„Voriuko“ šventėje vaidino mažieji artistai

„Voriuko“ šventėje vaidino mažieji artistai (0)

2017-04-22

Kovas – teatro mėnuo, visi aktoriai ir žiūrovai mini Tarptautinę teatro dieną. Rodomos premjeros, teikiamos nominacijos, rengiami festivaliai. Jurbarko vaikų teatrų šventė „Voriukas“ į Naujamiesčio pagrindinę mokyklą sukvietė mažuosius artistus.

Teatras atsirado senovės Graikijoje, todėl ir vadinamas graikišku žodžiu, kuris išvertus į lietuvių reiškia „vieta, kur vaidinama“. Mokyklose tokių vietų būna, jei yra entuziastingų mokytojų ir vaidinti norinčių vaikų. 
Naujamiesčio pagrindinėje teatrą prieš dvejus metus subūrė pradinukų mokytoja Ingrida Naujokaitienė ir „Voriuko“ šventei paruošė spektaklį „Skudurinukai“. Jo premjera įvyko ankstėliau Jurbarko kultūros centre, toje pačioje scenoje, kur vaidina ir žymusis „Vaivorykštės“ teatras. 
„Skudurinukai“ – linksmas ir gražus vaidinimas, ir dargi pamokantis. Bet Naujamiesčio teatriukas, kaip svetingas šeimininkas, šventėje vaidino paskutinis. O mes pradėkime nuo pradžių. 
Pirmąjį į sceną šventės vedėjai Marija Vasiliauskaitė ir Matas Mankus (abu – iš „Vaivorykštės“. O tai jau šis tas ir „Voriukui“ ☻) kvietė Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos teatrą. Artistai maži, o teatras didelis ir jam vadovauja Jūratė Kucinienė, Vilma Milkuvienė ir Daina Liorančienė. „Ąžuoliukas“ suvaidino Linos Žutautės „Kakę Makę ir netvarkos nykštukus“.
O paskui buvo miuziklas! Jį atliko Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos pradinukų jungtinės pajėgos – muzikinis teatras „Linksmas“ (vad. Monika Buitkuvienė) ir šiuolaikinių šokių būrelis „Žmogeliukai“ (vad. Lolita Žukauskienė). 
J. Lyguto ir O.Valantinienės miuziklo „Švelnukų šaly“ pagrindinius vaidmenis ir daugybę gražių dainelių atliko „Linksmo“ teatro artistai. Negali atsistebėti, kaip dainos augina vaikus – pernai „Linksmas“ dar buvo choras, o šiemet ketvirtokų klasė – jau muzikinis teatras! O „Žmogeliukai“ šoko net tris vaidmenis: švelnukus, šiurkštukus ir nakties dvasias – nes jie trečiokai.
Po dviejų spektaklių – pertrauka. Žiūrovai turi pailsėti, kad šitiek grožio suimtų į savo akeles, auseles ir širdeles. 
Antrą dalį vėl pradėjo „Ąžuoliuko“ teatras – tik jau kitas, vadovaujamas Elenos Urbonavičiūtės ir Rasos Grygelytės. Žiūrovai pamatė Martyno Vainilaičio „Ežio namą“ ir dėkingi plojo mažiesiems aktoriams. 
Tada pilna scena prigužėjo spalvotų skudurinių žaisliukų – prasidėjo Naujamiesčio pradinukų vaidinimas. Skudurinukai – mylimiausi mergaitės žaisliukai, kuriuos ji jau manė praradusi. Bet viskas baigėsi laimingai. 
O kaip tas viskas buvo, žiūrovai dar galės pamatyti gegužę Veliuonos gimnazijoje vyksiančioje viso rajono pradinukų teatrų šventėje. 
Mergaitę vaidino Aleksandra Valošinaitė, lėlę Danutę – Liepa Petraitytė, meškiuką – Matas Totilas, burtininkus – Tajus Kvedys ir Evelina Žičkutė. Ach, jų buvo daug, tų skudurinukų – gražių gražiausių, mielų mieliausių. Jie turėjo vaidinimui išmokti daug žodžių ir apskritai visko daug išmokti. Mokytoja Ingrida giria savo vaikus, kad stropiai lankė repeticijas ir visi labai nori vaidinti. Daugiausia vaidina ketvirtokai, ir vaikus apima baisus liūdesys, kad kitąmet su teatru jau turės atsisveikinti. 
Spalvingus rūbelius „Skudurinukams“ pasiuvo pati vadovė, o saldainiais vaišino „Kretingos maistas“. „Tai vieninteliai mūsų rėmėjai. Džiaugtumės, kad turėtume ir daugiau“, – sakė mokytoja I. Naujokaitienė. 
O gal ir turės, juk smagu draugauti su linksmais vaidinančiais vaikais.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook