Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Kontaktų mugėje – gidų ir agentūrų viliotinis

Kontaktų mugėje – gidų ir agentūrų viliotinis (0)

2019-11-15

Spalio 25 d. Jurbarko krašte svečiavosi didelis būrys turizmo profesionalų ir ekspertų iš visos Lietuvos. Turizmo mugę, kurioje buvo mezgami bendradarbiavimo ryšiai ir pristatomos turizmo paslaugos, surengė VšĮ „Panemunių žiedai“ vadovė Iveta Balserienė. 

Žinių sėmėsi pramogaudami

Pirmoji turizmo kontaktų mugė Jurbarko krašte sulaukė didelio susidomėjimo – į ją atvyko Lietuvos turizmo agentūrų atstovai, turizmo renginių organizatoriai, gidai, aplinkinių turizmo informacijos centrų vadovai, darbuotojai drauge su paslaugų ir pramogų teikėjais iš Kauno r., Šakių, Pagėgių, Tauragės ir Raseinių. Svečius sutiko ir gausus Jurbarko r. bendruomenių atstovų pulkas, ne tik pasakojęs apie siūlomas paslaugas, bet ir vaišinęs įvairiausiais gardumynais.

„Didelis džiaugsmas Jurbarko krašte priimti turizmo profesionalus iš visos Lietuvos. Turizmo kontaktų mugės tikslas – padidinti mūsų krašto turizmo produktų žinomumą, užmegzti naujus bendradarbiavimo ryšius, kurti bendrus turizmo maršrutus. Dedu dideles pastangas, kad Jurbarko krašte atsirastų kokybiškos edukacijos, paslaugos, jaudinuosi dėl jas teikiančių bendruomenių sėkmės. Pristatau ir 2020 m. Šilinėje savo veiklą pradėsiančią gastronominę mugę“, – renginio tikslus įvardija I. Balserienė.

Pirmasis turizmo agentūrų atstovų ir gidų sustojimas buvo Raudonėje. Buvusi lietuvių kalbos mokytoja Elena Elzbergienė svečiams papasakojo apie pilį valdžiusias šeimas, vyko arbatų ir pyragų degustacija, dvariški žaidimai. Turizmo specialistai gyrė pilies programą pristačiusias moteris, gražiai sutvarkytą pilies aplinką, tačiau apgailestavo dėl nesutvarkytų pilies patalpų, neišlikusio interjero.

Šilinėje svečiams buvo pristatyti Jurbarko krašto senoviški produktai ir patiekalai: šiupinys, ką tik iš rūkyklos buvo traukiama Nemuno upės žuvis, katile kunkuliavo žuvienė, duonkepyje garavo kugelis, čirškė blynai su silke ir obuoliais, buvo gausu įvairiausių pagal senuosius vietos receptus pagamintų produktų – sūrių, pyragų, ruginės duonos, spurgų, sulčių ir uogienių. I. Balserienės kuriamame gastronomijos kiemelyje edukacines programas pristatė skalbėjos ir muilo virėjos iš Veliuonos, senoviškų žvakių liejėja.

Sugužėję į Panemunės pilį renginio dalyviai aptarė 2019 m. turizmo sezoną, išgirdo apie naujus turizmo traukos objektus, edukacijas ir paslaugas Jurbarko ir aplinkiniuose kraštuose, diskutavo, ko pasigenda turistai ir ką jiems pasiūlyti.

Prisistatė šeimininkai

„Kviečiame prisistatyti turizmo paslaugų teikėjus, išklausykime gidų pastebėjimų, ko trūksta turistams, kas patinka, o kas – ne, ką galima tobulinti, kad paslaugos taptų geresnės ir visi liktų patenkinti“, – renginio dalyvius, kurių Panemunės pilies salėje susirinko per šimtą, ragino renginio moderatorė, turizmo rinkodaros specialistė Rasuolė Andrulienė.

Susirinkusiuosius pasveikino ir už prasmingą renginį jo organizatoriams dėkojo Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Gaiva Mačiulaitienė, gidams pristačiusi mobilios aplikacijos „Nemuno kelias“ dešimties objektų audiogidą.

