Verslo takas

Verslo takas

Smulkieji verslininkai savo darbo vietas gins mitinge (0)

Vyriausybės nutarimas dengtose turgavietėse, kuriose prekiaujama maisto produktais, įvesti kasos aparatus kaip reikiant kaitina atmosferą tarp valdžios ir smulkiojo verslo. Užsimojusi šiemet iš „šešėlio“ ištraukti milijardą litų, A. Kubiliaus Vyriausybė nusitaikė į turgavietes ir smulkiuosius verslininkus. Tačiau su valdžios argumentais esą turgavietėse plaukioja šimtai milijonų neapskaitytų pinigų, smulkieji nesutinka ir teigia, kad valdžios skaičiavimai laužti iš piršto.

(Plačiau...)

Centre – nauja paslauga (0)

Tradicinė biuro koncepcija sparčiai keičiasi. Įmonių darbuotojai vis mažiau sėdi vienoje vietoje, pagrindinės jų darbo priemonės – nešiojamasis kompiuteris, mobilusis telefonas. Vis mažiau laiko darbuotojai praleidžia įmonėse. Laikmetis ir naujos technologijos diktuoja kitas tendencijas, tad  populiarėja virtualūs arba bendradarbiavimo biurai.

(Plačiau...)

Kaimuose neliks mažųjų sąvartynų (0)

Jurbarko rajone, be didesnių sąvartynų Smukučiuose ir Skirsnemuniškiuose, yra dar penkiolika mažesnių vietinių šiukšlynų. Iki 2012 m. vasario 27 d. ne tik Jurbarko rajone, bet ir Tauragės apskrityje kaimuose šiukšlynų neliks, apskrityje bus tik 5 sąvartynai.

(Plačiau...)

Už verslo liudijimą – tik simbolinė kaina (0)

Lapkričio 18-ąją  rajono taryba patvirtino naujus mokesčio už verslo liudijimą dydžius. Šįkart ir sudarytai darbo grupei, ir sprendimą priėmusiems rajono tarybos nariams tereikėjo įsiklausyti į Seimo priimtas Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas ir be didelių diskusijų pakelti rankas už dešimteriopai mažesnį mokestį.

(Plačiau...)

Po vienu stogu – trys Liorincų ūkiai (0)

Praėjusią savaitę Žemės ūkio ministras Kazimieras Starkevičius Kaune apdovanojimus įteikė konkurso „Metų ūkis 2010“ nugalėtojams Girdžių seniūnijos ūkininkams Laimai ir Algimantui Liorincams. Vieno didžiausių rajone pieno ūkio šeimininkai žemdirbystę vadina verslu, atlaikančiu visus sunkmečius.

(Plačiau...)

Darbo biržos reorganizacija klientų nepalietė (0)

Nuo spalio 1 d. Jurbarko darbo birža prijungta prie Tauragės teritorinės darbo biržos. Netekusi savarankiškumo, gausios Jurbarko bedarbių armijos įstaiga nenuskriaus - kaip teikė, taip ir toliau teiks visas paslaugas darbdaviams bei darbo ieškantiems rajono gyventojams.

(Plačiau...)

Gyventojus vers šilumą naudoti efektyviai (0)

Ramūs ir saulėti spalio orai lėmė, kad šiemet šildymo sezonas Jurbarke prasidėjo keturiom dienom vėliau. Tačiau vargu ar ši aplinkybė turės įtakos sąskaitų dydžiui - „Kauno energijos" parduodamos šilumos kaina dabar gerokai didesnė nei pieš metus.

(Plačiau...)

Parama kaimo turizmui jau domisi ir jurbarkiečiai (0)

Šalies kaimo turizmo sodybų savininkai norėdami plėtoti savo veiklą lėšų investicijoms gali gauti iš Europos Sąjungos. Nuo 2008 m. pagal priemonę „Kaimo turizmo veiklos skatinimas" pateiktos 258 paraiškos paramai gauti. Pasinaudoti parama jau bando ir mūsų rajono kaimo turizmo sodybų savininkai.

(Plačiau...)

Grybų verslo ypatumai (0)

Ruduo - metas, kai daugelis žmonių palikę patogias sofas ir televizorius patraukia į miškus. Nes ten dygsta grybai! Vieniems - tai grybavimo džiaugsmas ir malonumas, kitiems - puikios atsargos žiemai, kai kam - verslas ar vienintelis pajamų šaltinis.

(Plačiau...)

Centrų vadovai gilino žinias (0)

Jurbarko verslo informacijos centras įgyvendina Europos Sąjungos remiamą Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinci paprogramės mobilumo projektą „Profesinės kompetencijos didinimas verslo informacinių centrų veiklos kokybei užtikrinti naudojantis Didžiosios Britanijos patirtimi". Projektą administruoja Švietimo mainų paramos fondas.

(Plačiau...)

Lenkijoje sėmėsi patirties ir mezgė kontaktus (0)

Praėjusį savaitgalį 17 jurbarkiškių delegacija vyko į kaimyninę Lenkiją dalyvauti Suvalkų pavieto (apskrities) Dovspudos agroverslo dienose.

(Plačiau...)

Savivaldybės galvos skausmas – pastatai vaiduokliai (0)

Buvę gyvulininkystės kompleksai, daržinės, karvidės, mėšlidės, mechaninės dirbtuvės ir kitas griuvėsiais jau seniai virtęs kolūkinis turtas ir mums patiems, ir mūsų svečiams badyte bado akis, kelia grėsmę žmonėms ir aplinkai. Kaip užgydyti valstybinėje žemėje atsivėrusias piktžaizdes, palikta spręsti savivaldybėms.

(Plačiau...)

Ūkininkų pinigus pūdo nesilaujantys lietūs (0)

Pasak ūkininkų, jų pinigai guli laukuose, tik kaip juos pasiimti? Tai pats svarbiausias klausimas žemdirbiams. Mat javapjūtė šiemet pavėlavo, o jos pradžia - ne tokia sklandi, kaip tikėtasi. Grūdų supirkimo kainos šiemet žemdirbiams palankios, o praėjusią savaitę jos dar padidėjo, tad ūkininkams brangi kiekviena giedros valanda.

(Plačiau...)

Smalininkų senelių globos namai atveria duris (2)

Naujam gyvenimui prikelta senoji Smalininkų ligoninė nė iš tolo neprimena prie pagrindinės miestelio gatvės stovėjusio aptriušusio mūro. Ir vietinių, ir svečių akį traukia gražus pastatas, kuriame įdomius veiklos planus puoselėja UAB „Johinta", ketinanti čia įrengti senelių globos namus.

(Plačiau...)

Į sąskrydį – ir ilsėtis, ir rimtai pasikalbėti (0)

Liepos 21 d. smulkieji verslininkai ir prekybininkai rinkosi į tradicinį sąskrydį. Dvi dienas Karpynėje (Raseinių r.) netilo šurmulys - rimtas kalbas keitė smagus pavakarojimas, sporto varžybos, o laimikiu džiaugėsi ne tik žvejai, bet ir visi savo darbu sugavusieji sėkmę.

(Plačiau...)

Verslininkų organizacija bando išjudinti visuomenę (0)

Pirmadienį Jurbarko verslininkų organizacija sukvietė dalies nevyriausybinių organizacijų atstovus pasikalbėti apie jau įgrisusią, bet kol kas niekaip nesprendžiamą Jurbarką ir aplinkines gyvenvietes kankinančios smarvės temą. Kantrybė trūko, kai net liepos 6-ąją, Valstybės dieną, prie gražios ir prasmingos laužų akcijos panemunėj „Dainių" kiaulininkystės kompleksas prisidėjo smarvės gūsiais.

(Plačiau...)

Žūklė – ir pomėgis, ir šeimos verslas (0)

Bene visi užkietėję Jurbarko žvejai pažįsta Edgarą Baužą - tokį pat azartišką žveją, o kartu ir verslininką, prekiaujantį žvejybos reikmenimis. Neseniai prie Jurbarko autobusų stoties buvusioje sėklų parduotuvėje E. Bauža pradėjo prekiauti žvejybos reikmenimis, tad ne vieno žvejo kelias prie laimikiu viliojančio vandens dabar prasideda čia - parduotuvėje „Pas Edgarą".

(Plačiau...)

Verslui – leidinys ir dokumentinis filmas (0)

Jurbarko rajono verslą pristatys naujas leidinys ir dokumentinis filmas, pasakosiantis apie galimybes dirbti, gyventi ir ilsėtis. Tokį projektą įgyvendina Jurbarko verslo informacijos centras, liepos 19-23 d. rengsiantis darbo grupės ir verslininkų susitikimus.

(Plačiau...)

Raketinės bazės griuvėsiai – valstybės turtas (0)

Aukščiausioji valstybinio audito institucija - Valstybės kontrolė kasmet pateikia išvadą, kad valstybė neteisingai apskaito savo turtą ir dėl to nežino tikrosios jo vertės.
Pavyzdžių toli ieškoti nereikia - miškuose netoli Viešvilės sovietų armijos paliktos raketinės aikštelės Krašto apsaugos ministerijos balanse apskaitytos kaip vertingi pastatai, nors realiai jose tėra likę pavojingos griuvėsių krūvos.

(Plačiau...)

Žalgirio maratonas (0)

Praėjusį ketvirtadienį Veliuonoje ant Ramybės piliakalnio susirinkusiems nacionalinių laikraščių ir televizijos kanalų žurnalistams Valstybinio turizmo departamento vadovai pristatė „Žalgirio mūšio kelionių maratoną", skirtą Žalgirio mūšio 600-osioms metinėms.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook