Ventės rage skridome su paukščiais

Ventės rage skridome su paukščiais (0)

2010-10-27

Gražią rugsėjo dieną Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos pradinukai iškylavo Ventės rage ir Mingės kaime.

Mokinukai puikiai pagilino pasaulio pažinimo žinias, susipažindami su pamario krašto gamtovaizdžiu, žmonių gyvenimo būdu, jų verslais. Ventės rage sužinojo, kaip ir kam žieduojami paukšteliai, išgirdo apie jų keliones į šiltuosius kraštus.
Ornitologijos muziejuje ilgametis darbuotojas L. Jezerskas linksmino vaikus įdomiu pasakojimu, vis liepė kartoti paukštelių vardus, parodė jų lizdelius. Vaikai sužinojo, koks paukštelis keliaudamas pirmiausia nusilenkia Anglijos karalienei, o vėliau pabučiuoja ranką popiežiui Italijoje. Pasirodo, tai pats mažiausias paukštelis Lietuvoje - nykštukas. O koks įdomus tulžio lizdas - vien iš baltutėlių žuvies kaulų.
Nepaprastas gamtos kampelis - Mingės kaimas - Lietuvos Venecija. Mokiniai susipažino su Nemuno deltos gamtovaizdžiu, sužinojo, kas čia auga, kas gyvena plačiuose šio krašto vandenyse. Įspūdingiausia buvo kelionė laivu nuo Mingės kaimo Minijos upe, po to Kuršių mariomis ir Atmatos upe iki pat Rusnės.
Puikiai nusiteikę, praturtėję žiniomis, visą laiką jausdami netoli Nemuno sruvenimą, pasižvalgę nuo Rambyno kalno, grįžome į savo mielą Skirsnemunę.

Virginija Majauskienė
Mokytoja« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook