Tų margučių gražumėlis! (0)

2010-04-26

Akys raibsta nuo Velykų margučių - gražių gražiausių primarginti moka močiutės ir mamos. O vaikai? Irgi moka, o jei dar nemoka, gali išmokti. Tą ir padarė Jurbarkų darželio-mokyklos antros ir trečios klasės mokiniai.

Kiaušinių marginimo meistrę Sigitą Grigaliūnienę, kuri yra Žemės ūkio rūmų specialistė, į Jurbarkų darželį-mokyklą pakvietė dailininkė Gabija Viduolytė, kad vaikams parodytų ir išmokytų to, ką esame iš senelių paveldėję - kaip vašku marginti kiaušinius.
Meistrė Sigita atvažiavo ne tuščiomis - pradinukams parodė filmą apie lietuviškas tradicijas ir, svarbiausia, atsivežė visa, ko reikia kiaušiniams marginti.
Vaikai susėdo aplink stalą ir pirmiausia pasirinko raštus, kuriais norėtų išrašyti savo margutį. Lapus su ornamentų motyvais ir aprašymais, kaip pasidaryti kiaušiniams dažų iš augalų, marginimo mokytoja išdalijo kiekvienam vaikučiui, kad turėtų, patys žinotų ir kitus pamokytų lietuviškų tradicijų.
Vaškas turi būti tikras, bitučių padarytas. Tokio turi bitininkai - perki kibirėlį medaus, o vaško gauni magaryčių. Kad vaškas nuolat būtų karštas, patogu jį įdėjus į metalinį dangtelį kaitinti virš žvakės - tokias patogias „krosneles" atsivežė marginimo mokytoja Sigita. Tik labai svarbu būti atsargiems - ne kartą vaikus perspėjo mokytoja.
Kai klasėje gardžiai pakvipo vašku, mokytojos Rita Bartkaitienė ir Aušra Janušauskienė atnešė didelį puodą ką tik išvirtų kiaušinių. Jie turi būti šilti, antraip vaškas nelips, bet ne per karšti, kad delniukų nedegintų. Tuomet plonyčiu „teptukėliu" - į pieštuką įsmeigta adatėle vaikai piešė, rašė, raštavo, margino.
Tai gražumas Jurbarkų vaikučių išmargintų margučių! Gaila, kad jau nepamatysim, nes dabar jau tie margučiai turbūt suvalgyti. Laukit kitų Velykų ir patys marginkit.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook