Vaikų lūpose skamba „Dainų dainelė“

Vaikų lūpose skamba „Dainų dainelė“ (0)

2018-01-27

Sausio 17 d. įvyko Lietuvos vaikų ir moksleivių konkurso „Dainų dainelė“ rajoninis turas, ir komisijos išrinkti dainorėliai jau šį penktadienį dalyvaus zoniniame ture Tauragėje. Te gražiai skamba jų dainelės – iki Vilniaus, iki televizijos, iki Nacionalinio operos ir baleto teatro!

Šiemet „Dainų dainelės“ metai. Šį jau labai seną konkursą tebemėgsta ir dabarties vaikai bei jų mokytojai, paruošiantys dainorėlius dalyvauti konkurse.

„Dainų dainelę“ dar 1974 m. pradėjo Lietuvos radijas ir televizija, ilgai konkursas buvo kone vienintelis, kuriame galėjo pasirodyti balsingi ir artistiški vaikai ir moksleiviai, o kai konkurso koncertus rodydavo televizija, visa Lietuva būdavo prilipusi prie ekranų.

Šis respublikinis vaikų ir moksleivių konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką. O dar daugiau konkursantų saugo gražius prisiminimus, kaip augo su „Dainų dainele“.

Šiame konkurse užaugusių dainorėlių sulaukta ir rajoniniame „Dainų dainelės“ ture, kuris sausio 15 d. surengtas Jurbarko Antano Sodeikos meno mokykloje. Pasveikinti šios mokyklos direktorės Loretos Ševelienės ir padrąsinti dar nedidelio, bet didžiulę konkursų patirtį turinčio pianisto Dominyko Mačiežos pasirodymo, dainorėliai irgi drąsiai lipo į sceną.

Jurbarko kultūros centro vaikinų vokaliniam ansambliui „Bildukas“ (vadovė Danutė Lapienė) ir dainavimo studijai „Strazdas“ (vadovė Rūta Šličkutė) atstovavusiems solistams Gretai Beržinskaitei ir Ignui Icikevičiui – nei dainavimas, nei šis konkursas – ne pirmiena. Komisija: muzikos mokytojos Kristina Martinaitytė-Glinskienė, Dalė Jonušauskienė ir Jadvyga Žemliauskienė – puikiai vertino jų vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą bei įteikė kelialapius į zoninį turą.

Didžiausią konkurso dalyvių dalį sudarė mažieji, dar tik pradedantys savo kelionę su „Dainų dainele“. Ir mažiausios šioje balsingoje kompanijoje buvo solistės iš Jurbarko vaikų lopšelio-darželio „Nykštukas“ – Gustė Kapturauskaitė ir Gintė Šakaitytė. Jas paruošusi mokytoja Reda Pinaitienė, be abejo, supranta, kaip svarbu iš mažens kaupti sceninę patirtį.

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos ugdytiniai Emilija Vasiliauskaitė ir Lukas Kairys buvo vienintelis konkurso duetas – puikiai susidainavęs ir gražiai atrodęs. Mokytojos Rasos Pocevičienės paruoštą duetą komisija irgi delegavo dainuoti Tauragėje.

Zoniniame ture, kuris sausio 26 d. vyks Tauragės muzikos mokykloje, dainuos ir mokytojos D. Lapienės paruoštas solistas Giedrius Karčiauskas. Devynmetis yra Antano Sodeikos meno mokyklos mokinys, o dainavimo patirtį kaupia Jurbarko kultūros centro berniukų chore „Bildukas“.

Į Tauragę vyks ir solistė Meda Zabilavičiūtė iš Jurbarkų darželio-mokyklos. Devynmetė Meda itin artistiškai dainavo daineles, kurių ją išmokė muzikos mokytoja Alvyda Latožienė.

„Dainų dainelės“ rajoninio turo organizatorių padėkų nusipelnė ir solistė iš Klausučių Elinga Stigaitė bei dainuoti mokantys ir konkursui paruošę jos tėveliai Laura Jaraitė ir Mindaugas Stiga. Taip pat – mokytojos R. Šličkutės paruošta solistė Gabija Petravičiūtė.

Konkursanatai atliko po tris dainas, o prie gražių pasirodymų prisidėjo ir akompaniatoriai – Antano Sodeikos meno mokyklos mokytojos Roma Vaznienė ir Zita Liktienė. Klausutiškei Elingai akompanavo jos tėtis M. Stiga, mokytoja R. Šličkutė – savo paruoštiems dainininkams. O solistei Gabijai iš Antano Sodeikos meno mokyklos pritarė šios mokyklos kanklininkių ansamblis „Smilga“, kuriame su savo mokinėmis groja ir mokytoja Rima Balčiūnienė. Konkursą vedė vaikų ir jaunimo teatro „Vaivorykštė“ aktorė Jurgita Sabataitytė.

Visiems konkurso dalyviams, juos ruošusiems mokytojams padėkojo rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Odeta Vaitiekūnaitė ir konkurso komisijos pirmininkė K. Martinaitytė-Glinskienė.

Buvo ir jaudulio, ir šypsenų – nuo ausies iki ausies, kai nuo scenos dainininkus lydėjo plojimai. Ir vaišių, kai viskas jau buvo išdainuota. Liko gražus įspūdis: kaip gražiai, talentingo mokytojo į balsingo vaiko lūpas įdėta, skamba „Dainų dainelė“.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook