Balsavimas

Ar maudotės Nemune?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Geriausiam šalies artojui varžybos – praktiškas sportas

Geriausiam šalies artojui varžybos – praktiškas sportas (0)

2017-08-10

Juodaitiškis ūkininkas Stanislovas Marcinkus vėl pripažintas geriausiu šalies artoju. Į liepos 12 d. Liepų kaime, Kėdainių rajone, vykusias varžybas ūkininkas važiavo kartu su vyriausiuoju sūnumi Tadu. Arimo tradiciniais plūgais kategorijoje tėtis buvo pirmas, sūnus – trečias. 

Vis aukštyn
Respublikinėse artojų varžybose S. Marcinkus dalyvauja nuo 1998-ųjų. Tais pačiais metais, tik anksčiau, Jurbarko žemės ūkio konsultavimo tarnyba surengė pirmas apskrities artojų varžybas. Jos vyko Žindaičiuose, ir juodaitiškis buvo pakviestas dalyvauti.
„Bijojau, kad paskutinės vietos nepaimčiau“, – prisimena Stanislovas. Iš tiesų jis kartą jau buvo dalyvavęs artojų varžybose – 1977-aisiais, dar mokydamasis Raseinių žemės ūkio mokykloje gynė savo grupės garbę ir sekėsi jam puikiai. Baimė nepriveikė ir vagojant Žindaičių žemes: S. Marcinkus paėmė pirmą vietą, o deleguotas į respublikines varžybas – penktą. Paskui kilo vis aukštyn: buvo ir antra, ir trečia vietos, o 2016-aisiais – pirma. 
Ir šiemet jau niekas geriau už juodaitiškį S. Marcinkų nearė – geriausiu artoju jis pripažintas tradicinių plūgų kategorijoje. 
Šiemet varžybose artojai arė 2, 3 ir 4 korpusų keturių kategorijų plūgais: tradiciniais, tradiciniais tobulintais, apverčiamaisiais ir apverčiamaisiais tobulintais, kitaip sportiniais. Beje, šios kategorijos plūgu laukus vagojo tik daugkartinis čempionas, ne kartą Lietuvos garbę Pasaulio arimo varžybose gynęs Kazys Genčius.
Daugiau skaitykite laikraštyje« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook