Balsavimas

Klausimas jaunimui nuo 14-os iki 23-ejų: ar vasaros laikotarpiu planuojate ieškotis sezoninio darbo Jurbarko savivaldybėje?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Trenerė: „Velnias slypi smulkmenose“

Trenerė: „Velnias slypi smulkmenose“ (8)

2019-01-15

Trenerė Laura Ramanauskienė džiaugiasi, kad vis daugiau žmonių sportuoja, tačiau norėtų, kad klientai labiau įsiklausytų į patarimus.

Gruodžio 12-ąją sporto klubas „Energy Gym“ šventė trečiąjį gimtadienį. Vos tik veiklą pradėjusios įstaigos įkūrėjai Karolis ir Laura Ramanauskai tikino, kad jų tikslas – ne raumenų kalnais virstantys klientai, o sveiko ir aktyvaus gyvenimo būdo populiarinimas. Šiandien pora džiaugiasi, kad nemažai jurbarkiečių tokį požiūrį priima ir juo vadovaujasi.

Perprato poreikius

Per trejus darbo metus klubo trenerė L. Ramanauskienė tikina perpratusi jurbarkiečių poreikius ir požiūrį į sportą. Tačiau darbo su žmonėmis receptas tik iš pirmo žvilgsnio atrodo paprastas. Moteris šypsosi, kad tenka ieškoti, kaip prieiti prie kiekvieno kliento, o radus bendrą kalbą dar ir įtikinti, kaip teisingai sportuoti.

Būtent teisingas ir sveikatą gerinantis sportas yra didžiausias iššūkis trenerei. Perkalbėti ir įpratinti žmones, kad jie pratimus atliktų taip, kaip reikia – kartais titaniškų pastangų ir užsispyrimo reikalaujanti užduotis.

Trenerė tikina, kad parodyti žmogui, jog jis kažką daro ne taip – nesudėtinga. Ypač tada, kai sportuojama ne nuosekliai, o iškart griebiamasi didžiulių svorių. Tačiau priversti, kad nepamirštų ir neignoruotų pastabų – daug sunkiau.

„Dažniausiai vyrai iškart nori griebti didelius svorius. Žinoma, jiems atrodo, kad viską daro tinkamai. Tačiau ateini, pataisai laikyseną, parodai, kaip pratimą atlikti teisingai, ir svorius tenka mažinti. Kartais net gerokai“, – šypsojosi trenerė.

L. Ramanauskienė juokiasi, kad posakis, jog vyrai yra iš Marso, o moterys iš Veneros – tinka ir sporto klube. Vyrai paprastai skuba ir tikisi greito rezultato. Moterys viską daro kur kas nuosekliau.

„Taip jau yra, kad vyrams priežiūros reikia daugiau. Moterį išmokei ir ji daro tiksliai taip, kaip jai pasakyta. Su stipriąja lytimi yra kiek kebliau“, – tikino trenerė.

Patarimų neišgirsta

L. Ramanauskienė džiaugiasi, kad į klubą užsuka nemažai jaunimo. Tačiau trenerei apmaudu, kad daliai paauglių ji padėti negali. „Kai kuriuos jaunuolius vadinu „jūtūberiais“. Jie nuolat telefonuose žiūri vaizdo įrašus ir pagal juos sportuoja. Tačiau vaizdo įrašuose nesimato smulkmenų, kurios labai svarbios. Į patarimus jie nelabai įsiklauso, o per vaizdo kameras dar ir matai, kad palydi įvairiais gestais“, – sako trenerė.

Kartais savimi aklai pasikliaunantys klientai daro net visiškai elementarias klaidas. Viena tokių – pritūpimai. „Žmonės atlieka pratimą, tačiau nekreipia dėmesio į kelio padėtį, prakiša jį pro pėdos ribas. Tai tik viena iš daugybės klaidų, kurias daro ne tik pradedantieji, bet kartais ir tie, kurie sportuoja ne vienerius metus. Principinis dalykas, kurį žmonės turi suprasti, kad sporte, kaip ir visur – velnias slypi smulkmenose. Problemos – taip pat“, – tikino trenerė.

Moterį stebina, kad į klubą beveik neužsuka senjorai. Nors besidominčių nemažai, sportuoja vos keletas vyresnio amžiaus žmonių. L. Ramanauskienė spėlioja, kad dėl to gali būti kalti kompleksai ir baimė, jog kažkas nepavyks.

Nugalėti save

Apie baimes kalba ir ne vienerius metus „Energy Gym“ klube sportuojanti Singa Laurinaitienė. Prieš ateinant į sporto salę jei reikėjo nugalėti save. „Manau, kad nemažai žmonių nesportuoja, nes galvoja, ką pasakys ar pamanys kiti. Tačiau tai – visiškai nesvarbu, nes į salę visi ateina to paties – sportuoti“, – sakė moteris.

Į „Energy Gym“ S. Laurinaitienė užsuka visada, kai tik gali. Dažnai – keturis ar penkis kartus per savaitę. Su moterimi į sporto salę ateina ir jos vyras Darius.

„Svarbiausia žinoti, kad viską darai dėl savęs. Tuomet atsiranda motyvacija“, – įsitikinusi S. Laurinaitienė.

Jurbarkietė Sandra Pčalinienė „Energy gym“ klube lankosi porą metų. Moteris atvirauja, kad į salę ją atvijo sveikata. Turėjo problemų dėl nugaros, nuolat gėrė vaistus nuo skausmo, miegoti galėjo tik susirietusi.

„Buvo labai blogai. Todėl nusprendžiau, kad blogiau jau būti negali, ir sportas nepakenks. Atėjau, pabandžiau ir po poros savaičių jau galėjau miegoti išsitiesusi. Tuomet ėmė rūpėti ir kiti dalykai – norėjau padailinti kūną“, – pasakojo S. Pčalinienė.

Moteris dirba Vokietijoje, todėl Jurbarke būna porą mėnesių, tuomet trejetą vėl svečioje šalyje. Grįžusi į Jurbarką ji skuba į sporto centrą. Vokietijoje taip pat užsuka į sporto salę, tik rečiau.

Paklausta, ką patartų norintiems pradėti sportuoti jurbarkiečiams, S. Pčalinienė tvirtina, kad svarbiausia neskubėti ir nekreipti dėmesio į pašalinius dalykus.

Planuose – nauja salė

Trejus metus „Energy Gym“ klientams siūlė treniruoklių, grupinių treniruočių, mankštų, soliariumo paslaugas. Tačiau kitą sezoną savininkai žada pasikeitimų. Greičiausiai bus atsisakyta grupinių treniruočių, o joms naudotoje salėje atsiras naujų paslaugų.

„Vyrai grupinių treniruočių nelanko. Todėl norime praplėsti jiems skirtas paslaugas. Planuojame, kad atsiras bokso kriaušė, stalo teniso stalas, dar keletas dalykų. Norime paįvairinti užsiėmimus, kad daugiau žmonių atrastų galimybę pas mus sportuoti“, – sakė L. Ramanauskienė.

Lukas PILECKAS« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook