Statybininkams lengvų metų nebūna

Statybininkams lengvų metų nebūna (0)

2009-03-15

Jurbarkiečio Alfonso Krušos statybos įmonė „Kralsta" pernai pirmą kartą dalyvavo geriausių Tauragės apskrities įmonių konkurse, kurį rengė apskrities verslininkų asociacija. „Kralsta" buvo pripažinta geriausia Jurbarko mažąja įmone ir apdovanota specialiu prizu.

Inžinierius statybininkas A. Kruša savo įmonę įkūrė 1997 m. Ilgametę statybų patirtį turintis įmonės savininkas prisiminė nelengvą pradžią ir pirmuosius du statybininkus - dabar tebedirbantį Egidijų Janušką ir Arvydą Pocių, patikėjusius būsimo darbo sėkme. „Tuomet kišenėje buvo tik pradinis kapitalas - apie 1000 JAV dolerių ir noras dirbti. Reikėjo nuo kažko pradėti", - prisimena A. Kruša.
Dabar jo statybos firmoje dirba 23 žmonės. Aplinkos ministerijos išduotame atestate nurodyta, kad „Kralsta" gali atlikti ne tik bendrus statybinius darbus, bet ir įrengti pastatų išorinius ir vidaus vandentiekio tinklus, pastatų šildymo, ventiliacijos ir oro kondicionavimo sistemas, montuoti elektrotechninius įrenginius iki 1000 V įtampos, atlikti kultūros paveldo objektų tvarkomuosius darbus.
„Susibūrėme vietiniai žmonės, nors dirbome Raseiniuose, Tauragėje, Šakiuose, Vilkaviškyje. Dabar sukamės Jurbarke ir rajone. Ne tik įstaigoms, įmonėms ar privatiems asmenims prireikia statybininkų rankų. Darbo pakanka, nors pati sunkiausia būna metų pradžia - iki balandžio mėnesio", - tvirtino A. Kruša. - Pasak įmonės vadovo, kaip beplanuosi, mažai kas ryžtasi pradėti statybas ar remontą žiemą, visi laukia palankesnių sąlygų, todėl darbų sezoniškumo išvengti nepavyksta. Planuoti ir organizuoti darbus įmonės savininkui ir direktoriui padeda jo pavaduotojas, darbų vadovas Jonas Butkus. Geru žodžiu A. Kruša mini statybininkus Joną Gavėnaitį, Edmundą Laurinaitį, Violetą Šveistrienę.
Dideli objektai ne pagal jėgas mažai firmai, tačiau pernai „Kralsta" laimėjo Jurbarko miškų urėdijos skelbtą konkursą Mociškių, Panemunės, Varlaukio girininkijų pastatams atnaujinti, o kiek anksčiau, taip pat laimėjusi konkursą, perstatė Pašvenčio girininkijos pastatą, sutvarkė aplinką.
Nemažas darbas buvo biologijos, chemijos ir geografijos kabinetų modernizavimas Klausučių Stasio Santvaro, Vytėnų, Gausantiškių Antano Valaičio pagrindinėse mokyklose. Padirbėta ir Jurbarko darželyje-mokykloje „Ąžuoliukas" - apšiltintos pastato sienos, pakeisti langai.
Vienas iš ryškesnių darbų buvo rajono ambulatorijų ir medicinos punktų modernizavimas už Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir rajono savivaldybės tarybos skirtas lėšas. „Statybose viskas turi pradžią ir pabaigą ir, aišku, vertę. Tik kai dirbame objektuose, tvarkomuose už Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, visuomet iškyla atsiskaitymo problema. Dėl daugelio papildomų dokumentų, įvairių procedūrų, kurių šiaip nereikalaujama, atsiskaitymas už jau atliktus darbus, net ir objekto priėmimo komisijai pasirašius darbų priėmimo aktą, užsitęsia. Didelei įmonei tai gal nesukelia sunkumų, o mažoje - viskas juntama, tačiau išgyvename, tikimės, kad užsakovų bus", - teigė A. Kruša.
Nors statybos firma nedidelė, tačiau kasdieniai jos darbai reikšmingi. Tad viliamasi, kad ir ekonominis sunkmetis „Kralstai" nebus ypač sunkus, kad darbų atsiras. A. Krušos vertinimu, patys sunkiausi metai jau praėjo, o taupyti galima tik gamybos sąnaudas. Mat statybinių medžiagų kainos mažai kinta. Kai kurios netgi didėja, tad mąstantys ir pinigus skaičiuojantys užsakovai turėtų nepraleisti progos šiek tiek pigiau įgyvendinti savo planus. Tikimasi, kad statybos ir remonto darbai atėjus tikram pavasariui pajudės.

Vincas KRIŠČIŪNAS« AtgalSponsored Videos

Naujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook