Akcija „Darom’09“ – sustabdyk šiukšlinti pakilusią ranką

Akcija „Darom’09“ – sustabdyk šiukšlinti pakilusią ranką (0)

2009-05-01

Balandžio 18 d. vykusi akcija „Darom'09" pranoko bet kokius rengėjų lūkesčius - švarinti Lietuvos susirinko per 50 tūkstančių savanorių. Jurbarko rajone akcijoje dalyvavo per 300 žmonių.

Jaunimo inicijuotos Lietuvos švarinimo akcijos „Darom'09" tikslas buvo surinkti šiukšles nelegaliuose sąvartynuose, atokiose vietose.
Penktadienį būrys miesto vidurinių mokyklų mokinių, organizacijos „Gelbėkit vaikus" narių, skautų, jaunųjų šaulių naikino nelegalius sąvartynus Smukučių miške, pramonės rajone, prie karjero. Gediminas Miniotas, akcijos Tauragės apskrityje ir Jurbarko rajone koordinatorius, teigė, kad penktadienį jaunimas surinko 6 tonas šiukšlių - ne tik plastiko butelių ir kitokio smulkaus šlamšto, į automobilių priekabas krovė nelegaliuose sąvartynuose išmestas lovas, televizorius, skalbykles...
Kuopti sutrūnijusį svetimą šlamštą - darbas ne iš maloniųjų, bet jį padaręs jaunimas parodė, kad yra geresni ir savo veikla skatina visus tokius būti. Tie piliečiai, kurie atliekas veža ir išmeta toliau nuo savo kiemo, turbūt nesuvokia, ką daro. „Tikiu, kad dalyvavusieji akcijoje tikrai taip nedarys, nes savo akimis įsitikino, koks yra šiukšlinimo mastas ir kaip nelengva tuos šiukšlynus sutvarkyti", - sakė G. Miniotas.
Talkininkams net teko susidurti su akibrokštu - į ką tik jų iškuoptą buvusį šiukšlyną moteriškė karučiu atvežė atliekų. Gediminas samprotavo, kad gyventojai galbūt ne vien dėl nesuvokimo, ką daro, šiukšlina aplinką, bet ir dėl netobulos atliekų surinkimo sistemos.
Šeštadienį į Lietuvos švarinimą įsijungė Eržvilko, Veliuonos, Viešvilės ir Girdžių seniūnijos. „Talkose dalyvavo ne tik jaunimas, bet ir kiti seniūnijų gyventojai. Vien Viešvilėje buvo surinkta apie 15 tonų, o iš viso rajone per 25 tonas - komunalininkai dar ir šiandien veža savanorių surinktas šiukšles", - praėjus kelioms dienoms po akcijos kalbėjo G. Miniotas.
Akcijos „Darom'09" koordinatorius dėkoja visiems savanoriams, surinkusiems tonas šiukšlių, ir tiems, kurie padėjo, kad akcija vyktų sklandžiai - komunalininkams ir miškų urėdijai, autobusų parkui, savivaldybės specialistui Povilui Kazėnui, jaunimo reikalų koordinatorei Audronei Balčiūnienei.
Vaikinas teigė, kad, jo manymu, „Darom'09" suvienijo Lietuvą - ne tik tuos, kurie ją švarino. Labai norisi tikėti, kad graži jaunimo iniciatyva sulaikys ranką, pakilusią šiukšlinti.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook