Balsavimas

Ar Jurbarke reikalingas kolumbariumas?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Valdančiųjų sprendimai įmonei nieko gero nežada

Valdančiųjų sprendimai įmonei nieko gero nežada (1)

2017-05-17

Valdančiajai daugumai priklausantys rajono tarybos nariai neišgirdo UAB „Jurbarko mažieji autobusai“ direktorės Medos Alksnienės prašymo padė- ti įmonei – nors „prieš“ nebalsavo, visi vieningai susilaikė ir opozicijos parengtam sprendimo projektui priimti neužteko balsų. J. Pileckienės nuotr.

Balandžio 27 d. į rajono tarybos posėdį su viltimi išsaugoti įmonę ėjusi UAB „Jurbarko mažieji autobusai“ direktorė Meda Alksnienė nieko paguodžiančio neišgirdo. Grupė opozicijai priklausančių tarybos narių teikė sprendimo projektą, kuriuo savivaldybės administracijai siūlė su bendrove sudaryti keleivių vežimo maršrutu Jurbarkas – Kaunas sutartį ne konkurso tvarka. Valdančiosios daugumos valia sprendimas nepriimtas – nors nė vienas nebalsavo „prieš“, koalicija vieningai pademonstravo susitarimą „susilaikyti“.

Niekas nepasikeitė

UAB „Jurbarko mažieji autobusai“ direktorė M. Alksnienė erškėčiais klotą žygį dėl bendrovės išlikimo pradėjo dar pernai pajutusi, kad savivaldybės administracijos veiksmai net septyniolika darbuotojų gali palikti be darbo, o įmonę atvesti prie bankroto slenksčio. Priešistorė nei politikams, nei valdininkams nemaloni. Pirmiausia paaiškėjo, kad dar nepasibaigus išduotiems leidimams vežti keleivius, savivaldybė prabilo apie naują konkursą. Pakvipus teismais, šios minties valdininkai atsisakė, tačiau 2016 m. balandžio 28 d. politikams buvo pateiktas sprendimo projektas, dėl kurio vėliau prireikė kviesti neeilinį savivaldybės tarybos posėdį. Sprendimu buvo patvirtintas vietinio reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutų sąrašas, tačiau svarstant klausimą nė žodeliu neužsiminta, kad sąraše nelieka rajono gyventojams įprasto mikroautobusų maršruto Jurbarkas–Kaunas.

Tik po gero mėnesio, birželio 1 d., savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė raštu informavo UAB „Jurbarko mažieji autobusai“ direktorę M. Alksnienę, kad nuo liepos 1 d. naikinami bendrovei iki 2017 m. birželio 12 d. išduoti leidimai vežti keleivius vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutu Jurbarkas–Kaunas, nes tokio maršruto neliko savivaldybės tarybos patvirtintame sąraše.

Susigriebę, ką padarė, politikai kaltino vieni kitus, savivaldybės administraciją prastai paruošus sprendimo projektą, nuslėpus informaciją, neįvertinus pasekmių. Todėl neeiliniame posėdyje padėtis buvo ištaisyta ir maršrutas į sąrašą įrašytas, o savivaldybės administracijos direktorės įspėjimas dėl naikinamų leidimų vežti keleivius neteko galios.

Tiesa, Vyriausybės atstovė Tauragės apskrityje Irena Ričkuvienė tuomet teigė, kad Jurbarko r. savivaldybės taryba nėra priėmusi jokio dokumento, kuriuo būtų panaikinusi bendrovei svarbų maršrutą, net jei jis į naująjį sąrašą ir nebuvo įtrauktas. Pakeitusi sprendimus ir įsakymus, rajono taryba ir savivaldybės administracija bendrovei leido dirbti. Kaip paaiškėjo dabar – tik laikinai.

Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją čia.
 
„Šviesos“ inform. « Back

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook