Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Optimistinės pastangos gauti naudos iš Nemuno

Optimistinės pastangos gauti naudos iš Nemuno (0)

2018-06-14

Birželio 8 d. Jurbarko r. savivaldybėje lankėsi kompanijos RDH Urban iš Lenkijos atstovai Huub Droogh ir Sylwia Mikolajczak, planuojantys rengti projektą, kurio ašis – Nemunas. Mero pavaduotojas Saulius Lapėnas teigia, kad svečių noras išsiaiškinti, ar savivaldybė linkusi dalyvauti kompleksiniuose projektuose, ateityje ir mūsų rajonui gali duoti naudos. 

Lenkijos kompanijos RDH Urban, kuri konsultuoja, projektuoja ir tarpininkauja, atstovai, pasak S. Lapėno, pristatė tik idėją, kad rengiasi ruošti projektą, kuris būtų įgyvendinamas prie Nemuno esančiose savivaldybėse. „Jie rengs projektą, kuris paskatintų verslą daryti investicijas turizmo traukai. Čia buvo žvalgytuvės – išsiaiškinti, ar savivaldybė linkusi dalyvauti kompleksiniuose projektuose, apjungsiančiuose kelias savivaldybes. Kompanija jau turi panašių projektų Lenkijoje patirties, ir norėjo pasiaiškinti, kokios pas mus potencialios galimybės verslui“, – sakė vicemeras.

Supažindindamas kompanijos atstovus su Jurbarko rajono privalumais, infrastruktūra, kuri galėtų būti panaudota planuojamam projektui, S. Lapėnas akcentavo savivaldybės suformuotus žemės sklypus investuotojams. „Jie buvo nustebę tais 17 sklypų, domėjosi jų nuoma, o mes tiesiai šviesiai prašėme jų, kad pareklamuotų, nes tik esant investuotojui galima prašyti skelbti sklypų nuomos aukcioną. Nesirengiam tų perlų parduoti!“ – patikino savivaldybės mero pavaduotojas.

Valstybinės žemės sklypų, kuriuos patikėjimo teise valdo Jurbarko rajono savivaldybė ir siūlo nuomotis investuotojams, sąrašas skelbiamas interneto tinklalapyje jurbarkas.lt.

S. Lapėnas teigė, kad kompanijos RDH Urban planuojamo projekto sritis – turizmas, tačiau „toks globalus projektas kaip buvęs istorinis Hanzos prekybinis kelias Nemuno upe jiems per didelis. Tačiau jie linkę išnaudoti palei Nemuną esančius objektus, tokius kaip prieplaukos, pilys, gal net Viešvilėje liekantys tušti pastatai“. Apžiūrėti konkrečių objektų prie Nemuno kompanijos atstovai pažadėjo atvykti liepą.

„Jie mato tik pramoginę laivybą, ir juos stebina, kad turint tokias sąlygas pas mus ji vyksta vangiai. Nemunas labai tinkamas pramoginei laivybai“, – sakė S. Lapėnas. Pasak mero pavaduotojo, ir vandens kelią Nemunu Jurbarkas jau galėjo turėti, „jei būtų vaikščiojęs ne su ištiesta ranka, o su pasiūlymais“. Kam prašyti pastatyti prieplauką, jei, pasak vicemero, ji nebus naudojama. Vandens keliu, anot jo, turi būti suinteresuota Klaipėda ir Kaunas, o Jurbarkas – tik tarpinė stotelė.

Ypatingo susidomėjimo sulaukė svečiams pristatytas savivaldybės įgyvendinamas projektas „Nemuno kelias“. Šio projekto, kurį vykdo VšĮ Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras, tikslas – e-rinkodaros priemonėmis didinti kultūros ir gamtos paveldo objektų prie Nemuno lankomumą ir žinomumą.

Kuriamos ir atnaujinamos interneto svetainės, įdiegiami funkciniai žemėlapiai, rengiami audio ir video gidai, kuriami filmukai apie lankytinas vietas, mobiliosios aplikacijos, reklaminė audiovizualinė medžiaga (straipsniai, baneriai, ir kt.), atrinktuose objektuose įrengiamos Wi-Fi zonos, statomi informaciniai stendai. Ši informacija pristatoma ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje – Latvijos, Rusijos, Vokietijos rinkoms, todėl kuriama lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, latvių kalbomis.

Projektas įgyvendinamas kartu su Kauno r. turizmo ir verslo informacijos centru, Šešupės euroregiono turizmo informacijos centru ir Kauno miesto savivaldybės administracija, o informacija bus pateikiama apie Jurbarko, Šakių, Kauno rajonų ir Kauno miesto turistinius objektus.

Į projektą „Nemuno kelias“ patenka tokie mūsų rajono objektai: Palemono kalnas Seredžiuje, Veliuonos miestelis, Raudonės pilis, Panemunės pilis ir parkas, Panemunių regioninio parko lankytojų centras, Jurbarko dvaro parkas, Jurbarko krašto muziejus, Vinco Grybo memorialinis muziejus, Smalininkai ir Viešvilė.

Pasak Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro direktorės Gaivos Mačiulaitienės, 2016 m. vasarą pradėtas ir šių metų liepos 28 d. turėjęs būti baigtas projektas užsitęsė dėl užtrukusių viešųjų pirkimų.

 Preliminari šio projekto vertė – 341176,47 Eur. 85 proc. išlaidų, t. y. 290 000,00 Eur, finansuoja Europos Sąjunga. 15 proc. išlaidų padengs projekto partneriai – t. y. kiekviena savivaldybė maždaug po 12 794 Eur.

Jei turistai žinotų, kiek pinigų ir laiko skiriama tam, kad jie gautų geriausią reklamą ir informaciją, Nemuno keliu turėtų plūste plūsti. Antplūdžio, deja, nematyti. Gal ateityje…

Apie naudą ateityje kalbėjo ir mero pavaduotojas. „Tai pozityvus susitikimas. Manau, kad gali būti naudos ir mūsų rajonui. Bet kuris investitorių žvilgsnis gali būti naudingas – nes tai visada yra informacijos apie mus sklaida“, – sakė S. Lapėnas.

Toks nusiteikimas gauti naudos iš Nemuno skamba optimistiškai – yra gi šalių, gyvenančių iš turistų. Gal ir mes gyvensime – kada nors, ateityje.

Danutė KAROPČIKIENĖ« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook