Paminklų meistrai taiko pažangiausias naujoves

Paminklų meistrai taiko pažangiausias naujoves (1)

2009-05-01

Įvairiais keliais sukuriamas savas verslas. Kartais tai lemia atsitiktinumas ar labai nuoseklus gyvenimo kelias. Būtent taip savo dabartį sukūrė Rimantas Židulis, vadovaujantis UAB „Akmens uola", kurioje nuolat dirba daugiau nei dvi dešimtys žmonių.

1978 m. R. Židulis susipažino su akmens apdirbimu tuometinėse Jurbarko buitinio gyventojų aptarnavimo kombinato Striplaukio paminklų dirbtuvėse.
„Bendrovę „Akmens uola" įkūrėme 2000 m. ir jos veikla sėkminga, - patikino R. Židulis. - Turime savo produkcijos platinimo vietas Tauragėje, Šakiuose, Kaune, gal dar plėsimės. Mūsų specialistams darbo užtenka. Gaminame akmeninius paminklus, įvairių spalvų ir formų tvoreles, plyteles, graviruojame ant akmens portretus, raides, dekoratyvinius elementus, juos galime perkelti ir ant stiklo, keramikos, medžio ir kitų kietų paviršių. „Akmens uola" siūlo ir kitas paslaugas: uždengia kapavietes akmens plokštėmis, montuoja paminklus, tvoreles, tvarko senų paminklų paviršius, gali nuimti netgi labai didelius senus paminklus - turi įvairių techninių galimybių ir darbo patirties."
Ankstesnėse verslo dienose dukart savo produkciją ir paslaugas pristačiusi bendrovė šįkart atsisakė tokios galimybės, nors, bendrovės direktoriaus vertinimu, aktyvus dalyvavimas pagrindiniame Jurbarko verslininkų forume teikia apčiuopiamos naudos gerą pusmetį - padaugėja užsakymų. Tačiau svarbu ir kita: tai puiki proga giliau pasidomėti, kuo gyvas verslas Jurbarke, kaip sekasi kitiems, kokios ateities perspektyvos ir galimybės.
Akmens apdirbėjų Jurbarke yra ir daugiau, tačiau verslui koją kiša šiek tiek pigesnė produkcija iš Kinijos, užpildanti šios srities rinką. „Mes nepykstame ir nekritikuojame kitų verslininkų. Tai normali konkurencija, verčianti tobulėti ir įsisavinti pažangesnes technologijas, - teigė R. Židulis. - Tačiau mes įsigijome šiuolaikinius įrenginius akmeniui apdirbti ir kainos prasme jau galime konkuruoti net su kinais ar kitais akmens apdirbėjais."
Penkerius metus R. Židulio sūnus Linas brandino idėją panaudoti lazerį graviruojant akmenį ir neseniai šią technologiją įsisavino Jungtinėse Amerikos Valstijose, Masačiusetse. Čia vienoje akmens apdirbimo įmonėje jis išmoko pažangios graviravimo technologijos, kuri jau taikoma Jurbarke. Ypač tiksliai lazeriu graviruotuose akmens paviršiuose gaunamus atvaizdus galima palyginti su nuotrauka - tai dar vienas žingsnelis plečiant paslaugų įvairovę ir tenkinant užsakovų pageidavimus. Šios technologijos - naujienos ne tik Jurbarke, bet ir Lietuvoje, pritaikymo galimybės kur kas platesnės - ji tinka ne tik akmeniui.
Pasak R. Židulio, bendrovė laikosi tvirtai, tad jos pavadinimas - ne tik simbolinis.« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook