Balsavimas

Ar pritartumėte, kad Dainių pelkėje būtų kasamos durpės?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Muitinės gatvės naujakuriai trykšta užkrečiamu optimizmu

Muitinės gatvės naujakuriai trykšta užkrečiamu optimizmu (0)

2018-05-21

Jolanta Vilkelienė, siuvanti daugiausia moterims pagal individualius užsakymus, klienčių niekada nepritrūksta.

Įsigiję pastatus Jurbarke, Muitinės gatvėje 26 E-F, Inga ir Juozas Januškai pirmiausia planavo įsiruošti sau darbo vietas. Tačiau vietos atsirado ir kitiems verslams, klientai įvertino čia teikiamas paslaugas, naujomis spalvomis nušvitęs namas papuošė miestą. O Muitinės gatvės verslininkai optimistiškai kalba ir apie pradžią, ir apie perspektyvas.

Vieta galimybių neapriboja

Inga Januškienė – architektė, jos vyras Juozas – vadybininkas statybinių medžiagų pardavimo ir statybų klausimais, todėl jų mintis buvo teikti statybų paslaugas – nuo projekto iki namo raktų.  Muitinės g. 26E-F veikia Ingos projektavimo įmonė „INprojekt“ ir  Juozo Januškos su kolega įkurta nespecializuota statybos įmonė „Jurstata“.

„Nuomininkų net neieškojome, neskelbėme. Žinia pasklido iš lūpų į lūpas. Dar vykstant statyboms žinojome, kam kokių patalpų reikia“, – sako I. Januškienė. Januškų nuomojamose patalpose įsikūrė buhalterines, masažo, siuvimo, manikiūro, interjero dizaino ir kt. paslaugas teikiančios įmonės. Laisvų biurų šiuo metu nebėra, tačiau, pasak I. Januškienės, ateityje gali atsirasti, nes planuojama patalpas plėsti.

Januškai abu jurbarkiečiai, tad savo darbinę veiklą pradėjo gimtinėje. „Mes nenorime didmiesčių, ten važiuojame tik papramogauti. Mums nepatinka didelis veiksmas, didelis judėjimas, kamščiai. Labai gerai gyventi Jurbarke, o verslo galimybių gyvenamoji vieta neapriboja – aš dirbu visoje Lietuvoje“, – sako architektė Inga.

Į jokių paramas teikiančių fondų rėmus jų verslas netilpo, tad kūrė jį patys, be paramų, galvodami apie savo šeimos ateitį. Nors pagalbos jaunam verslui norėtųsi ir iš valstybės, o iš savivaldybės – bent prisidėti prie aplinkos tvarkymo, nes jiems priklausantis pastatas stovi valstybinėje žemėje.

Tačiau Inga nesiskundžia – dirba savo darbą, klientų nestokoja, o su nuomininkais – tokiais pat smulkiaisiais verskininkais – gyvena draugiškai, kaip viena šeima.

Kiekvienam skirtingas

„Masažo imperija“ Muitinės gatvėje viena jauniausių – įsikūrė praėjusių metų gruodį. „Nenusivyliau. Viskas čia labai gerai! Maniau, kad bus blogiau, nes miestas merdintis...“, – sako masažų ir sporto studijos įkūrėjas Šarūnas Rimkus. Jurbarką jis pažįsta, nes yra vietinis. Kurti savo įmonę sugrįžo baigęs kineziterapijos studijas ir įgijęs patirties Druskininkuose, kur dvejus metus dirbo masažuotoju SPA Vilnius.

„Grįžęs įstojau į darbo biržą, o ten pasiūlė susikurti sau darbo vietą, nes matė, kad turiu patirties, kad esu išsimokslinęs, o ne nieko nemokantis klientas. Dar pasiūlė savanorių mokymus. Jie užkabino, paskui savanoriavau verslo centre – pamačiau virtuvę, kaip viskas vyksta. Savanoriauti yra visai smagu – ne dėl uždarbio, bet dėl žinių“, – tikina masažuotojas.

Masažo kabinetą jis atidarė gavęs valstybės paramą iš darbo biržos. Įsigijo du limfodrenažinio masažo aparatus ir vakuuminės terapijos treniruoklį – jie ypač palengvina gyvenimą žmonėms, kurie nori gerai jaustis ir atrodyti, bet nemėgsta mankštintis, lieti prakaitą sporto salėse.

Žinoma, ir klasikiniai masažai. Jų Šarūnas siūlo net 23 – visi gali būti ir gydomieji, ir atpalaiduojantys, žiūrint kam ko reikia. „Masažas padeda atsikratyti skausmų, patiriamų dėl darbo, ir gerai jaustis. Jei žmogus neskiria laiko mankštai, fizinei veiklai, jei dirba sėdimą darbą ir nuolat būna statinėje padėty, pajutus nugaros, pečių juostos skausmus reikėtų kreiptis į masažuotoją. Tačiau masažas kiekvienam skirtingas, – pabrėžia masažuotojas. – Nesilaikau senos nuomonės, kad kuo labiau spaudi, tuo labiau veikia. Masažas būna įvairus: švelnus atpalaiduojamasis ir stipresnis, kuris daromas ne tik rankomis, bet visu kūnu.“

Nors mokslai neseniai baigti ir žinios dar šviežios, Šarūnas jas nuolat atnaujina, nes, pasak jo, kiekviename darbe yra arba progresas, arba regresas. „Žmogaus anatomija, fiziologija nesikeičia, bet metodai atrandami nauji. Su kiekvienu klientu pasikalbu apie jo skausmus, jo negales, kad pritaikyčiau masažo techniką būtent jam“, – sako specialistas ir priduria, kad procedūroms registruotis reikia iš anksto tel. 8 691 81 329.

Šarūnui 24-eri metai. Jis nevedęs ir šiuo metu neturi merginos. Tačiau viliasi, kad Jurbarke suras sau skirtąją. „Gal kur slepiasi? Nes į miestą išeina tik aktyvesnės ir arba ištekėjusios, arba man per jaunos. Arba tokios, su kuriomis nesinori bendrauti“, – sako vaikinas. Laisvalaikio jis turi nedaug, jį skiria sportui ir knygoms. „Skaitydamas gaunu žinių, progresuoju, maitinu savo minčių sodą. Norisi vis daugiau išmokti, nesijaučiu toks protingas, kad iš savęs viską žinočiau. Skaitant galima sugerti kitų žmonių patirtį. Skaitau ir popierines knygas, ir kompiuteryje, ir audioknygas – nes tuo metu gali dar kažką veikti, pavyzdžiui, sportuoti“, – sako jaunasis verslininkas.

Kalbantis su juo atrodo, kad susikurti verslą Jurbarke yra visiškai paprasta. „Realiai nėra taip lengva, užtrunka laiko, ir kantrybės reikia šiek tiek. Man labai padėjo verslo centre dirbančios merginos, labai esu dėkingas. O čia, Muitinės gatvėje, radau susibūrusius geriausius specialistus, ir visi – labai geri žmonės“, – teigia Š. Rimkus.

Moterims siuva viską

Siuvėja Jolanta Vilkelienė į Muitinės gatvę atsikraustė viena pirmųjų – jos „Siuvimo studija“ duris atvėrė pernai birželio 1-ąją. Moteris siuva jau 28 metus. Mokėsi Klaipėdoje, dirbo Kaune, o sukūrusi šeimą grįžo į Jurbarką. Ir darbo čia niekada nepritrūko.

„Kas nori atrodyti išskirtinai ir kam leidžia finansinės galimybės, drabužius siūdinasi. Individualiai siūtas rūbas, o masinės gamybos aš nesiuvu, visada kainuoja brangiau. Tačiau mano siuvykloje kainos – pagal Jurbarko kišenę, o ne kaip Kaune ar Vilniuje“, – sako meistrė.

Vyrams J. Vilkelienė siuva nedaug, o moterims – viską, išskyrus natūralius kailius. Klienčių turi tokių, kurias dar vaikystėje pas ją atsivesdavo mamos. Net į didmiesčius išėjusios ar emigravusios jurbarkietės siūdintis sugrįžta pas Jolantą.

Pasiūti vakarinę suknelę gali užtrukti ir mėnesį, tačiau jei užsisakyta iš anksto ir susitarta – Jolanta pasiūs ir per porą dienų. Nes savo darbą ji mėgsta, o klientes – gerbia. Posakis „Turėk mylimą darbą ir tau niekada nereikės dirbti“ jai visiškai tinka. Tačiau ir atostogoms Jolanta visada randa laiko.

Išlydėdama klientę su nauju siuviniu, J. Vilkelienė jai palinki smagiai nešioti ir gražiai atrodyti. Šie žodžiai – siuvėjos vizitinė kortelė. Dar viena – siuvėjos apranga, Jolanta nešioja tik pačios pasisiūtus drabužius.

Darbo laikas ant „Siuvimo studijos“ durų neužrašytas – siuvėja dirba tiek ir tada, kada reikia klientėms. O susisiekti galima telefonu 8 686 10 573.

Drąsina kreiptis ir senjorus

Sveikatos ir grožio kabineto „Higėja“ savininkė Inga Beišytė prieš įsikurdama Jurbarke darbinės praktikos turėjo ir Kaune, ir Londone. „Pradžia niekur nebūna labai lengva, bet viskas eina geryn. Turi sudominti, tapti žinomas“, – sako specialistė.

Jurbarkiečiams I. Beišytės kabinetas „Higėja“ jau žinomas. Daugiausia lankosi moterys – grožio ir sveikatos procedūrų, ateina ir vyrų darytis pedikiūrą – daugiausia tokių, kurie turi pėdų problemų.

Klientų, kurie ateitų pedikiūro, Inga laukia ir daugiau. Netgi turi minčių savo veiklą pakreipti specialios pėdų priežiūros kryptimi.

Specialistė teigia, kad daugeliui žmonių, ypač senjorų, pedikiūras yra itin reikalinga procedūra, atliekama ne tik dėl grožio. Tai yra kojų nagų karpymas, nuospaudų ir sukietėjusios odos šalinimas bei profilaktinė odos ligų, ypač grybelinių, priemonė.

Dirbdama Kaune ir Londone Inga turėjo daug garbaus amžiaus pacientų. Didmiesčių žmonės, ypač moterys, labiau rūpinasi savimi, o juk, pasak Ingos, ir jurbarkiečiai turėtų pasirūpinti.

„Vyresnių ateina, bet dar nedrąsiai, o juk jie kaip tik turėtų kreiptis – ir dėl pėdų problemų, ir dėl to, kad kai kuriems vyresnio amžiaus žmonėms net sunku pasilenkti prie savo kojų. Pedikiūras nėra tik kojų nagų lakavimas. Pedikiūras yra kosmetinis ir higieninis. Taip pat ir diabetikai turėtų kreiptis į specialistą, nes jiems pedikiūras daromas kitaip. Aišku, ši procedūra kainuoja, tai nėra už dyką“, – sako specialistė ir pamini kainas. Higieninis pedikiūras, kurį pensinio amžiaus žmonėms reikėtų daryti kas du mėnesius, kainuoja 15 eurų. Diabetikams tvarkyti kojų nagus ir pėdas reiktų kas 4-6 savaites.

Procedūroms į „Higėjos“ kabinetą irgi reikėtų registruotis iš anksto telefonu 8 674 77 076. Grožio ir higienos specialistė I. Beišytė savo darbo laiko irgi neįrėmina valandomis. Kaip ir dauguma Muitinės gatvės verslininkų, ji dirba prisitaikydama prie klientų pageidavimų ir galimybių. O tai yra, be viso kito, dar vienas sėkmės garantas. Todėl Inga ir neabejoja, kad investicijos Jurbarke atsipirks. Juolab kad į Lietuvą sugrįžo žinodama, kad yra skirtumas, kur dirbti – savam krašte, kur savi žmonės, geriau negu svetur. Ji sako: „Reikia turėti svajonę, ir ji pildosi, kai jos sieki.“

Danutė Karopčikienė« Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook