Iniciatyviesiems darbo vietas kurti padeda valstybė

Iniciatyviesiems darbo vietas kurti padeda valstybė (0)

2009-03-15

Aštuntą kartą Jurbarko darbo birža pristatė rajone įgyvendintus vietinio užimtumo iniciatyvų projektus. Pernai valstybė mūsų rajone padėjo įsteigti šešias naujas darbo vietas, o projektus įgyvendinusiems darbdaviams suteikė 240 tūkst. Lt paramą.

Jurbarkiečiams - nauja paslauga

Nuo 2001 metų Lietuvoje vykstanti Vietinių užimtumo iniciatyvų plėtra skatina rajono verslininkus kuriant darbo vietas stiprinti savo įmones, plėsti rinkas, užsiimti nauja veikla. Nors praėjusiais metais Jurbarke buvo įgyvendinti tik du projektai, rezultatai rodo, kad darbdaviai sumaniai pasinaudojo valstybės jiems suteikta parama. Bene geriausiai tai matyti apsilankius UAB „Automagas".
2005 metais steigiant automobilių remonto paslaugas teikiančią įmonę, jos savininkams Regimantui Žemaitaičiui ir Kęstučiui Dirdai valstybė padėjo sukurti aštuonias darbo vietas. Beveik visi prieš ketverius metus įdarbinti žmonės ir dabar dirba įmonėje - bendrovės vadovai vertina profesinę kompetenciją ir darbo patirtį.
Pernai UAB „Automagas" parengė ir konkursui pateikė vietinių užimtumo iniciatyvų projektą „Techninė pagalba kelyje". Šio projekto vertė - daugiau nei 190 tūkst. Lt. Iniciatyvos nestokojantys vyrai sumanė teikti paslaugas kelyje sugedusių automobilių vairuotojams. „Automago" mechanikai į pagalbą atskuba paskambinus bendruoju pagalbos telefonu 1810 arba pranešus bendrovės darbuotojams.
„Kol kas konkurentų neturime - nė viena įmonė Jurbarke tokių paslaugų neteikia. Pagalbą ypač dažnai kviečia moterys - visada padedame, kai neužsiveda automobilis, nuleidžia padangą, pritrūksta kuro ar negali pačios vairuoti. Nors žiemą užsakymų šiek tiek ir sumažėjo, esame nusiteikę paslaugą plėsti ir nė kiek neabejojame, kad ji bus reikalinga ir jurbarkiečiams, ir aplinkinių rajonų gyventojams", - pristatydamas projektą sakė R. Žemaitaitis.

Valstybė pinigų dykai nedalija

Techninę pagalbą kelyje teikia trys UAB „Automagas" darbuotojai. Šioms darbo vietoms įsteigti valstybė skyrė 120 tūkst. Lt. Įgyvendinant projektą buvo suremontuotos kondicionierių pildymo patalpos, nupirkta kondicionavimo sistemų priežiūros stotelė bei techninės pagalbos automobilis su priekaba. Įmonės vadovai teigė, kad parama jiems buvo labai reikalinga ir padės išgyventi ekonominę krizę.
Suremontuotas patalpas, naują įrangą ir automobilį apžiūrėjęs Jurbarko darbo biržos Vietinių užimtumo projektų vertinimo komisijos narys Romansas Dragūnavičius neslėpė, kad kiekvieno projekto sėkmė priklauso nuo jį įgyvendinančių verslininkų iniciatyvumo ir atkaklumo. R. Žemaitaičiui ir K. Dirdai atkaklumo ir darbštumo, pasak R. Dragūnavičiaus, niekada netrūko - nusipirkę nebaigtą statyti ir apleistą pastatą, jie dirbo iš širdies: patys ardė ir vežė plytas, kuopė šiukšles.
„Niekas šiais laikais pinigų dykai neduoda. Norint gauti paramą, reikia pasistengti projektą įgyvendinti taip, kad jam nebūtų jokių priekaištų. Gaila, kad kai kurie verslininkai mano, jog viską turi padaryti darbo biržos darbuotojai, o susidūrę su pirmaisiais sunkumais, skuba atsisakyti savo projektų. UAB „Automagas" savininkai parodė kietą charakterį - jokių priekaištų šiandien jiems neturime", - džiaugėsi R. Dragūnavičius.

Parama mažiems stebuklams

Darbo biržos atstovai jokių priekaištų neturėjo ir R. Pinaičio individualiai įmonei Girdžiuose, įgyvendinusiai mėsos cecho modernizavimo projektą.
Tai, ką pavyko padaryti už 188,8 tūkst. Lt, įmonės savininkas vadina stebuklais. Vedžiodamas po cechus, R. Pinaitis labiausiai džiaugėsi ne įranga, kurios labai reikėjo nedidelei įmonei.
„Projektas ir jam įgyvendinti skirta valstybės parama įmonei davė neabejotiną naudą, tačiau svarbiausia, kad žmonės dabar dirba lengviau. Mums labai rūpi ir jų sveikata, ir gera nuotaika", - tvirtino R. Pinaitis.
R. Pinaitis tikino, kad įranga karšto rūkymo gaminiams sūdyti, mėsos malimo mašina, svarstyklės, du elektriniai skerdenų pjūklai ir pneumatinė pakėlimo aikštelė yra nepakeičiami darbuotojų pagalbininkai. Pasak verslininko, anksčiau nedidelė įmonė apie visa tai tegalėjo tik svajoti, o dabar žmonės dirba ir džiaugiasi, kad nepavargsta.
„Ši parama mums padėjo atnaujinti gamybą - investicijos leis ramiai dirbti 3-4 metus, o per tą laiką gal baigsis ir ekonominė krizė", - mano R. Pinaitis. Įmonės savininkas pripažino, kad tokioms mažoms įmonėms kaip jų ši parama yra ne tik galimybė išsilaikyti konkurencinėje kovoje, bet ir moralinė paskata siekti geresnių rezultatų.
Verslininkas pasakojo, kad buvo nutarta modernizuoti įmonę jau naudotais įrengimais, nes nauji kainuotų keliskart brangiau. Pasak R. Pinaičio, viską, ko reikėjo, pasisekė įsigyti Vokietijoje, kur buvo uždarytas nedidelis, tačiau šiuolaikiškas mėsos perdirbimo cechas ir skerdykla. Lėšų užteko plovimo įrenginiui ir automobiliui su šaldytuvu įsigyti.
Įgyvendindama projektą, įmonė įsteigė mėsos rūkytojų, skerdiko ir vairuotojo-ekspeditoriaus darbo vietas, o šių metų pradžioje atidarę mėsos produktų parduotuvę Raseiniuose įmonės savininkai į darbą priėmė dar tris darbuotojus.

Investicijos skaičiuojamos milijonais

Jurbarko darbo biržos Užimtumo rėmimo įgyvendinimo skyriaus vedėja Dairona Strumilienė negali atsidžiaugti projekto rezultatais.
„Matau, kaip spindi jūsų akys, kada pasakojate mums, ką padarėte, kaip džiaugiatės kiekvienu įsigytu daiktu ir kokie esate laimingi, kad projektas jums pavyko. Patikėkite, džiaugiamės kartu su jumis, nes valstybės paramą priėmėte su dėkingumu", - sakė D. Strumilienė.
Pasak laikinai Girdžių seniūnės pareigas einančios Ramutės Kačiušienės, dauguma seniūnijos gyventojų norėtų įsidarbinti R. Pinaičio individualioje įmonėje. „Čia ne tik laiku mokami atlyginimai ir geros darbo sąlygos - svarbiausia, kad įmonės vadovai gerbia žmones, padeda savo kaimo bendruomenei. Tokios atramos šiandien visiems labai reikia", - tikino R. Kačiušienė.
R. Pinaičio individuali įmonė Vietinio užimtumo iniciatyvų projektą įgyvendino irgi ne pirmą kartą. Valstybės parama darbo vietoms kurti R. Pinaičio įmonei pirmą kartą buvo skirta 2005 metais. Tuomet pagerinusi gamybos sąlygas įmonė įdarbino penkis žmones. Dabar R. Pinaičio individualioje įmonėje jau dirba 36 darbuotojai.
Jurbarko darbo biržos Užimtumo rėmimo skyriaus vedėja D. Strumilienė informavo, kad nuo 2001 metų Jurbarke įgyvendintos 36 vietinio užimtumo iniciatyvos. „Įgyvendinusios projektus įmonės gavo 2 mln. 443 tūkst. Lt valstybės paramos, įsteigė 246 naujas darbo vietas biržoje registruotiems bedarbiams, ir pasižadėjo jas išlaikyti ne mažiau kaip trejus metus. Pasibaigus kontrolės laikotarpiui, 2001-2005 metais paramą gavusios įmonės išlaikė 104 nepanaikintas darbo vietas, sukūrė 14 papildomų darbo vietų", - vardino vietinio užimtumo iniciatyvų rezultatus D. Strumilienė.
Užimtumo rėmimo skyriaus vedėja tikisi, kad valstybės paramą vietinio užimtumo iniciatyvų projektams įgyvendinti gaus ir visos keturios projektus konkursui šiemet pateikusios įmonės. Jei joms pasisektų, rajone atsirastų 15 naujų darbo vietų biržoje registruotiems žmonėms.

Daiva BARTKIENĖ« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook