Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Iki nuosavo verslo – patirtimi grįstas kelias

Iki nuosavo verslo – patirtimi grįstas kelias (0)

2019-04-09

Daug metų dirbusi samdomą darbą Asta Pocevičienė ryžosi atidaryti savo saloną, kuriame klientams siūlo platų užuolaidų ir jų aksesuarų asortimentą. J. Stanaitienės nuotr

Dažnai gabus ir darbštus žmogus ilgai ir nuoširdžiai dirba kitiems, nesiryžta pradėti savo verslo, nors ir patirties, ir talento jam tikrai pakanka. Jurbarkietė Asta Pocevičienė taip pat pritrūkdavo ryžto – įgyvendinti svajonę ir atidaryti savo užuolaidų saloną ją paskatino šeima ir draugai.

Vitrinos su manekenais

„Man visada buvo labai svarbu išieškotas grožis, estetika, jaukumas. Tiesa, tada visa tai buvo aprangoje. Siūti pradėjau nuo paauglystės“, – sako A. Pocevičienė. Kadangi aplink, giminėje, niekas nesiuvo, visko teko mokytis pačiai.

Nuo Astos sumanymų, noro gražiai rengtis kentėdavo aplinkiniai – savo drabužiams ji panaudodavo ne tik tetos duodamus audinius, bet ir naujus tėčio marškinėlius, baldų užtiesalus, impilams skirtą medžiagą. „Gauti medžiagos tada nebuvo taip lengva, tad visko prasimanydavau. Šalia gyvenusi teta visada turėjo audinių ir man jų negailėdavo, su jos kojine sena mašina „Zinger“ ir pradėjau siūti, iki tol siūdavau ir rankomis“, – prisimena moteris.

Mokytis labai padėjo tada leisti atvirukai, kurių vienoje pusėje būdavo drabužio modelis, o kitoje – jo lekalai, išmatavimai. „Pagal juos ir siūdavau. Fantazijos man niekada netrūko: pasisiuvau rožines priekyje sutraukta juosta puoštas kelnes, baldų uždangalus dažiau kelių spalvų dažais, o po to siuvau iš dalių sukonstruotą bliuzoną, dariau dekoratyvinius diržus. Ir tokia, visa pasipuošusi traukdavau į šokius“, – juokiasi Asta.

Pasak jos, vaizduotę puikiai lavino ir graži vaikystė Smalininkų apylinkėse, sename senelių name, kūrybingi žaidimai. Net tėvams persikrausčius į Jurbarką, ji iki baigimo važinėjo į Smalininkų mokyklą.

„Visada turėjau savo salono viziją: vitrininiai langai, o juose – gražiai aprengti manekenai. Dabar turiu vitrininius langus, nors ir ne į gatvę, o juose, vietoje manekenų (nors namie turiu ir tokį) – užuolaidos“, – išsipildžiusia svajone džiaugiasi A. Pocevičienė. Draugus ir klientus į užuolaidų ir siuvimo studijos atidarymą Vytauto Didžiojo g. 10 ji pakvietė balandžio 5 d.

Nuo drabužių iki užuolaidų

Prieš paskutinę klasę Asta knygelėje „Kur stoti“ pamatė drabužių modeliuotojo-konstruotojo specialybę ir pasidarė aišku, kur ves gyvenimo kelias. „Paskutinius metus papildomai mokiausi piešimo, nes reikėjo laikyti stojamuosius egzaminus. Įstojau“, – pasakoja A. Pocevičienė. Trejus metus ji Vilniaus lengvosios pramonės technikume mokėsi geidžiamos specialybės. Astai sekėsi – dėstytojai gyrė, braižyti brėžinius, ruošti lekalus, siūti buvo nesunku.

Po mokslų grįžo į Jurbarką, drabužius klientams siuvo namuose, dirbo siuvykloje technologe, nuolat vedė siuvimo kursus, jau ne vienerius metus A. Pocevičienė dalyvauja Smalininkų technologijų ir verslo mokyklos rengiamų siuvimo kursų baigiamųjų darbų vertinimo komisijoje.

Su užuolaidų siuvimu A. Pocevičienė pirmą kartą susidūrė parduotuvėje „Pas Agotą“. Jos savininkai sugalvojo prekiauti užuolaidomis ir ją pasikvietė dirbti. Daugiau nei prieš dešimtmetį jurbarkietė pradėjo dirbti tauragiškių įsteigtame užuolaidų salone – pradžioje ji užuolaidas modeliavo ir siuvo, vėliau teko dirbti ir pardavėja. Pajutusi, kad darbo sąlygos nebetenkina ir vis dar neužmiršdama svajonių apie nuosavą verslą A. Pocevičienė ryžosi išeiti iš darbo.

„Visa šeima ragino mane ryžtis, vyras tikino, kad aš pati viską sugebėsiu, dukros Rovena ir Andrėja stumte stūmė atidaryti savo studiją. Ir pati supratau, kad patirties turiu labai daug, moku siūti, turiu skonį, klientai – patenkinti, bendrauti mėgstu. Kodėl ne?“ – drąsų žingsnį pradedančiai verslininkei padėjo žengti šeima ir draugai.

Patars ir priderins

Nors mados ir drabužiai Astą vis dar žavi, ji seka naujausias madų ir stiliaus tendencijas, domisi interjero kūrimu, klientams salone ji siūlo užuolaidas – šioje srityje dabar jaučiasi tvirčiausiai.

Užuolaidų ir siuvimo studija – nedidelė, bet jauki, o joje yra viskas, ko reikia klientui. Čia gausus dieninių ir naktinių užuolaidų audinių pasirinkimas, audinį galima rinktis iš paletės. Audiniai – iš įvairių šalių: indiški, itališki, vokiški, turkiški. Verslininkė bendradarbiauja su įvairiomis Lietuvos firmomis, kurios importuoja siūlomus audinius iš užsienio.

Užuolaidų ir siuvimo studijoje galima išsirinkti ir užsisakyti užuolaidų karnizus ar bėgelius, įvairius aksesuarus. A. Pocevičienė konsultuoja ir pataria, kas labiausiai tiktų kliento namų interjerui. „Dažnai žmonės netiksliai matuoja užuolaidų matmenis, todėl vykstu į namus, pati išmatuoju. Tada galiu ir lengviau prie interjero pritaikyti“, – sako studijos savininkė.

A. Pocevičienė siuva ne tik užuolaidas, bet ir užtiesalus lovoms, pagalvėles, vonios užuolaidas. „Vonios užuolaidos pas mus dar naujiena. Jos labai gražiai atrodo, kaip prabangi medžiaga, o yra atsparios vandeniui. Po kelerių metų jas paprasčiausiai išmeti“, – naujieną pristato verslininkė.

A. Pocevičienė tikina, kad mados yra ir užuolaidų srityje – buvo labai madingos organzos audinio užuolaidos, vėliau – tiulis, dabar žmonės renkasi kaip šilkas atrodančias smulkaus tiulio neraštuotas arba tik su juosta apačioje dienines užuolaidas, labai paklausus veliūras. „Reikia žiūrėti, kas tinka interjerui. Madingi dabar ir geometriniai, baroko raštai, o aš pati pirmenybę visada atiduodu šampano spalvai, o ne baltai“, – sako A. Pocevičienė.

Verslininkė tikina, kad kartais klientus nelengva atkalbėti nuo įsigalėjusių stereotipų, tačiau paprastai jie lieka patenkinti darbu. „Turiu nuolatinių klientų. Štai vieni išsikėlė į Ispaniją ir siunčia man užsakymus iš ten“, – Asta džiaugiasi lojaliais klientais.

A. Pocevičienė tikisi, kad verslas bus sėkmingas, nes jam atiduoda daug širdies, o ir investuota nemažai, nes nesinaudojo jokia parama. „Ačiū vyrui Arūnui, kad padėjo įsikurti. Pati baldus salonui kaupiau jau seniai, juos perdariau, atnaujinau taip, kaip man patinka. Manau, kai pasitiki savo jėgomis ir darbą atlieki profesionaliai, turi sektis“, – sako pradedančioji verslininkė ir kviečia jai patikėti savo langų grožį.

Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook