„Voriukas“ mezgė vaidinimų tinklą

„Voriukas“ mezgė vaidinimų tinklą (1)

2009-04-17

Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos pradinukai Tarptautinę teatro dieną šventė kaip ir dera - vaidino patys ir žiūrėjo, kaip vaidina kiti. Mokykloje surengtoje miesto vaikų ir jaunimo teatrų šventėje „Voriukas 2009" buvo parodyti trys spektakliai.

Į „Voriuko" šventę sugužėjo visi pradinukai - pilnutėlėje mokyklos salėje žibėjo smalsios akutės. Sveikinimo žodžiais šventę pradėjo mokytoja Ingrida Petrauskienė. Ji ir trečiokų mokytoja Vilija Levgardienė ne tik kuria vaidinimus su savo mokiniais, bet ir surengė šią teatrų šventę, padovanojusią puikių reginių ir džiaugsmo ir vaidintojams, ir žiūrovams. Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos direktorius Viljamas Bakšys šventės dalyviams ir žiūrovams sakė, kad teatras yra labai svarbu, nes žiūrėdami vaidinimą mokomės gyventi, ir linkėjo vaikams lygiuotis į geruosius veikėjus.
Pirmieji į sceną, iš kurios gilumos žvelgė linksmas voriukas, ėjo vaikų darželio-mokyklos „Ąžuoliukas" mažieji aktoriukai. Jie kartu su savo vadovėmis Jūrate Kuciniene ir Laimute Karosiene vaidino linksmą pasaką „Pirštinė".
Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos 3 b klasės mokiniai parodė vaidinimą „Greitoji pagalba". Trečiokų mokytoja Vilija Levgardienė po spektaklio gyrė savo auklėtinius: „Vaikai buvo šaunūs!" Vaikai sakė, kad vaidinti smagu ir visai nesunku, tik reikia turėti drąsos atsistoti scenoje prieš tiek daug žmonių.
Drąsos vaikams netrūksta - juk vaidina nuo pirmos klasės ir ne tik savo mokyklos scenoje. Svarbiausia - vaidinti iš širdies, tada viskas išeina kuo puikiausiai. Trečiokai pasakojo, kad vaidinti klasės teatre - neprivaloma, eina tik tie, kurie nori. O nori - visa klasė. Visi 24 trečiokai spektaklyje apie Aiskaudą ne tik puikiai vaidino, bet ir gražiai atrodė su savo mokytojos V. Levgardienės ir Gyčio mamytės pasiūtais rūbeliais.
„Ir kitąmet vaidinsim!" - tvirtino trečiokai ir skubėjo ragauti saldainių, kurių po didelį maišą gavo visi „Voriuko" šventės dalyviai.
4 a klasės mokiniai vaidinti norėtų ir kitąmet. Su savo mokytoja Ingrida Petrauskiene jie jau sukūrė keturis spektakliukus - kasmet po vieną, dalyvavo rajono vaikų teatro šventėse Seredžiuje ir Veliuonoje. Jau nemažą vaidinimo patirtį turintys ketvirtokai teigė, kad vaidinti smagu, o žodžius mokytis ir įsijausti į vaidmenį - visai nesunku.
„Voriuko" šventėje ketvirtokai vaidino spektakliuką „Grybų lietus" apie linksmus grybų ir grybautojų nuotykius. Vaikai ir patys mėgsta grybauti, tačiau tokio grybo, koks per jų vaidinimą išdygo scenoje, niekada nėra radę.
„Mes kaip voriukai - rezgame, mezgame, kol išeina gražus vaidinimas, - sakė mokytoja Ingrida Petrauskienė, - todėl ir teatrų šventę pavadinome „Voriuku".
Kai jau visi spektakliai buvo suvaidinti, pradinukai dar nesiskirstė - ant didelių lapų jie piešė labiausiai patikusius teatrų šventės „Voriukas" personažus.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook