Verslo takas

Verslo takas

Per metus nedarbas išaugo dvigubai (0)

Nedarbo lygis pernai kilo lyg ant mielių. Sausio 1 d. Jurbarko darbo biržoje buvo įsiregistravęs 2851 bedarbis. Panašus nedarbo lygis buvo 2005 m. pradžioje, tik darbo neturinčių jaunų žmonių dabar rajone yra dvigubai daugiau.

(Plačiau...)

Verslo apdovanojimai – darbštiems ir atkakliems (1)

Rajono verslo bendruomenė 2009-uosius baigė tradiciniu renginiu - geriausių rajono įmonių apdovanojimu. Verslo informacijos centro konferencijų salėje gruodžio 17 d. buvo paskelbti nugalėtojai - uždaroji akcinė bendrovė „Dainiai" ir individuali Rimanto Žičkaus įmonė ZTS.

(Plačiau...)

Trumpam stabtelėjęs, nedarbas vėl didėja (0)

Lapkričio mėnesį nedarbo lygis Jurbarko rajone išaugo 0,8 proc., taigi šiuo metu 12,3 proc. darbingo amžiaus rajono gyventojų turi bedarbių statusą. Įsidarbinti jiems lapkritį buvo dar sunkiau nei rudens pradžioje.

(Plačiau...)

Kaimo verslo taisyklės visiems vienodos (0)

Netvarkingi ūkininkai jau netrukus gali netekti ne tik galimybės pasinaudoti Europos Sąjungos parama, bet ir tiesioginių išmokų už pasėlius ir žemės ūkio naudmenas. Kompleksinio paramos susiejimo reikalavimas yra viena pagrindinių ES Bendrosios žemės ūkio politikos reformos dalių.

(Plačiau...)

Birža padės išsaugoti darbo vietas (0)

Lietuvos darbo biržos pradėtas įgyvendinti projektas „Laikini darbai" padės ekonominių sunkumų turinčioms įmonėms išsaugoti darbo vietas.

(Plačiau...)

Jaunimas pardavinėjo verslo idėjas (1)

Spalio 30-ąją vykusio renginio „Atvira erdvė jaunimui" programoje buvo ir „Projektų aukcionas", kurio metu jaunimo organizacijos ir pavieniai jauni žmonės pristatė savo sugalvotas verslo idėjas. Pirkėjais į aukcioną buvo pakviesti Jurbarko rajono verslininkų organizacija ir Jaunimo reikalų taryba.

(Plačiau...)

Maskvos inspektoriai priekaištų pieninei neturėjo (0)

Šakių rajono UAB Lukšių pieninė seniai garsėja savo produkcija. Auganti jos paklausa paskatino plėsti gamybą. Bendrovė atgaivino ir modernizavo Jurbarko pieninę.

(Plačiau...)

Darbo rinkoje įtampa neslūgsta (0)

Po dviejų mėnesių ramybės įtampa darbo rinkoje vėl pradėjo didėti - spalį nedarbo lygis rajone išaugo 0,2 proc. ir sustojo ties 11,5 proc. riba. Nors nedarbo lygis Jurbarke tik šiek tiek didesnis nei šalyje, specialistai darbo ieškantiems žmonėms prognozuoja sunkią žiemą ir dar sunkesnį pavasarį.

(Plačiau...)

Akmuo virsta prabangia interjero puošmena (0)

Stalviršiai, laiptų pakopos, palangės, židinio apdailos detalės - anaiptol ne viskas, ką galima pagaminti iš akmens, nors dešimtus metus Jurbarke veikianti UAB „Akmens uola" dažniausiai gamina paminklus ir antkapius. Ekonomikos pakilimo laikotarpiu sezoniškumo beveik nejautusios įmonės vadovai šiemet priversti sukti galvas, kaip praplėsti gaminių asortimentą, kad žiemą netektų atleisti darbuotojų.

(Plačiau...)

Mėsinių galvijų auginimas – kantriausiųjų verslas (1)

Pieno ūkių savininkai guodžiasi neišgyvenantys dėl už savikainą mažesnių pieno kainų, tačiau alternatyvaus verslo - auginti mėsinius galvijus, nesiima. Nuo 2007-ųjų, kai valstybė nustojo mokėjusi subsidijas už veislinių galvijų įsigijimą, rajone neatsirado nė vieno naujo mėsos ūkio.

(Plačiau...)

Darbą rasti sunku, bet įmanoma (0)

Jurbarkas jau senokai neminimas tarp rajonų, kuriuose yra didžiausias nedarbas, nors bedarbių skaičius nuo pat praėjusio rudens mūsų rajone nuolat didėja. Vien šiemet darbo biržoje užsiregistravo 2932 rajono gyventojai, iš jų 2802 - bedarbiai. Kol kas tik 1213 pasisekė gauti darbą.

(Plačiau...)

Patogus rūbas moterį ne tik puošia (0)

Penktus metus Jurbarke veikianti moteriškų ir vyriškų rūbų bei aksesuarų parduotuvė „Austėja" šį rudenį pirkėjams pasiūlo įsigyti pasaulyje garsių apatinių rūbų „Triumh International" gamintojų produkcijos. Ši naujiena ypač svarbi moterims, visuomet norinčioms atrodyti gražiai ir elegantiškai, tačiau į parduotuvę tikrai verta užsukti ir vyrams.

(Plačiau...)

Naujoje įmonėje – tiksliausi metalo gaminiai (1)

Kai netrūksta drąsos ir tiki savo jėgomis, rasti galimybių pradėti verslą ne taip ir sunku. Tuo įsitikino trys jauni jurbarkiečiai, prieš pusmetį įsteigę UAB „SSF" ir išnuomotose gamybinėse patalpose pradėję daryti nerūdijančio plieno, aliuminio ir juodojo metalo gaminius.

(Plačiau...)

Jauni specialistai gimtinėje darbo neranda (0)

Pavasarį į savo namus grįžta ne tik gandrai - pavasarį ir vasarą baigę mokslus į gimtinę darbo ieškoti parvažiuoja ir nemažai jaunų žmonių. Šiemet sunkmetis dar daugiau jų parginė pas tėvus, tačiau rasti darbą Jurbarke pasiseka tik keletui iš daugelio.

(Plačiau...)

„Sodra“ skaičiuoja draudėjų skolas (0)

Išankstiniais duomenimis, liepą „Sodros" biudžeto deficitas išaugo dar 221 mln. Lt ir per septynis mėnesius viršijo 1,2 mlrd. Lt. Skaičiai rodo, kad neišvengiamai artėja pensijų ir kitų „Sodros" išmokų mažinimas, nes iš tuščio krepšelio jau nėra ką dalyti. Dalies pajamų šiame krepšelyje trūksta ir dėl to, kad „Sodrai" nemažai skolingos Jurbarke veikiančios įmonės.

(Plačiau...)

Nemunas seklėja – laivai stringa net upės vagoje (0)

Keleivinė ir krovinių pervežimo laivyba Nemune apmirė. Krovinių gabenimas vandens keliu - pats pigiausias, tačiau vyksta vangiai. Atsitiktinai praplaukia tik vienas kitas keleivinis laivelis, o krovinius gabenančių baržų beveik nematyti. Šiai laivybai Nemunas vietomis per seklus. Todėl daugiau dėmesio skiriama turizmo ir pramoginei laivininkystei. Nemunas labiau atgyja saulėtais savaitgaliais, kai į vandenį katerius ir motorines valtis nuleidžia pramogautojai.

(Plačiau...)

Nedarbo šuolį stabdo laikini darbai (0)

Nedarbo lygis Jurbarko rajone liepą išaugo dar 0,4 proc. - baigiantis praėjusiam mėnesiui bedarbiai buvo 10,7 proc. darbingų rajono gyventojų. Darbo neturi 11,7 proc. darbingų vyrų ir 9,6 proc. darbingų moterų. Jaunimo (16-24 m.) nedarbo lygis - 6,3 proc.

(Plačiau...)

Šeimos verslas – gelbėjimo ratas pieno ūkiui (0)

Nuo ankstyvo pavasario triskart per savaitę automobilių stovėjimo aikštelėje prie „Maximos" sustoja baltas ūkininko Algio Dobilo mikroautobusas. Atvėręs galines duris pieno ūkio šeimininkas jurbarkiečiams pilsto pieną, parduoda varškę, sūrį, grietinę ir sviestą. Ūkininkas neslepia, kad šeimos verslas yra tarsi gelbėjimo ratas žlungančiam pieno ūkiui.

(Plačiau...)

Braškės pakelėje – naudinga abiem pusėm (0)

Prekyba pakelėse jau nebestebina lietuvių - šiltuoju metų laiku dažname didesniame kelyje gali stabtelti ir nusipirkti uogų, vaisių ar grybų. Visą birželio mėnesį važiuojantieji plentu Kaunas-Klaipėda ties Smalininkais išvysdavo nusidriekusią eilę prekiautojų braškėmis, neretas sustodavo nusipirkti.

(Plačiau...)

Ūkio bankas pažymėjo dvidešimtmetį (0)

Jurbarke veikia keturi bankai. Vienas jų - Ūkio bankas, įkurtas 1989 metais birželio 27 d. pažymėjo dvidešimties metų veiklos sukaktį. Šio banko padalinys Jurbarke veikia nuo 1994 m. balandžio mėnesio.

(Plačiau...)

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook