Apie dangų ir svajones

Apie dangų ir svajones (0)

2016-08-03

Jurbarko parodų ir koncertų salėje vykstantys rimtosios muzikos koncertai dažnai nesulaukia tiek žiūrovų, kiek jų buvo koncerte „Dangus tau dovanoja aukštį“. Jį su draugais surengė septyniolikmetis Eligijus Jukna.

Pilnas idėjų

Eligijus – Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos Džiazo ir estrados skyriaus trečiakursis. Jaunuolis vietoje nenustygsta net vasarą – dalyvauja įvairiuose konkursuose, repetuoja namuose, ieško naujų kūrinių savo repertuarui, o vasaros pradžioje kartu su drauge Neringa Onusaityte sumanė dovanoti jurbarkiečiams koncertą.
Buvęs Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos moksleivis išlaikė puikius ryšius su klasės draugais, muzikos mokytoja Inga Andreikevičiene, ansamblio „Mozaika“ merginomis, todėl pagalba rengiant koncertą buvo garantuota.
Eligijus siekė surengti kultūringą, šviesų, smagų renginį ir tam skyrė labai daug laiko ir jėgų. Gerą mėnesį vyko intensyvios repeticijos, dainos buvo šlifuojamos iki tobulumo, o repertuaras kito kone kasdien.
E. Jukna pats rūpinosi visais organizaciniais reikalais, aplankė begalę potencialių rėmėjų, pagalbininkų, ir žmonės juo patikėjo. Salę repetuoti suteikė Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos administracija, aparatūrą paskolino Jurbarko kultūros centras, visas duris atverti padėjo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Goda Vilkelienė. Svetingai jaunuosius muzikantus įsileido Jurbarko krašto muziejus. Iniciatyvų jaunuolį palaikė ir Jurbarko r. savivaldybė, renginį reklamavo Jurbarko ir Tauragės žiniasklaida, finansinę paramą suteikė ne viena Jurbarko įstaiga ir įmonė.
Rėmėjų reikėjo ir norint į Jurbarką pakviesti žinomą atlikėją Martyną Kavaliauską.
Svečiai – puiku, tačiau Eligijus norėjo parodyti savo pažįstamiems, draugams, giminėms, kaip klostosi jo paties kūrybinis kelias, ko išmoko studijuodamas konservatorijoje. Vaikinas dega aistra nešti žmonėms muziką, todėl atsistojus prieš gausybę žiūrovų nerimo drebuliuką greit pakeitė vokalo viražai, spindinčios akys ir nuoširdumu besiliejančios dainos.

Puiki komanda

Eligijus surinko puikią jaunatvišką komandą: vakaro vedėja tapo ryškioji Sandra Žievytė, daugeliui dainų akompanavo Kamilė Ambrutaitytė, gitara grojo ir solo dainavo Jogailė Gustatytė. Ypatinga aura koncertą apgaubė Svajūno Birgiolo improvizacijos bei savos kūrybos kūriniai, atlikti saksofonu. Savo skambiais balsais į dainas įsiliejo vokalinio ansamblio „Mozaika“ merginos.
Kosto Smorigino miuziklo „Žygimantas Augustas ir Barbora Radvilaitė“ dainos „Dangus Tau dovanojo aukštį“ interpretacija – puiki jaukaus, kokybiško ir jaudinančio koncerto pradžia.
E. Jukna mėgsta lietuvišką muziką, todėl ir cerkvėje skambėjo žinomos lietuviškos dainos. Gražūs žodžiai ir padėkos renginio metu skambėjo ir iš atlikėjo lūpų, ir iš klausytojų širdžių.
„Mes Eligijų laikome skirsnemuniškiu – tenesupyksta jurbarkiečiai. Savo atostogų laiką skirti repeticijoms su Skirsnemunės bažnyčios choru ir koncerto rengimui gali tik kūrybai atsidavęs, iniciatyvus jaunuolis“, – Skirsnemunės bendruomenės vardu kalbėjo Ričardas Juška.
Eligijus žmones traukia ne tik savo muzikiniais gabumais, bet ir atvirumu, nuoširdžiu bendravimu. Į koncertą atėjo ne tik draugai, kurie padėjo ir kėdes, ir instrumentus nešioti, bet ir bičiuliai iš Klaipėdos, Vilniaus.
Nuoširdžiai ploję Eligijui žiūrovai smagiai dainavo ir su kviestiniu svečiu Martynu Kavaliausku. Charizmatiškas, nemenkos sceninės patirties turintis jaunuolis įtraukė žiūrovus į savo pasirodymą, skambios dainos ir paprastas bendravimas išaugino dainininko gerbėjų būrį. Martynas pakvietė pagroti kartu S. Birgiolą. Svajūnas nė minutės nesuabejojęs pasinėrė į improvizacijas saksofonu, dar kartą parodydamas, kad mažam miestelyje gali užaugti talentingi atlikėjai.

Reikia palaikymo

„Nuostabu, kad yra tokių vaikų, kurie kažko nori. Ir ne tik nori, bet dar ir daro!“ – savo buvusiu mokiniu žavisi Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos muzikos mokytoja Inga Andreikevičienė.
Ši mokytoja Eligijų muzikos mokė nuo 1 iki 8 klasės. „Jis visada sėdėdavo priekyje, puikiai solfedžiuodavo, viskas jam buvo įdomu“, – sakė I. Andreikevičienė.
Kai E. Jukna nusprendė dalyvauti „Lietuvos talentų“ konkurse ir paprašė pagalbos, I. Andreikevičienė jam mielai padėjo. Eligijus prisijungė prie šios mokytojos vadovaujamo vokalinio ansamblio „Mozaika“. Sugalvojęs stoti į Juozo Gruodžio konservatoriją pamokų vėl prašėsi pas savo muzikos mokytoją.
Draugystė tarp mokytojos ir mokinio nenutrūksta ir dabar – Eligijus niekada neatsisako dalyvauti buvusios mokyklos renginiuose, nuolat kreipiasi patarimų, apie koncertą pirmiausia taip pat pranešė mokytojai Ingai ir paprašė padėti.
Nesvarbu, kad dabar atostogos, I. Andreikevičienė niekada neatsisako patarti, pamokyti. Pedagogės darbą ir patirtį labai vertina ir „Mozaikos“ merginos, ansamblyje dainuojančios ketvirtus metus. Nors visos dainininkės jau gimnazistės, jos ir toliau repetuoja drauge.
Be grojusių Kamilės ir Jogailės, nepasibodėjo solistui pritarti Neringa Onusaitytė, Sandra Petraitytė ir Greta Baltrušaitytė. Renginio vedėja S. Žievytė rudenį žada prisijungti prie ansamblio.
Pasak I. Andreikevičienės, gabius vaikus būtina palaikyti, o jei jie dar turi Dievo dovaną ir visus duomenis dainuoti, kaip Eligijus, jiems padėti – būtina.
„Viskas pavyko puikiai!“ – po koncerto gėlių glėbiu nešinas, spindinčiomis iš laimės akimis ir plačia šypsena Eligijus neatrodė pavargęs. Išdalijęs save praturtėjo žmonių dėmesiu, draugiškumu ir įgijo būrį draugų bei rėmėjų. Jie tikriausiai išliks ir ateityje, nes jaunojo atlikėjo galvoje jau sukasi naujos mintys ir planai.

Jūratė Stanaitienė« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook