Balsavimas

Kas laimės antrąjį rinkimų į Seimą turą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Naujai gamyklai – žalia šviesa

Naujai gamyklai – žalia šviesa (1)

2019-03-15

Gyvybės į sunkiai išjudinamą Jurbarko pramonės rajoną ketina įnešti UAB „Naista“. Bendrovė per gerą pusmetį nusiteikusi Statybininkų g. esančiame valstybės žemės sklype pastatyti gamybinius pastatus ir pradėti veiklą.

Uždarosios akcinės bendrovės „Naista“ planuojamoje gamykloje būtų gaminamos metalo konstrukcijos ir užsienio rinkai skirti skydiniai namai. Bendrovės ketinimus įsikurti Jurbarke vasario 19 d. savivaldybės tarybos posėdyje pristatė jai atstovaujantis Darius Jackys. Gamyklos statybos projektas, į kurį ketinama investuoti ne mažiau kaip 500 tūkst. Eur, būtų įgyvendinamas viename iš savivaldybės suformuotų žemės sklypų. Bendrovė planuoja įdarbinti iki 25 žmonių.

Jurbarkui šis projektas labai svarbus, todėl rajono tarybos posėdyje D. Jackiui klausimus politikai uždavė norėdami daugiau sužinoti apie pristatomų planų perspektyvą, o ne dėl to, kad būtų kilę kokių nors abejonių. D. Jackys – jurbarkietis, jau anksčiau čia išauginęs patikimą verslą, teikusį kokybiškas paslaugas.

Pasak D. Jackio, bendrovė galėjo rinktis bet kurį miestą, tačiau naujos gamyklos idėja labiausiai „lipo“ prie Jurbarko, nes tarp UAB „Naista“ verslo grupės investuotojų yra jurbarkiečių. Todėl buvo nuspręsta aiškintis galimybes čia. „Galėjome įsikurti kitur, tačiau noras buvo padėti kurti darbo vietas Jurbarke, nes pagrindiniai investuotojai yra iš Jurbarko. Jei pavyktų sutarti, būtų pirmas žingsnis“, – tarybos posėdyje sakė D. Jackys. Investuotojų tikslas būtų pasiektas jau antroje šių metų pusėje, jei neiškiltų jokių kliūčių. D. Jackys įvardijo ir galimus stabdžius – procedūros dėl sklypo nuomos, planavimo, projektavimo terminai.

Savivaldybės taryba pritarė ne tik verslininkų planams įsikurti Jurbarke, bet ir priėmė sprendimą siūlyti Tauragės regiono plėtros tarybai UAB „Naista“ gamyklos statybos projektą pripažinti regioninės svarbos projektu. Tai svarbu ne tik UAB „Naista“, bet ir kitoms šioje miesto dalyje įsikūrusioms įmonėms.

Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius įsitikinęs, kad „Naistos“ projektą pripažinus regioninės svarbos projektu, gerokai keistųsi gamyklos atsiradimo terminai ir kitos aplinkybės. Meras informavo, kad lygiagrečiai su „Naistos“ projektu savivaldybė įgyvendintų Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansuojamą infrastruktūros verslui sukūrimo projektą. Sklypą Statybininkų gatvėje savivaldybė teikia kaip projektą, kuriame bus tvarkomi privažiavimo keliai, apšvietimas, vandentiekis ir kanalizacija, dujos, elektra. Tokio infrastruktūros projekto finansavimo sąlygos reikalauja, kad verslas investuotų ne mažiau, negu numatomas finansavimas iš Vyriausybės.

Rajono vadovas pripažino, kad savivaldybė iki šiol nėra vykdžiusi regioninės svarbos projektui būtinų procedūrų, tačiau viliasi, kad prisiimtus įsipareigojimus įvykdys. To paties tikisi iš finansinių investuotojų, verslininkų, kuriuos įpareigoja sutartis ir prisiimta atsakomybė investuojant nuosavas lėšas.

Jolita Pileckienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook