Austrus sužavėjo Dainų šventė

Austrus sužavėjo Dainų šventė (1)

2009-07-02

Jurbarkui švenčiant 750 metines, svečių iš Austrijos sulaukė gimnazijos „Saulės" ir meno mokyklos chorai. Bičiuliams jurbarkiečiai ne tik parodė gražias Lietuvos vietas, bet ir pakvietė į Tauragės apskrities dainų šventę.

Jurbarkiečių ir austrų choristų draugystė prasidėjo beveik prieš du dešimtmečius. Chorvedė Danutė Lapienė chorų festivalyje Rumunijoje susipažino su Wilibaldu Schoneggeriu, Austrijos Štajermarko miesto mokyklos choro vadovu. Sena draugystė - nuolat jauna, nes choristai kasmet keičiasi.
Ne kartą pas bičiulius viešėję Jurbarko moksleiviai trečią kartą sulaukė svečių iš Austrijos. Štajermarko choras surengė du koncertus - Antano Sodeikos meno mokykloje dainavo mokiniams ir mokytojams, juos priėmusiems savo namuose bičiuliams ir jų šeimų nariams. Kultūros centre austrų klausėsi iš visos Tauragės apskrities į dainų šventės repeticiją suvažiavę moksleivių chorai.
Pasipuošę koncertiniais rūbais šeštadienį austrai kartu su lietuviais žygiavo per miestą į Dainų slėnį. Dainų šventė austrus sužavėjo ir dalyvių gausa, ir repertuaru, ir profesionaliu atlikimu.
Austrai apsilankė Kryžių kalne, Trakuose ir Vilniuje. Pastarasis juos sudomino kaip Europos kultūros sostinė, nes Austrijos miestas Lincas šiais metais irgi yra kultūros sostinė.
Sekmadienio pavakare prie Pašvenčio ežero austrus savo namuose priėmusios šeimos surengė atsisveikinimo vakarą. Jis buvo linksmas ir smagus, nes išsiskyrimo liūdesį sklaidė mintys apie artėjantį jubiliejų - 2011 m. draugystės dvidešimtmetį chorai sutarė švęsti Austrijoje.« AtgalNaujausias numeris

Reklama

Naujienlaiškis

Facebook