 Dabartinis Raudonės pilies „šeimininkas“ – Raudonės seniūnas Česlovas Meškauskas patikino, kad turistai Raudonę myli. „Nuo metų pradžios iki spalio 1 d. pas mus apsilankė 35 tūkst. turistų, apie 60-70 proc. jų lipa į pilies bokštą. Sukvietėme šalia pilies prekybininkus, galima pašaudyti iš lanko, pavažinėti savadarbiu traukinuku. O ateityje tikimės, kad pilyje įsikurs 4 žvaigždučių viešbutis su konferencijų salėmis ir maitinimo paslaugomis“, – nepamiršti Raudonės vežant turistų grupes į šį kraštą ragino Č. Meškauskas.

Panemunių regioninio parko darbuotoja Vaida Mozūraitienė pristatė parko lankytojų centre veikiančią ekspoziciją bei rengiamas edukacijas vaikams ir suaugusiesiems. Tačiau parko darbuotojai sulaukė gidų pastabų dėl darbo laiko – priekaištauta, kad ekspozicijos nepasiekiamos sekmadieniais.

Į edukacines sūrio ir pieno produktų degustacijos programas kvietė sūrininkė Svajonė Vaicekauskienė, Girdžiuose įkūrusi sūrinę „Sūrio džiazas“.

I. Balserienė trumpai pristatė kitą turizmo sezoną svečius pasitiksinčią gastronomijos mugę. „Įdomu išgirsti, ar įdomus gastronominis turizmas, patiekalų degustacijos. Ateinantį sezoną nauju turizmo traukos objektu taps Šilinės senoviška gastronominė mugė. Mažais žingsneliais kartu su panemunės miestelių bendruomenėmis judame į priekį“, – besipildančia svajone Šilinėje įrengti turizmo traukos objektą pasidžiaugė renginio sumanytoja.

Pasirinkimas – nemažas

Savo paslaugas pristatė renginyje dalyvavę aplinkinių savivaldybių turizmo darbuotojai. Šakių TIC direktorė Ieva Bernotaitė pristatė naują leidinį apie turizmo maršrutus Suvalkijoje, edukacijas, pramogas ir kitą informaciją, kurios gali prireikti turistams. Kompaniją Šakių TIC atstovei palaikė Gelgaudiškio dvaro valdytojai, Zyplių dvare veikiančio Kuchmistrų restorano, Kidulių dvaro atstovai. I. Bernotaitė įteikė Šakių r. savivaldybės mero Edgaro Pilipaičio padėkas daugiausia turistų į šį karštą atvežusių agentūrų atstovams.

Pagėgių krašto TIC atstovai reklamavo kultūrines programas grupėms nuo 10 asmenų. Programa apie Mažosios Lietuvos tradicijas prasideda Smalininkuose ir tęsiasi sočiomis vaišėmis Mociškių palivarke.

Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ direktoriaus pavaduotojas Viktoras Kovšovas ragino atrasti „terra incognita“ – nežinomą žemę – Tauragę, kurioje vienas iš įdomiausių objektų – buvusioje pilyje, muitinėje ir kalėjime įsikūręs muziejus. Kauno r. TIC darbuotojai kvietė į pramogų pilną Raudondvario dvarą, Sadauskų sodybą, garsėjančią putinų sirupu ir Tado Ivanausko Obelynės sodybą – pažiūrėti žydinčių obelų ar sudalyvauti daugybės rūšių obuolių degustacijoje.

Raseiniškiai pristatė savo krašto muziejų, priminė apie įdomias veiklas Maironio tėviškėje, taip pat reklamavo netrukus duris atversiantį patį naujausią Lietuvoje regioninio parko lankytojų centrą bei Lyduvėnų tiltą, kuriuo kitą sezoną bus galima pasivaikščioti.

Turėjo pastabų

Turizmo paslaugų teikėjams labai rūpėjo išgirsti, kokių pastabų turi turistų grupes lydintys ir dažnai šiuose kraštuose apsilankantys gidai. „Mes esame tie, kurie jus kritikuojame ir dažnai barame, nes išmokstame viską matyti turistų akimis. Mes išklausome jų nusiskundimų ir perduodame jums“, – turizmo paslaugų teikėjams sakė Vilniaus gidų bendrijos atstovė Danutė Bernatovič, į Jurbarko kraštą turistus lydinti jau ne vienerius metus.

Pasak gidės, panemunių kelias – jau puikiai pažįstamas, visi žino čia esančias pilis, bet reikia ir pramogų prie jų. „Noriu vežti čia turistus, užsieniečius. Tikiuosi kitą sezoną čia dažniau užsukti ir ilgiau užtrukti“, – sakė N. Bernatovič.

Gidė Nijolė Vitėnaitė pagyrė sumanymą vystyti gastronominį turizmą ir patį gražiausią kelią panemuniais Lietuvoje. „Tai bene vienintelė tokia vientisa turizmo trasa Lietuvoje, Vokietijoje tokių maršrutų priskaičiuotum ir šimtą. Jūs turite traukos objektų, tačiau turite, kaip didžiojoje Lietuvos dalyje, problemų“, – sakė gidė. Pasak jos, didžiausia problema – nesutvarkyta infrastruktūra: nėra tualetų, maitinimo taškų, net vandens ar kavos nėra kur atsigerti.

Gidai tvirtino, kad pajutęs nepatogumus, turistas nebenorės nei pramogų, nei įspūdžių.

Daugybę programų ir edukacijų išbandžiusi gidė Lina Čekanauskienė, pati dalyvaujanti rengiant edukacijas Raudondvario dvare, juokavo, kad sunkiausia lydėti ir įtikti vaikams. „Juos sunku sudominti. Bet neduokite jiems piešti, nerenkite konkursų. Visa tai jie gauna mokykloje. Reikia įvairesnių pramogų“, – aptarė gidė.

Dirbti išvien

„Mūsų kraštas yra išskirtinai turtingas kultūros ir gamtos objektais, vingiuojantis kelias šalia Nemuno turi nacionalinę svarbą. Nuo seniausių laikų čia buvo mėgstama kelionių vieta. Turtingi pirkliai, didikai, bajorai čia statėsi rezidencines pilis ir dvarus, kūrė įspūdingus retų medžių parkus. Mūsų kraštas turi potencialą kurti nacionalinės svarbos turizmo traukos objektus, pritraukti atvykstamojo turizmo grupes“, – įsitikinusi turizmo kontaktų mugės rengėja I. Balserienė.

Kad tokio pobūdžio renginių reikia, patvirtino atvykusiųjų gausa. Renginio dalyviai keitėsi informacija, kontaktais, mezgėsi bendradarbiavimo ryšiai tarp paslaugų teikėjų ir turizmo agentūrų. Kaip pažymi atvykstamojo turizmo agentūrų atstovai, per dieną galima aplankyti limituotą skaičių objektų, tad tikslas turėtų būti sukurti tokius objektus, kurie būtų įtraukti į nacionalinį turizmo objektų lankymo žemėlapį.

„Šiuo metu turime vietiniam turizmui įdomių objektų. Džiugu, kad didžiausiu traukos objektu mūsų krašte tapo Vilniaus dailės akademijai priklausanti Panemunės pilis. Šis nacionalinės svarbos objektas sudaro puikias sąlygas kurtis turizmo paslaugoms ir pramogoms aplink“, – įsitikinusi I. Balserienė. Ji mano, kad turizmas turi atnešti ekonominę naudą vietovei, visam regionui, o didesni turizmo srautai didins vietinių žmonių užimtumą, pajamas.

„Turime žinoti, kas vyksta pas kaimynus, vykdyti bendrus projektus, reklamuoti vieni kitų paslaugas, nebūti konkurentais, o tapti partneriais. Taip pat turime kryptingai dirbti, kad atvykstamojo turizmo agentūros savo programose užsienio turistų grupėms galėtų įtraukti vieną iš nakvynės vietų mūsų krašte“, – turizmo vystymo kryptis brėžia I. Balserienė. Pirmuoju žingsniu skleidžiant žinią apie turizmą mūsų krašte ir tapo šis renginys.

Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook