Vaikų dūdų orkestras – skambiausias festivalio akordas

Vaikų dūdų orkestras – skambiausias festivalio akordas (0)

2016-05-18

Gegužės 12 d. gražiausiomis vaikystės spalvomis pražydo šventė „Saulės vaikai“ – tai  specialiųjų ugdymosi poreikių mokiniams, jų tėvams ir globėjams bei pedagogams skirtas renginys. Respublikinę konferenciją-festivalį surengė Smalininkų TVM specialiojo ugdymo skyrius.

Specialiojo ugdymo skyriaus koridoriuose ir klasėse pasijunti tarsi dailės galerijoje – dėl daugybės mokinių padarytų darbelių, meniškų, kruopščių, skoningų. Žavi mokinių, bet ypač jų mokytojų sugebėjimas išmokyti vaikus kurti ir kruopščiai dirbti. O dar tie vaikai šoka, groja, vaidina. Ir ne tik šios mokyklos specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai.
Mintis rengti festivalį gimė Jurbarko r. specialiųjų pedagogų ir logopedų metodinei komisijai, o gražią idėją jau penktus metus įgyvendina Smalininkų TVM specialiojo ugdymo skyrius. Kaip pasakojo šio skyriaus vedėja Rita Grybienė, renginys kasmet sukviečia didžiulį būrį dalyvių. Visų vaikų širdelės atviros gėriui ir grožiui, savo kūrybinius gebėjimus visi nori parodyti, sulaukti dėmesio, būti pripažinti ir įvertinti – tai vaikams suteikia daug džiaugsmo, taip pat ir jų mokytojams.  
Laukdami svečių smalininkiečiai papuošė mokyklą fantastiškomis gėlėmis ir kiekvienas šventės dalyvis atsivežė po gėlę savo širdelėje padovanoti ją kitam.
Mokinių darbelių parodoje eksponuoti Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos ugdytinių konstrukciniai ir meniniai darbeliai (mokytoja Jovita Gėdminaitė), viešviliškių rankdarbiai (mokytoja Sniežana Šašienė), smalininkiečių floristinės kompozicijos ir piešiniai (mokytojos Vida Galvelienė ir Alina Petravičienė). Parodą papildė ir kitų rajonų delegacijos.
Labiausiai vaikai laukia meninių pasirodymų, kai visi tampa ir artistai, ir žiūrovai. Įspūdingų pasirodymų atvežė svečiai – Kėdainių specialioji mokykla parodė muzikinį spektaklį, vaikai iš Skaudvilės atliko dainų pynę, marijampoliečiai šoko „Klumpakojį“, o Šakių r. „Šaltinio“ centro ugdytiniai – linijinius šokius. Vaidino Raseinių specialiosios mokyklos teatro studija „Aitvariukas“.
Nenusileido ir mūsiškiai. VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ neįgaliųjų globos namų teatro trupė „Svajokliai“ (vad. Loreta Ogorodnikienė) parodė spektaklį „Gimtasis kraštas“. Eilėraščių deklamatorių atvyko iš Jurbarko Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo pagrindinių mokyklų, raudoniškai sekė sakmę.
Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos specialiojo ugdymo poreikių mokinės pristatė kovų menus, viešviliškiai vaizdžiai papasakojo apie Viešvilės gamtinį rezervatą, o „Skalvijos“ vaikų globos namų gyventojai atvežė filmą, kurį sukūrė fotografijos būrelyje (vad. Audrius Sinkus).
Festivalio organizatoriai – Smalininkų TVM specialiojo ugdymo skyriaus vaikai irgi turėjo ką parodyti ir pradžiuginti savo svečius. Socialinė pedagogė Neringa Alminienė moko ugdytinius šokti – šiame festivalyje žiūrovai plojo šokiui „Lašeliai“.
Šokti mėgsta mažesnieji, o vyresni – groti, ir ne bet kuo, o dūdomis!
Smalininkų TVM specialiojo skyriaus pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Vinco Almino, tapo festivalio „Saulės vaikai“ žvaigžde. Toks orkestras, ko gero, vienintelis Lietuvoje.
Aurimas, Aldas, dvyniai Remigijus ir Egidijus, Svajūnas, Dainius groja dūdomis, Gytis ir Lina – mušamaisiais. Beveik visi muzikantai – devintokai, o groti pradėjo būdami penktokais, todėl orkestras taip puikiai skamba ir šventės dalyviams sukėlė tikrą susižavėjimą. Šio orkestro pasirodymas, be abejo, papuoštų ne tik šios mokyklos renginius ir patiktų ne tik šiems klausytojams.
Mokytojas sako, kad šį muzikantų kolektyvą derėtų vadinti ansambliu, nes orkestre turėtų būti daugiau instrumentų. Tačiau berniukai vadina orkestru, ir mokytojas dažniausiai taip pat.
„Šiuos vaikučius nuo penktos klasės mokiau groti skudučiais, jie pajuto ritmą, pažino muzikinį raštą. Ir jie patys panoro groti dūdomis!“ – džiaugiasi V. Alminas.
Tik pats mokytojas žino, kiek reikia laiko ir pastangų, kad niekada iki tol negrojusių specialiosios mokyklos mokinių orkestras suskambėtų scenoje. Žinoma, labai svarbus ir vaikų noras, bet, pasak mokytojo, jie nori, kol nereikia daug dirbti. Tačiau vaikus galima ir reikia sudominti. Berniukai panoro dūdų, nes dūdą pučia ir jų mokytojas. V. Alminas ne tik moko, bet ir pats kartu su berniukais koncertuoja, kaip ir mokytojo sūnus Ramūnas, irgi dirbantis toje pat mokykloje.
Festivalio koncerte orkestras atliko tris kūrinius, vienas jų – valsas iš J. Štrauso operetės „Čigonų baronas“. „Mes ir skudučiais grojome Mocarto „Turkų maršą“, Oginskio polonezą. Vaikai pajaučia klasikos grožį. Jie išgirsta per radiją ir džiaugiasi, kad ta melodija jiems pažįstama, ir gėrisi tokia muzika“, – pasakoja orkestro vadovas V. Alminas ir neabejoja, kad tų vaikų, kaip ir kiekvieno žmogaus gyvenime, muzika yra šviesioji pusė.  Mokytojas norėtų, kad sugebėjimas groti padėtų mokiniams įsitvirtinti visuomenėje, surasti savo vietą.
„Mano siekis toks ir yra – kad muzika jiems padėtų. Žinoma, pabaigę mokyklą jie galėtų groti ir kitame orkestre, tik vadovas turėtų skirti jiems šiek tiek daugiau laiko. Dėl muzikos, dėl groti norinčio jauno žmogaus tai vertėtų padaryti“, – neabejoja V. Alminas, Smalininkų TVM specialiojo ugdymo skyriaus mokinių orkestro vadovas.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook