Atsisveikino su „Meno injekcija“

Atsisveikino su „Meno injekcija“ (0)

2014-12-10

Kartą per metus Jurbarko kultūros centro salėje netelpa jaunimas. Už apatiją renginiams organizatorių paprastai pirštais baksnojami jaunuoliai cunamiu užgriūna „Meno injekciją“. Išimties nebuvo ir šiemet – ketvirtą kartą vykusiame renginyje pritrūko vietų žiūrovams.

„Meno injekcija“ buvo ypatinga. Jos scenoje paskutinįkart pasirodė žiūrovų simpatijas pelnę renginio vedėjai Arnas Ašmonas ir Paulius Eigertas. Sprendimą trauktis „Meno injekcijos“ siela tapę Paulius ir Arnas priėmė kartu. Duetas neabejoja, kad Jurbarke yra aktyvaus jaunimo, tad norinčių ir gebančių užimti jų vietą scenoje atsiras.
 Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje aktorystės meną studijuojantis Arnas paskaitas lanko ir savaitgaliais, todėl surasti laiko pasiruošti renginiui sudėtinga. „Su Pauliumi esame komanda, užlipome ant „Meno injekcijos“ scenos kartu, kartu nuo jos ir nulipome. Tikimės, kad atsiras pamaina“, – sakė Arnas.

Parengė siurprizą

Arnas juokauja, kad pasitraukia po pačios geriausios „Meno injekcijos“. Šiais metais renginys išties buvo kitoks. Organizatoriams pavyko sukurti intrigą ir žiūrovai iki paskutinės minutės nežinojo, kas bus vakaro svečias. Anksčiau būdavo paskelbta, kokia Lietuvos scenos žvaigždė koncertuos. Pernai jurbarkiečiams pasirodė grupė „Biplan“, užpernai – Linas Adomaitis.
„Kad žiūrovams būtų daugiau azarto, surengėme loteriją, kurios nugalėtojai galėjo pabendrauti ir nusifotografuoti su vakaro žvaigžde. Tačiau pasirodė, kad niekas neatspėjo, kas bus vakaro svečias, todėl teko tiesiog ištraukti pirmus pasitaikiusius spėjusių žmonių vardus“, – pasakojo Arnas.
Vaikinas tvirtina, kad be daugybės rėmėjų ir renginį organizavusios Jurbarko jaunimo organizacijų sąjungos narių darbo „Meno injekcija“ nebūtų buvusi tokio aukšto lygio.
„Manto pasirodymas kainavo penkis tūkstančius litų. Tačiau atlikėjas tikrai aukšto lygio, todėl ir renginio lygis smarkiai pakilo“, – neabejojo pašnekovas.
Žvaigždę, kuris dabar „ant bangos“, prisivilioję jurbarkiečiai pripažįsta, kad su Mantu bendrauti buvo sudėtingiau, nei su L. Adomaičiu ar „Biplan“ grupės lyderiu Maksu. Mantą koncertuoti kvietusiam Arnui teko kalbėtis su žvaigždės vadybininku, trumpai pasišnekučiuoti su atlikėju proga atsirado tik po „Meno injekcijos“.
„Su Linu Adomaičiu po injekcijos kartu sėdėjome, gėrėme kavą, daug kalbėjomės. Su Maksu buvome susitikę net kelis kartus, nufilmavome kvietimą į „Meno injekciją“. Po renginio jis net padovanojo kvietimą į „Biplan“ koncertą. Jie paprasti žmonės, tikrai nėra tie, kuriuos vadina susirgusiais žvaigždžių liga“, – įspūdžiais dalijosi vaikinas.

Erzino laukimas

„Meno injekcijos“ organizatorius šiemet, kaip ir anksčiau, labiausiai apsunkino renginio dalyviai. Pasirodyti pageidavęs jaunimas neskubėjo registruotis, todėl dalies paraiškų sulaukta paskutinėmis akimirkomis. Tai apkartino Arno ir Pauliaus pastangas kuriant scenarijų. Vaikinams teko skubėti dėliojant paskutinius renginio štrichus.
„Net buvome paskelbę, kad vėluojančių atlikėjų paraiškų nepriimsime. Norėjome, kad atsisveikinimo renginys būtų tikrai geras, negalėjome leisti nežinia kiek kartų taisyti scenarijų“, – pasakojo Arnas.
Nepaisant to, renginys pavyko – dalyvių užsiregistravo daug, o šių metų „Meno injekcija“ buvo linksma ir dinamiška. Arnas įsitikinęs, kad bet kokio renginio sėkmės receptas – nuoširdus darbas. Be to, „Meno injekcija“ – laisvas, jaunatviškas renginys, leidžiantis scenoje daryti, ką tik nori.
„Nesvarbu, kaip tu dainuoji ar šoki, ar tu dainavimo talentas, ar esi mėgėjas, o gal pirmą kartą gyvenime dainuoji. Kai pamatai prieš save 100 linksmų veidų, kurie labai nuoširdžiai palaiko, tu tampi savo pasirodymo valdovu. Todėl, kad ir ką bedarytum, darai visa širdimi, nes jautiesi labai gerai“, – neabejoja Arnas.
Būsimo aktoriaus manymu, tai yra „Meno injekcijos“ esmė, kurios kartais pritrūksta kitiems renginiams.
„Yra įvairių renginių – rimtų, linksmų, skirtų jaunimui, svarbių Lietuvai. Visi skirtingi, visi reikalingi. Jaunimas pats pasirenka kur eiti. Tik manau, kad kai kuriuose Lietuvai svarbiuose renginiuose apsilankyti privaloma visiems piliečiams“, – kalbėjo vaikinas.

Buvo ir nesusipratimų

Nors Pauliaus ir Arno vedami renginiai sulaukė žiūrovų plojimų, vaikinas pripažįsta, kad netrūko klaidų bei nesusipratimų. Iš keblios padėties sukosi kaip išmanė. Arno atmintin itin įsirėžė 2012 m. „Meno injekcijos“ atidarymas. Tuomet „Vaivorykštė“ surengė intriguojantį pasirodymą – valgė įvairius vaisius, tamsoje landžiojo iš kampų su lazeriais, o renginio vedėjai už durų laukė savo eilės įeiti į sceną.
„Turėjome pro duris įvirsti į sceną ir esą nesusigaudyti, kur esame. Taip turėjo būti, bet tamsoje nelabai supratome, kada mums reikia įeiti ir įsiveržėme gerokai per anksti. Buvo per vėlu, kai supratome, kad suklydome, tačiau šiaip ne taip išsisukome“, – juokėsi Arnas.
Arnas rėžia, kad „Meno injekcija“ jam – kaip antras gimtadienis. Todėl žada kiekvienais metais grįžti į Jurbarką ir apsilankyti renginyje.
„Neslėpsiu: jei „Meno injekcijos“ nebebus, būsiu labai piktas“, – neabejoja Arnas.

Lukas Pileckas« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook