Apie savanorystę – iš pirmų lūpų

Apie savanorystę – iš pirmų lūpų (0)

2017-12-28

Gruodžio 5-oji – Tarptautinė savanorių diena. Jurbarke ją minime kasmet – akcijomis, žaidimais, dalydami informaciją ir apkabinimus. „Savanorystė GYVAI“ – taip šiemet skambėjo kvietimas prisijungti ir kartu švęsti savanorių dieną. 

Pradžia buvo 2012 m., kai su dar visai šviežiais įspūdžiais iš savo tarptautinės savanorystės Slovakijoje drauge su jaunimo reikalų koordinatore važinėjome po rajono mokyklas, pasakojome apie dideles galimybes tapti savanoriu, teikėme informaciją. Savanorystės sąvoka kiekvienais metais tapo vis žinomesnė, o susidomėjusiųjų ir savanorių būrys vis didėjo.

Šiemet Tarptautinės savanorių dienos iniciatyvos pasklido labai plačiai. Klausučių Stasio Santvaro pagrindinėje mokykloje INFO savanorė Silvija Streleckaitė vedė protmūšį apie savanorystę – 7-10 klasių mokiniai rungėsi dėl saldžių prizų ir rašiklių. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazijos mokiniai taip pat turėjo galimybę praplėsti savo žinias apie savanorystę ir sudalyvauti protmūšyje. Jį vedė šios gimnazijos INFO savanorės Eivilė Šulcaitė ir Kamilė Kačinskaitė. Viešvilės pagrindinės mokyklos INFO savanorės Ugnė Kuniauskaitė, Miglė Šašytė ir Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos savanorės Gerda Stanaitytė bei Paulina Rutkauskaitė dalijo skrajutes ir lankstinukus bendraamžiams.

Jurbarke Tarptautinės savanorių dienos renginyje šeši savanoriai dalijosi savo istorijomis ir skirtinga patirtimi. Kaip teigia renginyje dalyvavę jaunuoliai, gyvi pasakojimai buvo laukiamiausia ir didžiausią įspūdį palikusi šventės dalis.

Šiuo metu Londone gyvenanti Dominyka Stulginskytė atsiuntė vaizdo įrašą – sveikinimą su Tarptautine savanorių diena ir pasakojimą apie savo savanorystės istoriją. Dominyka aktyviai prisidėjo prie savanorių būrio projekte „Mobili laisvalaikio programa“. Ši programa tęsėsi kelerius metus, o savanoriai vykdavo į kaimus ir užimdavo vaikus bei jaunimą pačia įvairiausia veikla.

VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“ direktorė Audronė Balčiūnienė pasakojo savo ilgametę savanoriškos veiklos patirtį. Ji organizuoja ir dalyvauja įvairiausiose veiklose, tai vyksta savaime, net nesusimąstant, kad tai yra savanorystė. Audronė kvietė nebijoti, bandyti ir aktyviai dalyvauti visuomeninėje, savanoriškoje veikloje, nes tai padeda augti, tobulėti, plečia akiratį ir suteikia gyvenimiškų pamokų.

Gimnazistė Erika Greičiūtė vasarą du mėnesius praleido Kroatijoje, Europos savanorių tarnybos projekte. Mergina renginio dalyviams entuziastingai pristatė savo patirtį ir įsimintinas akimirkas iš savanorystės. Erika skatino bendraamžius nebijoti išeiti iš komforto zonos ir paragauti kitokio gyvenimo nei yra įpratę. Tai – vien tik privalumai: naujos pažintys, savirealizacija, nauji iššūkiai, kelionės, kalbų tobulinimas ir dar daug naujų įgūdžių ir potyrių.

Mantas Leveckis yra Viešvilės krašto ugniagesys-savanoris. Vaikinas įdomiai papasakojo, kaip nusprendė įsijungti į savanorių gretas, bei apie savanoriavimą priešgaisrinėje tarnyboje. Viešvilėje  ugniagesių-savanorių jau yra 15, ir planuojama, kad jų gretos dar labiau plėsis. Pasipylus dalyvių klausimams apie pavojingas ir skaudžias situacijas gaisruose, Mantas ramiai atsakė, kad svarbiausia yra žmogaus gyvybė. „Tuo metu negalvoji, kaip kas atrodo. Eini ir darai savo darbą“, – sakė jaunasis ugniagesys.

Sporto srityje aktyviai savanoriaujantis Tadas Čiauška neslėpė džiaugsmo atrasta įdomia veikla. Vaikinas mato visą sporto renginio virtuvę: padeda paruošti salę ar aikštelę, asistuoja treneriams, prisideda prie teisėjavimo. „Geras jausmas, kai matai, kur prisidėta, kas padaryta ir kad savanorių rankos užtikrina spartesnį pasiruošimą sporto renginiui“, – savo veikla džiaugėsi Tadas.

„Mokykloje buvome du peštukai. Draugas konfliktiškas, o aš – tas, ieškantis teisybės. Kartą atvažiavo iš policijos pristatyti jaunųjų policijos rėmėjų veiklą. Pasiklausiau skeptiškai, bet po kiek laiko prisijungiau prie šios veiklos“, – taip apie savo savanorystės pradžią mums pasakojo Arvydas Česnakas. Neatsitiktinai vaikinas pasirinko ir studijas, susijusias su šia sritimi – jis studijuoja teisę ir policijos veiklą. Jau keletą metų Arvydas yra policijos rėmėjas, dalyvauja mokymuose ir skleidžia apie šią veiklą žinias.„Ginti. Saugoti. Padėti“ – šis šūkis tapo tuo, kuo turiu vadovautis gyvenime“, – tikina vaikinas.

Pasibaigus istorijoms visi renginio dalyviai buvo pakviesti dalyvauti protmūšyje apie savanorystę. Nors iš pirmo žvilgsnio klausimai atrodė lengvi, jie privertė pasukti galvas. Komandos nepabūgo klausimų ir praktinių užduočių bei praplėtė akiratį naujomis žiniomis apie savanorystę.

Vakaro metu mus lydėjo gyva muzika. Džiaugiuosi jaunuoliais, kurie nuoširdžiai kalbėjo muzikos kalba. Auguste Pocevičiūte, Inga Filipsons, Paulina Kerutyte, Edgarai Nozdrinai – šilčiausiai ačiū jums!

Renginio dalyviai apdovanoti mūsų pačių, organizatorių, keptais keksiukais bei rašikliais su užrašu – „Tarptautinė savanorių diena“. Ačiū savanoriams – Erikai Greičiūtei, Gerdai Stanaitytei, Deimantei Ramonaitei, Rimgailei Vaitkutei, Kamilei Pernarauskaitei, Kamilei Kačinskaitei, Eivilei Šulcaitei ir Karolinai Klimavičiūtei už pagalbą organizuojant ir įgyvendinant renginį!

Ir nuoširdžiai ačiū buvusiems kartu! Džiaugiasi širdis, kad savanorių ir savanoriams prijaučiančiųjų būrys didėja.

Laura Molčankinaitė,

savanorystės ambasadorė Jurbarko krašte« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook