Užbūrė spalvomis ir ritmais

Užbūrė spalvomis ir ritmais (0)

2015-05-23

Respublikinę šokių šventę balandžio pabaigoje surengė Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinė mokykla, rajono Švietimo skyrius ir pradinio ugdymo pedagogų metodinis būrelis.

Šokių kolektyvai ir šokančios klasės šiemet jau dešimtą kartą suvažiavo į šventę Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje. Šventės iniciatorė ir organizatorė – šios mokyklos pradinių klasių mokytoja Lolita Žukauskienė. Ji yra ir vaikų šiuolaikinio šokio grupės „Žmogeliukai“ vadovė, o grupėje šoka jos mokiniai.
Mokytoja Lolita moko rašyti, skaičiuoti, dainuoti, pažinti pasaulį ir – šokti. Šiemet jos pirmokai – jau šeštoji šokanti klasė. Kodėl šokanti? “Viskas priklauso nuo mokytojo. Aš pati užaugau su šokiu, todėl ir savo mokinius mokau šokti“, – sako „Žmogeliukų“ vadovė.
„Mergaitėms šokti patinka labiau nei berniukams, bet koncertuoti nori visi. Per pirmuosius mokslo metus pirmokai išmoko net penkis šokius ir šoko ne tik savo mokykloje. Koncertuoti „Žmogeliukai“ važiavo į Skirsnemunę, Garliavą, Gelgaudiškį. Kai pradedame važinėti, ir repeticijas lankyti smagiau“, – sakė mokytoja L. Žukauskienė.
Šokančios klasės judėjimas plečiasi. Šventėje dalyvavo ir Naujamiesčio pagrindinės mokyklos mokytojų Odetos Marcinkevičienės ir Evelinos Šauklienės trečiokų šokanti klasė. Iš Kauno r. Garliavos atvažiavo šokantys antrokai.
Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokykloje daug šokančių darželinukų. Šventėje šoko „Boružiukų“ (vadovės Elena Urbonavičiutė, Rasa Grygelytė), „Musmiriukų“ (vad. Jūratė Kucinienė, Vilma Milkuvienė, Daina Liorančienė) ir „Varpelių“ (vad. Inga Krikštanienė, Irena Vaitiekienė) grupės.
„Ąžuoliuko“ darželinukai lanko ir šokių studiją, vadovaujamą Kristės Donauskienės – mažieji šventėje šoko „Kačiukų“ šokį. Didelį būrį šokėjų ugdo tos pačios choreografės įkurta Jurbarko šiuolaikinio šokio studija „Dona“, šventės dalyvius ir žiūrovus nudžiugino „Pingvinų“ šokiu ir linksmuoju „Cho kakao“.
Šiemet šventėje vyravo šiuolaikiniai šokiai – daug spalvų, garsų ir trankių ritmų. Taip šoko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos kolektyvas „Iliuzija“ (vad. E. Šauklienė), Viešvilės pagrindinės mokyklos „Vėjukas“ (vad. Rasa Augustienė). Net ir šokių kolektyvas „Liocukas“ iš Gelgaudiškio (Šakių r.), kasmet sušokdavęs bent kelis tautinius šokius, neatsilaikė prieš moderną.
Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos choreografijos skyriaus mokytojo Donato Likto mokiniai vieninteliai šoko tautinį šokį. Pasipuošę lietuviškais tautiniais kostiumais su savo šokiu „Išdaiga“ sodeikiečiai šioje šventėje buvo originalūs, išskirtiniai. Šaunuoliai!« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook