Balsavimas

Ar mylite Lietuvą?

 Rezultatai

Fotogalerijos

Partneriai

Verslininkus piktina apleistas kelias

Verslininkus piktina apleistas kelias (1)

2018-01-18

Pramoniniame rajone įsikūrę verslininkai kelius taiso savo lėšomis ir mano, kad kol savivaldybė tinkamai nepasirūpins infrastruktūra, tikėtis naujų investicijų – neverta.

Buvusi pramoninė Jurbarko zona valdžios planuose vis dar įsivaizduojama kaip klestintis industrinis rajonas. Tačiau valdininkų ir politikų bei ten įsikūrusių verslininkų požiūris gerokai skiriasi. Kol vieni svajoja apie kažkada ateisiančias investicijas, kiti tik gūžčioja pečiais ir suka galvas, kaip nesugadinti prekių ir jas vežančių vilkikų, kol šie įveikia duobėtas tarsi bombardavimą iškentusias, gatves.

Tarybiniais laikais pramonės rajone veikusios gamyklos žlugo kartu su sovietmečiu: kas bankrutavo, kas užsidarė, o dauguma pastatų liko apleisti. Kai kurie jų ir šiandien tėra miestą bjaurojantys griuvėsiai. Tačiau dalyje sklypų ir pastatų įsikūrė įvairia veikla užsiimančios įmonės, čia jų maždaug dešimt.

„Svarstėme, ar kreiptis į žiniasklaidą, ar ne. Tačiau nusprendėme, kad taip negalima, kaip yra dabar. Mes mokame 400 eurų už šitą sklypą. Tada patys pasidarome kelią iki įmonės. Tuomet dar nusiperkame šiukšlių konteinerių, kurių mums žadėjo, bet negavome. Tada dar nusipirksime savo šiukšlių mašinas ir patys vešime šiukšles“, – gruodį redakcijai pasakojo įmonės „Vers Deko“ vadovas Rimantas Zažeckis.

Tiek jį, tiek kitus šioje teritorijoje įmones įkurdinusius verslininkus į neviltį varo savivaldybės negebėjimas daugiau nei dešimtmetį sutvarkyti gyvybiškai svarbaus kelio – vidinio pramonės zonos apvažiavimo.

„Čia nuolat dirba nuo pusantro iki dviejų šimtų žmonių. Gadinami jų automobiliai ir vilkikai, jais vežamos prekės. Tačiau žala ne tik turtinė. Pas mus ir į kitas įmones nuolat atvyksta užsienio partnerių, jie susidaro vaizdą ne tik apie šalį, Jurbarką, bet apskritai apie mus, kaip verslo partnerius. Kaip apie objektą, kuris patikimas arba nepatikimas“, – sakė R. Zažeckis

Vienas įmonės partnerių iš Vokietijos net parašė laišką rajono vadovams. Jame išdėstė, kad ne vienus metus važinėja į Lietuvą verslo reikalais, mato, kaip keičiasi šalis, tačiau įmonėms gyvybiškai svarbus kelias kaip buvo, taip ir liko sunkiai pravažiuojamas.

„Žinote, kokios reakcijos sulaukė vokietis? Jokios. Sulaukėme tik mes, kai meras pasakė, kad nemato problemos, nes kelias yra ne savivaldybės. Sunku suprasti, kaip miestas kviečia investuotojus, tačiau nepasiūlo jiems reikiamos infrastruktūros“, – pečiais gūžčiojo R. Zažeckis.
Visą straipsnį skaitykite laikraštyje arba prenumeruokite elektroninę versiją.
"Šviesos" inform.« Atgal

Naujienlaiškis

Reklama

Facebook