Verslo takas

Verslo takas

Grožis tapo atgaliniu bilietu į Lietuvą (0)

Antakių meistrė Julija KALINAUSKIENĖ puikiai žinoma daliai Jurbarko ir Tauragės moterų. Jau trejus metus ji dailina klientes. Tačiau šiandien ji džiaugiasi ne tik tauragiškių ir jurbarkiečių, bet ir platesniu pripažinimu – neseniai Julija tapo tarptautinio konkurso nugalėtoja.

(Plačiau...)

Paštas ant ratų – į kiekvienus namus (2)

Kai buvo paskelbta, jog miesteliuose nebeliks pašto skyrių, gyventojai sunerimo – pašto paslaugos reikalingos visiems, tačiau dabar tik džiaugiasi laiškininkų sulaukiantys namuose. Paštas tapo mobiliu, o Lietuvos pašto logotipu pažymėti automobiliai kasdien važiuoja ir Jurbarko rajono keliais, pasiekdami net atokiausiuose vienkiemiuose gyvenančius žmones. Po Šimkaičių seniūniją pašto automobilį vairuoja laiškininkė Ilona Zajankauskienė, mielai sutikusi vieną rytą šalia savęs pasisodinti „Šviesos“ korespondentę.

(Plačiau...)

Pakelių turgeliuose – darbo nevengiantys žmonės (0)

Nusipirkti daržo, sodo ir miško gėrybių galime ir pakelėse – važiuodami per Lietuvą tokių prekiautojų tai vienur, tai kitur sutinkame. O mūsų rajone didžiausias pakelės turgelis – Pašventyje. Sąlygos čia ne tokios geros, kaip stacionarioje turgavietėje, bet prekiautojai – dažniausiai prie menkos pensijos ar pašalpos prisiduriantys žmonės, taip įpratę, o pirkėjai žino, kad grybai ir uogos čia – tiesiai iš miško.

(Plačiau...)

Konkurencija dėl pastato. Kokį kelią rinktis? (2)

Buvusių vaikų globos namų pastatas Viešvilėje po vaikų globos įstaigos „Skalvija“ institucinio pertvarkymo perduotas VĮ Turto bankas vis dar stovi tuščias, tačiau jau dabar jo nori dvi organizacijos, deklaruojančios tą pačią veiklą – senelių globą ir slaugą, tačiau dirbančios skirtingais metodais. Savivaldybės vadovų ir tarybos valia nulems, kuriems paslaugų teikėjams bus sudarytos sąlygos ateiti į Viešvilę.

(Plačiau...)

Modernus braškynas tapo jaunos šeimos hobiu (0)

Viešviliečiai Donata ir Vaidas Rimkai savo ūkio braškes prekiauja nuo gegužės vidurio, nes jos noksta šiltnamyje, o skynė ir ragavo dar anksčiau, nes pirmosios – sūnui Nojui ir patiems paskanauti. Braškyną Rimkai pasisodino prieš penketą metų, ir braškių verslas jaunai šeimai tapo hobiu: juk kai svarbiausia – ne kuo daugiau, bet kuo įvairiau, įdomiau ir kokybiškiau, darbas yra tikras malonumas.

(Plačiau...)

Jaunoji karta gaivina užmirštas tradicijas (1)

Jurbarke su šeima įsikūręs dar 30 – ies neturintis Gaudas Giedraitis jau senokai tvirtai apsisprendė kurti savo verslą. Prieš gerą dešimtmetį jaunas vyras susidomėjo vyndaryste, tačiau užsiimti vyno gamyba Lietuvoje kol kas sudėtinga. Daug žinių apie vyną ir jo vartojimo kultūrą sukaupęs jurbarkiškis šiuo metu rengia paskaitas ir savo patirtimi dalijasi su tuo besidominčiaisiais.

(Plačiau...)

Užimtumo tarnyba didina įsidarbinimo galimybes (0)

Sausis – ne tik naujo pradžia, bet ir praėjusių metų darbų susumavimas. Nes rezultatas – atskaitos taškas žengiant į priekį. 2019-ųjų rezultatu pasidžiaugė Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento Jurbarko skyriaus vedėja Rita Kliukienė. Pasak jos, optimistiškai nuteikia darbdavių bei darbo ieškančių žmonių aktyvumas, taip pat – tarnybos specialistų pažangesni ir į kiekvieną klientą orientuoti darbo principai.

(Plačiau...)

Verslumo savaitė – planuojantiems ateitį (0)

Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje gruodžio 17-19 d. surengta tradicinė Verslumo savaitė, kurios renginiai skatino jaunimo verslumą ir iniciatyvumą bei norą nuolatos mokytis. Tai svarbiausi dalykai, mokykloje įgytas žinias pritaikant praktiškai ir įsiliejant į nuolat besikeičiančią darbo rinką.

(Plačiau...)

Ant žiemos stalo – sveikatą nešantys bičių produktai (0)

Gruodžio 7 d. Jurbarko bitininkų draugijos „Nektaras“ kvietimu Jurbarko viešojoje bibliotekoje svečiavosi habiltuota mokslų daktarė, apiterapeutė Dalia Stasytytė-Bunevičienė ir daugiau kaip 20 metų bičių produktais prekiaujančios įmonės „Medicata Filia“ įkūrėjas Sigitas Vasiliauskas. Bitininkai ir visi, besidomintys sveiku gyvenimo būdu jurbarkiečiai, išgirdo daug įdomios informacijos apie bičių produktų įvairovę ir naudą.

(Plačiau...)

Kontaktų mugėje – gidų ir agentūrų viliotinis (0)

Spalio 25 d. Jurbarko krašte svečiavosi didelis būrys turizmo profesionalų ir ekspertų iš visos Lietuvos. Turizmo mugę, kurioje buvo mezgami bendradarbiavimo ryšiai ir pristatomos turizmo paslaugos, surengė VšĮ „Panemunių žiedai“ vadovė Iveta Balserienė. 

(Plačiau...)

Kuriamas gastronominis tinklas ruošiasi startui (0)

Atrasti panemunių miestelių tradicinius patiekalus, degustuoti ar išmokti juos gaminti jau netrukus pakvies Šilinėje, šalia buvusios pradinės mokyklos, įsikūrusio Gastronominio namelio bei čia šurmuliuosiančios prekyvietės sumanytoja Iveta Balserienė. Neseniai pasisvečiuoti istoriniuose kiemeliuose ir paskanauti autentiškų patiekalų galėjo visi norintieji, o spalio 25 d. šią pramogą išbandys turizmo agentūrų atstovai.

(Plačiau...)

Kaip interneto sprendimai žlugdo tradicinį verslą? (0)

Verslo pasaulis visuomet grįstas naujais sumanymais ir idėjomis, kurios keičia pasaulį. Tai ypač aktualu pastaruosius du dešimtmečius, kadangi viskas keliasi į internetinę erdvę. Iškilus naujosioms technologijoms ir internetui, versle natūraliai kilo revoliuciniai pokyčiai. Tradiciniam verslui sunku veikti taip, kaip anksčiau, kadangi internetas sudarė papildomą konkurenciją. Pagalvokite, juk išties šiais laikais viską darome internetu – nuo naudojimosi bankais iki akcijų prekybos. Šiame straipsnyje aptarsime kaip interneto sprendimai sutrikdė įprastą tradicinį verslą.

(Plačiau...)

Rajono kaimuose neliks dar šešių paštų (0)

Daugiau nei šimtą metų paštas buvo viena svarbiausių kiekvieno Lietuvos miestelio įstaigų. Dabar kaimų paštai planingai uždarinėjami, žmonėms aiškinant, kad jie nereikalingi, nes kaimuose mažėja gyventojų, o iki kito veikiančio pašto kelias neva netolimas – tik keli ar keliolika kilometrų. Tad iki rudens rajone neliks dar šešių pašto skyrių.

(Plačiau...)

Ieškantieji darbo suka į Užimtumo tarnybą (2)

Liepos pradžioje Jurbarko r. savivaldybėje viešėjo Užimtumo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento direktorė Dangirutė Jurkuvienė, patarėja Andžela Jakienė ir Jurbarko skyriaus vedėja Rita Kliukienė, kurios pristatė darbo rinkos situaciją, aptarė bendradarbiavimo tarp tarnybos ir savivaldybės galimybes, siekiant bendro tikslo – padėti suteikti ilgalaikį užimtumą kuo daugiau rajono gyventojų.

(Plačiau...)

Laivai Nemune: greitų sprendimų nebus (1)

Laivyba Nemune kol kas merdi, o Jurbarko r. savivaldybė kelerius metus blaškosi, tačiau esminių sprendimų nepriima. Net ir labai norint, neįžvelgsi kokių nors veiksmų, kad turizmo kraštu save pristatančio rajono vandens kelius vagotų laivai ir laiveliai.

(Plačiau...)

Šaudykloje „parduoda“ emocijas (0)

Jei kada netoli Seredžiaus esančiame Padubysio kaime išgirsite šūvius – neišsigąskite. Greičiausiai juos į taikinius bus paleidę pramogautojai. Tokią paslaugą norintiesiems daugiau sužinoti apie ginklus ar tiesiog pagerinti šaudymo įgūdžius, čia siūlo kaunietis verslininkas Vygintas Ušinskas.

(Plačiau...)

Verslo forume – apie galimybes bendruomenėms (0)

Kiekvieną pavasarį vykstanti Miesto ir verslo šventė jau 15 metų pradedama verslo konferencijomis, seminarais. Šių metų Verslo forume kalbėta apie bendruomeniškumo galią, kuri įtakoja ekonominį ir socialinį karšto vystymąsi. 

(Plačiau...)

Girdžiuose įprastą paštą pakeitė mobilūs laiškininkai (0)

Beveik aštuoniasdešimt kilometrų kasdien automobiliu sukaria Girdžių seniūniją aptarnaujanti laiškininkė Larisa Jankauskienė. Moteris laiškininke dirba ketvirtį amžiaus ir puikiai pažįsta visus savo klientus. Pastarieji ją – taip pat. Galbūt todėl laiškininkę sutinka kaip seną bičiulę, pašnekovę ir nesibodi prašyti pagalbos.

(Plačiau...)

Iki nuosavo verslo – patirtimi grįstas kelias (0)

Dažnai gabus ir darbštus žmogus ilgai ir nuoširdžiai dirba kitiems, nesiryžta pradėti savo verslo, nors ir patirties, ir talento jam tikrai pakanka. Jurbarkietė Asta Pocevičienė taip pat pritrūkdavo ryžto – įgyvendinti svajonę ir atidaryti savo užuolaidų saloną ją paskatino šeima ir draugai.

(Plačiau...)

Naujai gamyklai – žalia šviesa (1)

Gyvybės į sunkiai išjudinamą Jurbarko pramonės rajoną ketina įnešti UAB „Naista“. Bendrovė per gerą pusmetį nusiteikusi Statybininkų g. esančiame valstybės žemės sklype pastatyti gamybinius pastatus ir pradėti veiklą.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook